15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Aktywne piątki dla maluchów w Klubie dla rodzin „Zwalcz Nudę”

Avatar
19 października 2016

Fundacja Zwalcz Nudę przygotowała w swoim klubie bardzo ciekawą propozycję dla mam, które jeszcze nie posłały swoich pociech do przedszkola.  W piątki od godziny 10:00 w klubie będą odbywały się fascynujące, bezpłatne zajęcia dla dzieci 0-6 lat. W programie „gordonki”, kącik małego konstruktora oraz zajęcia plastyczne.

Klub dla rodzin Zwalcz Nudę powstał z myślą o rodzicach, którzy chcą spędzać ze swoimi dziećmi więcej czasu kreatywnie i aktywnie. Klub jest pełen atrakcji dla najmłodszych. Znajdziecie tu między innymi ogromne klocki terapeutyczne, wspaniałą ,,wariowalnię” pełną  wielkich poduszek, kolorowanki, gry planszowe już od 3 roku życia oraz wiele ciekawych zajęć i warsztatów.

Od 21 października w Klubie rusza cykl zajęć dedykowany specjalnie maluchom. Podczas gdy dzieci będą bawić się i uczyć pod okiem wykwalifikowanych animatorów, rodzice będą mogli napić się kawy, poczytać książkę i zrelaksować  się.

Jednym z najciekawszych punktów piątkowego programu będą warsztaty zatytułowane  „Jestem jak mały Picasso”. Stosowanie podczas naszych zajęć różnorodnych technik plastycznych stymuluje dyspozycje twórcze dzieci. Rozwija fantazję, zdolności skojarzeniowe, pomysłowość, giętkość, oryginalność, płynność myślenia,  zachęca do poszukiwań nieszablonowych rozwiązań. Warsztaty potrwają od 10:00 do 10:45.

Godzinę później od 11:00 zapraszamy do ,,Kącika Małego Konstruktora”. To zajęcia z twórczego i kreatywnego myślenia dla dzieci w wieku od 3 lat które uwielbiają różnego rodzaju klocki . Podczas naszych zajęć uczymy budować, konstruować, rozwijamy własną wyobraźnie, oraz inspirujemy dzieci do  realizowania własnych pomysłów.

A już od 28 października klub zaprasza na tzw. GORDONKI, w których mogą uczestniczyć już paromiesięczne dzieci.  Są to zajęcia umuzykalniające według metody E.E.Gordona. Warsztaty to przede wszystkim wspaniała przygoda w świecie muzyki. Zajęcia stymulują wszechstronny rozwój i pobudzają zdolność komunikowania się. Kształcenie języka muzycznego ma bowiem związek ze słuchaniem, gestykulowaniem, mową,  a nawet czytaniem i pisaniem. Śpiew stanowi zatem ważny punkt wyjścia dla ogólnego rozwoju malucha. Jest też  świetną zabawą! Na te zajęcia zapraszamy w piątki o godzinie 12:00 od 28 października.

Na wszystkie zajęcia wstęp jest bezpłatny jednak obowiązują zapisy poprzez stronę www.zapisyzwalcznude.pl lub w klubie przy Kickiego 1 (okolice ronda Wiatraczna, Praga Płd.) od wtorku do piątku w godzinach 10:00-16:00.

Plan jesiennych zajęć:

 1. Zajęcia plastyczne: „Jestem jak mały Picasso”, dzieci w wieku 2-6 lat
  21.10.2016 r. piątek, godz. 10:00 

Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy: www.zapisyzwalcznude.pl

Stosowanie podczas naszych zajęć różnorodnych technik plastycznych stymuluje dyspozycje twórcze dzieci. Rozwija fantazję, zdolności skojarzeniowe, pomysłowość, giętkość, oryginalność, płynność myślenia,  zachęca do poszukiwań nieszablonowych rozwiązań. W ten piątek stworzymy jesienne kolaże. Najpierw użyjemy techniki frottage, żeby odcisnąć niezwykłe jesienne kształty a później dodamy kolory i dary natury

 1. Warsztaty: Kącik Małego Konstruktora, dzieci w wieku 2-6 lat
  21.10.2016 r. piątek, godz. 11:00

Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy: www.zapisyzwalcznude.pl

Są to zajęcia z twórczego i kreatywnego myślenia dla dzieci w wieku od 3 lat które uwielbiają różnego rodzaju klocki . Podczas naszych zajęć uczymy budować, konstruować, rozwijamy własną wyobraźnie, oraz inspirujemy dzieci do  realizowania własnych pomysłów.

 1.  GORDONKI
  28.10.2016 r. piątek, godz. 12:00

Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy: www.zapisyzwalcznude.pl

Są to zajęcia umuzykalniające według metody E.E.Gordona. Warsztaty to przede wszystkim wspaniała przygoda w świecie muzyki. Zajęcia stymulują wszechstronny rozwój i pobudzają zdolność komunikowania się. Kształcenie języka muzycznego ma bowiem związek ze słuchaniem, gestykulowaniem, mową,  a nawet czytaniem i pisaniem. Śpiew stanowi zatem ważny punkt wyjścia dla ogólnego rozwoju malucha. Jest też  świetną zabawą!

 1. CZWARTEK – Klub otwarty w godz. 14.00 – 20.00 – w każdy czwartek

Wstęp wolny
16.00 – klub małego odkrywcy
– eksperymenty i doświadczenia dla dzieci w wieku 4-6 lat
16:45 – szachy dla najmłodszych – grupa wiekowa 5-6 lat
17:30 – 20.00 – planszówki rodzinne
– zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy! Podejmij wyzwanie i GRAJ!

 1. W każdy wtorek

18.30  – zajęcia kulinarne – każde zajęcia przeniosą nas do innego kraju, poznamy torchę jego kulturę, ciekawostki, ale przede wszystkim smaki! Wstęp wolny

Klub dla Rodzin „Zwalcz Nudę” mieści się przy ul. Kickiego 1 w lokalu U4.
Aby dotrzeć do nas z przystanku Kickiego należy kierować się w stronę sklepu Społem, następnie skręcić w prawo, wejść w zieloną bramę (za salonikiem prasowym, city press). Klub znajduje się za sklepem groszek, po lewej stronie.