15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Biografia Neymara, czarodzieja futbolu, dla dzieci już w księgarniach

Avatar
6 października 2016

„Nie ma drugiego takiego piłkarza jak Neymar. Jest niepowtarzalny. Gdy się go raz zobaczy na boisku, już nie można zapomnieć. Wygląda, jakby urodził się z piłką przy nodze. Drybling, szybkość, fantazja. . . ” – tak o  Neymarze pisze Dariusz Tuzimek, autor najnowszej biografii piłkarza, która już 28 września ukaże się na rynku.

O takich piłkarzach mówi się jeszcze długo po ostatnim gwizdku sędziego. Trzyletni Neymar da Silva Santos Junior, bo tak brzmi jego pełne nazwisko, zasypiał, przytulając do siebie piłkę. A piłki dostawał przy każdej okazji, aż w końcu miał ich pięćdziesiąt! Przydawały się. W domu kiwał krzesła i fotele, a kanapa była pierwszą bramką, do której strzelał.

Dziś – z taką samą łatwością jak domowe meble – mija rywali na największych stadionach świata. I robi to tak lekko, jakby piłkę miał przyklejoną do stopy. Neymar to jeden z wielkich czarodziejów futbolu. Zachwyca techniką, dryblingami, sztuczkami i golami jak marzenie.

28 września nakładem wydawnictwa Egmont ukaże się jego biografia dla dzieci napisana przez dziennikarza sportowego Dariusza Tuzimka. Z tej bogato ilustrowanej książki będzie można dowiedzieć się, jak piłkarz uczył się futbolu, jak rozkochał w sobie kibiców na całym świecie, jakimi wartościami się kieruje, jak ważna jest dla niego rodzina, jak cieszy się życiem, a nawet… jak otarł się o śmierć.

Neymar to piąty tytuł w bestsellerowej serii o sławnych piłkarzach. Prawa do serii zostały sprzedane do ośmiu krajów.

O autorze:
Dariusz Tuzimek –
dziennikarz prasowy i telewizyjny oraz znany felietonista. Zdobywca ,,Piłkarskiego Oskara” dla najlepszego dziennikarza prasowego w 2006 roku.

Publikował m.in. na łamach ,,Przeglądu Sportowego”, ,,Polska – The Times” i ,,Gazety Wyborczej”. Kibice znają go z relacji sportowych dla TVP, Canal Plus, TVN, TVN24 oraz nSport. Obecnie jest związany z Wirtualną Polską i portalem Futbolfejs.pl.

Futbol to jego pasja, a drużyna biało-czerwonych była jego pierwszą miłością. W wolnych chwilach jest kapitanem Piłkarskiej Reprezentacji Dziennikarzy. Z prawdziwą przyjemnością kopie też piłkę z własnym synem. Autor bestsellera o kapitanie reprezentacji Polski Lewandowski. Wygrane marzenia.

Neymar. Czarodziej futbolu
Seria:
Mali mistrzowie
Autor: Dariusz Tuzimek
Ilustrator: Ewa Olejnik-Rakowska
Oprawa:  flexi
Objętość: 184 strony
Format: 170×240
Cena: 29,99 zł
Grupa docelowa: dzieci 8 – 12 lat
Premiera: 28 września 2016 r.