15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

5 sposobów na nudę – propozycje zabaw w domu

Avatar
4 maja 2015
PAGE    1   /   2
5 sposobów na nudę – propozycje zabaw w domu

Kiedy pogoda nie dopisuje i nie można z dzieckiem wyjść na spacer czy na plac zabaw dobrze jest mieć pomysły na dobre zabawy. Przedstawiamy 5 sposobów na nudę – propozycje zabaw w domu.

1. Rozkładanka Niespodzianka

To zabawa, którą dzieci bardzo lubią. Nie ma w niej ograniczeń w ilości osób, jeżeli chodzi o wiek – ważne, żeby dziecko potrafiło rysować i potrafiło zrozumieć zasady zabawy. Maluchom można jednak pomagać, tak, aby mogły uczestniczyć w grze.

Liczba osób: od dwóch

Co jest nam potrzebne:

– kartki papieru A4 (tyle ile jest uczestników)

– kredki, ołówki, flamastry – przybory do rysowania

Każdy dostaje kartkę A4. Na górze kartki rysuje głowę – dowolną, najlepiej coś zabawnego. Kiedy skończy, składa górną część kartki tak, aby przykryć rysunek, w sposób niewidoczny dla innych uczestników. Można zostawić kawałek głowy lub szyi, żeby kolejny uczestnik wiedział gdzie dorysować pozostałą część postaci. Musimy pilnować, żeby podczas rysowania uczestnicy nie widzieli wzajemnie swoich kartek. Kiedy już zakryjemy narysowaną część podajemy kartkę osobie, która siedzi po naszej prawej stronie. Robią to wszyscy bawiący się.
Na kartce, którą dostaliśmy dorysowujemy tułów i znów składamy górną część kartki tak, aby zakryć to, co narysowaliśmy a następnie przekazujemy kartkę dalej – znów osobie po prawej stronie. Tak samo postępujemy dorysowując nogi a na końcu, na samym dole kartki możemy podpisać rysunek nazwą lub zabawnym imieniem. Po skończeniu wszystkich „rund” przekazujemy kartkę dalej i zatrzymujemy zabawę. Teraz każdy po kolei rozwija swoją kartkę i pokazuje pozostałym osobom rysunki, jakie zostały wspólnie stworzone.
Dobra zabawa gwarantowana!

2. Krokodyl

Liczba osób: od dwóch

Co jest nam potrzebne:

– kawałek wolnej przestrzeni

– koc/narzuta

Na środku pokoju rozkładamy koc, tak jednak, żeby nie zajmował zbyt dużo miejsca. Wybieramy osobę, która zostanie „krokodylem” i będzie łapać pozostałych.
Zabawa jest prosta – osoba/osoby uciekające nie mogą dać się dogonić przez krokodyla, który ma utrudnione zadanie, – ponieważ nie może łapać pozostałych, jeśli stoją oni na kocu czy pledzie. Uwaga! Na kocu może przebywać tylko jedna osoba naraz! Reszta musi uciekać! Złapany zostaje krokodylem a pozostali znów uciekają. Uczestnicy powinni pilnować, aby osoba, która stoi na kocu nie przebywała tam za długo – inni też chcą skorzystać z bezpiecznej kryjówki!