Czym jest architektura, a czym urbanistyka? Na czym polega różnica pomiędzy architektem wnętrz a architektem krajobrazu? Czy wnętrze miejskie można zaprojektować tak jak projektuje się wnętrze pokoju? Czym tak naprawdę jest „mała architektura”? I czy jest rzeczywiście taka mała? Na te i inne pytania wspólnie poszukamy odpowiedzi w ramach cyklu warsztatów AMA „Akademia Małego Architekta”. Zpraszamy na spotkania z udziałem dzieci i zaproszonych gości – ekspertów w dziedzinach projektowania, artystów, architektów i architektów krajobrazu. Warsztaty są bezpłatne, przeznaczone dla dzieci w wieku 7 – 9 lat.
"Akademia Małego Architekta" towarzyszy wystawie Warszawa “Plany na przyszłość” organizowanej przez Centrum Łowicka. Są to warsztaty z zakresu architektury i projektowania dla najmłodszych rozwijające wyobraźnie, kreatywność i twórcze myślenie. Prowadzone w formie zabawy, służą zapoznaniu się dzieci z pojęciami związanymi z miastem, domem i jego najbliższym otoczeniem.
Warsztaty prowadzą: Maria Rauch – architekt, architekt wnętrz, Iwona Cała – architekt, ilustrator książek dla dzieci, animatorka oraz Małgosia Horbowska – pedagog, dydaktyk. Więcej informacji: akademiama.blogspot.com.
W ramach cyklu odbędą się następujące zajęcia:
Sobota 14 maja – ZABAWA W CIEPŁO ZIMNO
zabawa materiałami, kolorami i fakturami w architekturze i architekturze wnętrz,
gość specjalny opowie o tym "jak widzą architekturę dzieci które nie widzą"
Sobota 21 maja – ZIELONO MI!
pojęcia zwiazane z architekturą krajobrazu i projektowaniem zieleni
goście specjalni opowiedzą czym zajmuje się architekt krajobrazu i wprowadzą do tematu projektowania zieleni.
Sobota 28 maja – W ZGODZIE Z SĄSIADEM
pojęcia związane z projektowaniem architektonicznym i urbanistycznym
goście specjalni opowiedzą czym jest architektura a czym urbanistyka oraz odpowiedzą na pytania dlaczego warto budować w zgodzie z sąsiadem.
Zapisy: dorota.katner@lowicka.pl, tel.: 22 845 50 62
*W tytule maila proszę napisać: “AMA“, podać kontakt telefoniczny, imię, nazwisko oraz wiek dziecka z zaznaczeniem czy dziecko będzie uczestniczyło w jednych zajęciach czy w całym cyklu zajęć. Warsztaty są bezpłatne, przeznaczone dla dzieci w wieku 7-9 lat, ilość miejsc ograniczona.