15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Basen do ogrodu dla dziecka

Magda Przypłata
7 czerwca 2019

Upalne, letnie dni sprawiają, że maluchy pragną jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Ochłodę i świetną zabawę zapewni im basen, w którym będą mogły się popluskać i wesoło dokazywać. Na rynku znajdziemy szeroką gamę produktów tego typu. Jaki jednak model basenu wybrać dla naszej pociechy?

Najlepszy basen dla dziecka

Poszukując odpowiedniego basenu dla malucha, możemy wybierać pomiędzy basenem dmuchanym, stelażowym lub też rozporowym.

Najczęściej wybieranym modelem dla małych dzieci jest basen dmuchany. Jest on niedrogi, łatwo go rozłożyć i złożyć, występuje w przeróżnych wersjach kolorystycznych i wzorach. Niewątpliwą zaletą jest także fakt, że aby się dobrze bawić, dzieciom wystarcza niewielka ilość wody, którą możemy praktycznie codziennie wymieniać na nową.  Do wad tego typu rozwiązania możemy zaliczyć kiepską trwałość – basen łatwo jest przebić.

Pragnąc bardziej uatrakcyjnić maluchowi zabawę w wodzie, możemy kupić dmuchane place zabaw. Takie baseniki dla dzieci, posiadają dodatkowo także dmuchane zjeżdżalnie lub np. daszek chroniący malucha przed słońcem.

Starszym dzieciom spodoba się basen rozporowy – głębszy i zdecydowanie większy niż nadmuchiwany basenik. Podczas napełniania wodą ścianki basenu są rozpierane i to właśnie woda, wywierając ciśnienie hydrostatyczne, utrzymuje je w pozycji, w której potem są. Basen rozporowy posiada również, na samej górze, bezpieczny kołnierz rozporowy, którego możemy się uchwycić. To produkt zdecydowanie trwalszy i bardziej wytrzymały, jednak jego rozłożenie wymaga więcej czasu i jest to basen droższy w porównania do małych baseników dla dzieci.

Konstrukcja, jaką jest basen stelażowy, pozwoli na swobodną kąpiel całej rodzinie. W takim zbiorniku maluch może uczyć się pływać pod naszym nadzorem i bawić się radośnie z mamą lub tatą. Basen posiada solidną konstrukcję i jest trwały, jednak jego zakup wiąże się ze sporym wydatkiem.

O czym warto pamiętać

Nigdy nie zostawiajmy dziecka bez nadzoru nawet w bardzo płytkim baseniku. Maluch może się poślizgnąć, niebezpiecznie zanurkować i zachłysnąć wodą. Wybierzmy produkt znanej marki, który posiada odpowiednie atesty, np. Bestway czy Intex.

Nie zapomnijmy także o stroju dla malucha – kąpielówkach dla chłopca, stroju kąpielowym dla dziewczynki, a także o nakryciu głowy. Skórę pociechy zabezpieczmy kremem z wysokim filtrem.

Zadbajmy o to, aby w basenie zawsze była czysta woda. Jeśli mamy taką możliwość, wymieniajmy jak najczęściej wodę w małych dmuchanych basenikach. Warto zaopatrzyć się także w pokrowiec zapobiegający wpadaniu do wody liści oraz innych zanieczyszczeń. W dużym basenie konieczne będą filtry do wody oraz chemia basenowa.

Głębokość i wielkość basenu dobierzmy do wzrostu dziecka i ilości osób, które będą z niego korzystały. Wskazówką może być przedział wiekowy, podany na opakowaniu przez producenta.

Basen dla dzieci stał się w ostatnich latach obecny w prawie każdym ogrodzie. Warto rozważyć jego zakup, ponieważ dla naszych pociech będzie on w sezonie letnim niebywałą atrakcją.