15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Bohaterowie „Gwiezdnych Wojen” na etykietach produktów Żywiec Zdrój® dla dzieci

Avatar
14 września 2018

„Gwiezdne Wojny” to tytuł jednego z najpopularniejszych filmów wszechczasów, którego bohaterowie na stałe wpisali się we współczesną popkulturę. W oczekiwaniu na kolejną część sagi, kultowe postacie można znaleźć na nowych etykietach wody źródlanej Żywiec Zdrój® dedykowanej dzieciom. Popularni bohaterowie zachęcają do dokonywania zdrowszych wyborów przy sklepowej półce. Produkty znalazły się w wybranych sklepach już pod koniec sierpnia br.

Woda powinna być nieodłącznym elementem zbilansowanej diety, szczególnie wśród dzieci. Niestety badania pokazują, że 50% dzieci w Polsce, w wieku od 4 do 6 lat, wypija jej znacznie mniej, niż zalecają eksperci . Woda stanowi zaledwie jedną piątą spożywanych przez nich płynów , podczas gdy powinna być głównym źródłem nawodnienia. Początek roku szkolnego to dobra okazja do przypomnienia naszym pociechom o prawidłowych nawykach żywieniowych i zachęceniu ich do picia wody. Pomogą w tym bohaterowie kultowej sagi filmowej Gwiezdne Wojny, którzy pojawili się na etykietach butelek niegazowanej wody Żywiec Zdrój®
dla dzieci. Już pod koniec sierpnia Rey, Chewbacca, C-3PO i inne postacie z serii zagościli na butelkach o pojemności 330 ml i 500 ml, zachęcając dzieci do regularnego sięgania po wodę. Produkty pod marką Żywiec Zdrój® to woda źródlana, która jest polecana przez Instytut Matki i Dziecka nawet dla niemowląt. Dodatkowo, poręczne opakowanie sprawia, że butelka doskonale sprawdzi się podczas codziennych aktywności dziecka np. w trakcie szkolnych zajęć. Marka Żywiec Zdrój® konsekwentnie rozszerza portfolio o nowe, atrakcyjne dla dzieci produkty, co stanowi odzwierciedlenie dotychczasowego zaangażowania marki na rzecz kształtowania właściwych nawyków żywieniowych.

Nową serię Żywiec Zdrój® dla dzieci można znaleźć na sklepowej półce od sierpnia do listopada br. w wybranych punktach sprzedaży. Kampania promocyjna obejmować będzie działania reklamowe prowadzone w telewizji oraz Internecie na wybranych kanałach tematycznych skierowanych do dzieci.

O firmie
Żywiec Zdrój S.A. to największy producent na rynku napojów bezalkoholowych i najbardziej odpowiedzialna społecznie firma w Polsce . Żywiec Zdrój ze szczególną troską dba o środowisko naturalne i zachęca ludzi, by pili zdrowiej. Misja firmy widoczna jest we wszystkich obszarach działalności, od tworzenia produktu, doboru dostawców, po programy edukacyjne i ekologiczne. Najbardziej znane to „Po stronie natury” i „Mamo, tato, wolę wodę!”, których celem jest uwrażliwienie na potrzeby natury i ochrona zasobów wodnych w Polsce oraz kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych. Firma Żywiec Zdrój S.A. powstała w 1992 roku na terenie Żywieckiego Parku Krajobrazowego, dziś zatrudnia ponad 600 pracowników w sześciu lokalizacjach w Polsce i posiada najbardziej rozpoznawalną markę wodną w kraju .
Żywiec Zdrój S.A należy do grupy spółek DANONE – producenta żywności dopasowanej do potrzeb odbiorców na każdym etapie życia. W Polsce grupa spółek DANONE działa w czterech obszarach istotnych dla prawidłowego żywienia: produkty mleczne oraz pochodzenia roślinnego (Danone), woda i napoje (Żywiec Zdrój), żywność dla niemowląt
i małych dzieci (NUTRICIA) oraz żywność medyczna (NUTRICIA Medyczna). Wszystkie spółki DANONE łączy podwójne zobowiązanie na rzecz zrównoważonego rozwoju gospodarczego i społecznego oraz realizacja misji, zgodnie z którą poprzez żywność niesiemy zdrowie tak wielu ludziom, jak to możliwe. Poprzez nasze produkty, projekty i programy, zachęcamy do podejmowania właściwych wyborów żywieniowych na co dzień oraz przyczyniamy się do zrównoważonego rozwoju planety.
W 12 lokalizacjach w kraju zatrudnienie znajduje ponad 3 000 osób, rozwijających się zawodowo w bezpiecznym
i przyjaznym środowisku pracy. O działalności DANONE można przeczytać w „Nieść zdrowie poprzez żywność. Wkład grupy spółek DANONE w rozwój polskiej gospodarki, społeczeństwa i zdrowia”.