15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Akcja ,,Ufunduj bilet” – pomóż opłacić bilety dla Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii

Avatar
9 czerwca 2016

10 czerwca w Centrum Twórczości premierę będzie miał spektakl dla gimnazjum i liceum,  dlatego włączamy w akcję ‘Ufunduj bilet’ młodzież z Miejskiego Ośrodka Socjoterapii, która będzie uczestniczyła w premierze spektaklu ‘Nie wykluczam’. Spektakl porusza tematy ważne dla młodych ludzi, powodujące wykluczenie z grupy rówieśniczej.

Więcej o spektaklu: http://centrumtworczosci.pl/aktualnosci/premiera-nowego-spektaklu-dla-mlodziezy-gimnazjalnej

Czy wiesz, że….?
Dzieci z rodzin o trudnej sytuacji materialnej często doświadczają kultury dopiero w wieku dorosłym.
Wiele dzieci z rodzin ubogich nie trafi do Teatru w wieku szkolnym, ponieważ wydatki na kulturę leżą poza zasięgiem ich domowych budżetów. Jeśli teraz nie umożliwimy dzieciom kontaktu ze sztuką, być może nigdy się to nie zmieni.

Skąd pomysł na przekazywanie bezpłatnych wejściówek do Teatru?
Ideą akcji jest przybliżenie teatru dzieciom, które na co dzień nie mają z nim kontaktu. Z rodzinami ubogimi, wielodzietnymi pracujemy już od ponad 15-lat. Wiemy, że wydatki na kulturę leżą poza zasięgiem ich domowych budżetów. Jeśli teraz nie umożliwimy dzieciom kontaktu z teatrem, to na spektakl trafią najwcześniej w wieku dorosłym. Skąd to wiemy? Poznaj historię Ewy, która pierwszy raz doświadczyła Teatru w wieku dorosłym, przychodząc na spektakl wraz z swoją córką.

Wrocław, Centrum Twórczości Dziecka. Jedena ze zwykłych, deszczowych jesiennych niedziel. Na scenie „Wspaniała przygoda zająca Teofila” w reżyserii Marty Kwiek. Jak każdego niedzielnego wieczoru korytarze zamieniają się w foyer Teatru; przed wejściem na salę kłębią się tłumy widzów, z oddali słychać gwar rozmów. Ewa i jej 4- córka czują się trochę nieswojo, choć słyszeli już o Centrum. Czwórka spośród jej 14-ga rodzeństwa uczestniczyła w warsztatach plastycznych i muzycznych: mieli darmowe wejściówki dzięki pomocy dobrych ludzi. Gdyby nie ona, jej rodzice nigdy nie mogliby sobie pozwolić na taki wydatek. Bilety wstępu, wyprawa do Wrocławia. I to wszystko gdy ma się na utrzymaniu 16 osób! Teraz po paru latach, znów na zaproszenie, jest ze swoją córeczką. Drzwi się otwierają, a do środka zaprasza miła Pani, życząc przyjemnego spektaklu. Na scenie opowieść o poszukiwaniu przyjaźni i przełamywaniu własnych ograniczeń. Tekst aż kipi od mądrej fajności, nie będącej próbą przymilenia się publiczności, lecz takiej naturalnej. Takiej po prostu. Wartka fabuła powoduje, że córka aż krzyczy z radości. Dla Ewy jest to chwila wytchnienia od nużącej codzienności. Po spektaklu chwila refleksji- szkoda, że dopiero w wieku 28 lat trafiłam po raz pierwszy w życiu do teatru.

Zachęcamy do wsparcia tego działania. Pomóż opłacić bilety dla grupy młodzieży na spektakl ,,Nie wykluczam”! Koszt biletu to 10 zł.

JAK MOŻESZ POMÓC?

1.Kup bilet  dla potrzebującego dziecka przez stronę www.centrumtworczosci.pl lub w biurze Centrum.
2. Zakupiony bilet zostanie poznaczony na udział w spektaklu ‘Nie wykluczam’ dla grupy młodzieży!

Formularz do przelewu on- line:
http://centrumtworczosci.pl/darowizna-w-ramach-akcji-ufunduj-bilet