Jak co roku, Fabryka E.Wedel była najsłodszym miejscem na warszawskiej trasie Nocy Muzeów. Blisko 2,5 tysiąca fanów słodkości poznało zakamarki najbardziej czekoladowego miejsca w Polsce. Dla wielu zwiedzających wizyta w Fabryce Czekolady E.Wedel to jedno z najskrytszych marzeń. Zarówno dzieci, jak i dorośli, nie mogli narzekać na brak atrakcji, którym przewodził jeden, ptasi motyw.
Głównym bohaterem tegorocznej Nocy Muzeów były uwielbiane przez Polaków pianki Ptasie Mleczko. Podczas zwiedzania marka zabrała gości w podróż w czasie, podczas której zaprezentowała historię słynnych pianek, transformację ich designu oraz zdradziła ciekawostki na ich temat. Co więcej, zwiedzający zobaczyli linię produkcyjną oraz odkryli tajemnice powstawania czekolady od ziarna kakaowca do tabliczki czekolady.
Wycieczkowy szlak obejmował również Pracownię Rarytasów, gdzie zwiedzający na żywo obserwowali proces powstawania artystycznych wedlowskich rzeźb. Mistrzyni czekolady E.Wedel – Joanna Profus, specjalnie podczas tego wydarzenia pracowała nad czekoladową rzeźbą największego przyjaciela człowieka, czyli psa. Atrakcją, która niewątpliwie wzbudziła zainteresowanie zwiedzających, była Galeria Rzeźb, wypełniona prawdziwymi, czekoladowymi dziełami sztuki. Fani wedlowskiej czekolady mogli również skosztować słodyczy z aktualnego portfolio E.Wedel, wziąć udział w konkursach oraz uwiecznić swoją przygodę na zdjęciach w fotobudce.
Na trasie zwiedzania Fabryki podczas Nocy Muzeów można było zapoznać się z historią firmy, zobaczyć replikę samolotu „Wedla” RWD-13, z którego w XX wieku spadały słodycze na polskim wybrzeżu, oraz odwiedzić historyczny gabinet Jana Wedla, jednego z pierwszych właścicieli fabryki. Legenda głosi, że pracując w swoim pokoju Jan Wedel, odkrył w latach 30. XX wieku recepturę uwielbianych do dziś pianek Ptasie Mleczko. Jan Wedel był również pomysłodawcą słynnego chłopca na zebrze – symbolu marki E.Wedel, której od 1926 roku jest nieodłącznym elementem.
Blisko 2,5 tys. gości odwiedziło Fabrykę E.Wedel w Noc Muzeów 2019
Przez Monika Asman
22 maja 2019