15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

1 % to tak niewiele, a tak dużo… Pomóż tworzyć Świat Przyjazny Dziecku

Avatar
8 kwietnia 2021

Komitet Ochrony Praw Dziecka jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego działającą od 1981 roku, która zajmuje się ochroną praw i interesów dzieci oraz ich rodzin. W czasie pandemii, KOPD musiało odpowiedzieć na gwałtowny wzrost zapotrzebowania na pomoc. Specjaliści pracujący w organizacji, mówili o gwałtownym wzroście przemocy domowej i rosnącej liczbie rodzin w kryzysie.

Pomoc udzielana dzieciom i ich rodzinom jest w KOPD bezpłatna. Aby sprostać coraz większym wyzwaniom, w kampanię 1 % na rzecz Stowarzyszenia włączyli się znakomici, znani i lubiani, m.in.: Katarzyna Bosacka, Magdalena Różczka, Michał Żebrowski, Artur Andrus, Grzegorz Kasdepke. Działania KOPD od lat wspiera także psycholog dziecięcy dr Aleksandra Piotrowska, psycholog, Superniania – Dorota Zawadzka, a także Sędzia Arkadiusz Krupa.

Misją KOPD jest pomoc tym, którzy sami nie mogą się ochronić – dzieciom. Cel ten, Komitet realizuje poprzez Centrum Interwencyjne w Warszawie oraz 20 oddziałów terenowych w całej Polsce. Dlatego każdy potrzebujący może znaleźć skuteczną i bezpłatną pomoc. Wyspecjalizowana, ekspercka kadra prowadzi terapie psychologiczne wspierające w sytuacjach osamotnienia, lęku i przygnębienia, a także w trudnościach w adaptacji do nowego porządku życia. Zadaniem mediatorów, psychologów, prawników, jest pomoc, czy to w rozpoczęciu i kontynuacji mediacji, w trudnościach w realizacji porozumień rodzicielskich oraz wsparcie w konfliktach około rozwodowych, pomoc w zakresie prawnym, prowadzenie konsultacji i terapii psychologicznych.

Ostatni rok był szczególnie trudny dla podopiecznych organizacji i ich rodzin. W samej Warszawie KOPD odnotował znaczny wzrost próśb o pomoc – największą liczbę zgłoszeń na telefony interwencyjne od ponad dekady. Izolacja społeczna i idące za nią negatywne konsekwencje oraz jeszcze więcej rodzin dotkniętych kryzysem – to właśnie te czynniki spowodowały wzmożone zapotrzebowanie na działania pomocowe. Tegoroczna sytuacja to jeden z największych kryzysów z jakim przyszło się zmierzyć najstarszej organizacji działającej na rzecz dzieci.

Celem obranego przez KOPD kierunku działań jest zwrócenie uwagi na ten problem społeczny oraz zebranie środków na ratunek dla rodzin w trudnych warunkach lockdownu. Do apelu o przekazanie 1% podatku na rzecz KOPD, włączyli m.in. Katarzyna Bosacka, Magdalena Różczka, dr Aleksandra Piotrowska, Przemek Staroń, Dorota Zawadzka, Artur Andrus, Arkadiusz Krupa oraz Michał Żebrowski.

Ich nagrania wideo można obejrzeć na stronie:
https://www.youtube.com/channel/UCXk7QebZrRhgoz7QlnXvdEw
Proces twórczy i powstanie rysunku 1 % dla KOPD pióra Sędziego Arkadiusza Krupy można obejrzeć:
https://www.youtube.com/watch?v=Th_co3NJAeE

Wizją Komitetu jest stworzenie Świata Przyjaznego Dziecku, dlatego organizowane są również regularne warsztaty kompetencji rodzicielskich, wykłady otwarte dla rodziców i opiekunów oraz szkolenia dla profesjonalistów zajmujących się pomocą dziecku. Stowarzyszenie współpracuje z różnymi instytucjami i firmami, prowadząc akcje CSR, kampanie społeczne, strategiczne projekty – na czele z konkursem Świat Przyjazny Dziecku, który w tym roku będzie obchodził swoje 20 urodziny.

Przekaż 1% podatku na Komitet Ochrony Praw Dziecka i przyłącz się do tworzenia Świata Przyjaznego Dziecku – KRS 00000 99 511

Więcej informacji, aktualności na temat działalności KOPD, można znaleźć na stronie internetowej pod adresem:

www.kopd.pl
www.swiatprzyjaznydziecku.pl

oraz w social mediach:
https://www.facebook.com/KomitetOPD
https://pl.linkedin.com/company/komitet-ochrony-praw-dziecka