15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

#CHALLENGE24 na rzecz Fundacji Herosi

Avatar
12 lutego 2021

Charytatywny 24-godzinny ROWEROWY CHALLENGE już w ten weekend! Podaruj serce na Walentynki i wesprzyj dzieci chore na nowotwory. Uczniowie i nauczyciele z Akademeia High School w Warszawie organizują już 13 lutego (sobota) wyjątkowy #CHALLENGE24 na rzecz Fundacji Herosi, by zebrać 300 tysięcy złotych na zakup Medycznego Lasera do Operacji dla podopiecznych fundacji z onkologii dziecięcej.

W najbliższy weekend przypadają Walentynki, następnego dnia 15 lutego Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem Dzieciństwa. Łączymy w tym czasie nasze serca z podopiecznymi Fundacji Herosi z Kliniki Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka, gdzie leczą się pacjenci z całej Polski.

Już 13 lutego o godz. 12:00 nauczyciel z Akademeia High School – Jonathan Blazevic, uczennica Ada oraz jej mama Pani Ewa, rozpoczną niezwykłe wyzwanie, czyli 24-godzinną jazdę na rowerze i zebranie środków na zakup Medycznego Lasera do Operacji (o wartości 300 000 zł). Dzięki niemu możliwe będzie wykonywane zabiegów chirurgicznych oszczędzających płuca, co jest bardzo ważne dla młodych pacjentów onkologicznych. W wielu przypadkach pojawiają się u nich przerzuty do płuc i możliwość przeprowadzania jak najmniej inwazyjnego zabiegu, gwarantującego większą sprawność płuca, jest bezcenna.

„To cudowne i bardzo uskrzydlające uczucie, gdy dowiadujemy się, że ktoś chce pomóc naszym podopiecznym., szczególnie teraz w czasie pandemii. Dziękujemy Akademeia High School i bohaterom tego wydarzenia Jonathanowi, Adzie i jej mamie, że chcą poświęcić aż 24 godziny, żeby przypomnieć innym o tym, że rak nie „zginął” mimo pandemii i poprzez ruch, jazdę na rowerze można zbierać pieniądze na drogi, ratujący życie sprzęt medyczny. Zachęcamy wszystkich do pomocy i przyłączenia się do akcji od soboty 13.02” – mówi Aneta Rostkowska-Rau, członkini Zarządu Fundacji Herosi.

– „Z Fundacją Herosi współpracujemy od 2018 roku w ramach programu Personal Development Scheme (PDS), który stworzyliśmy po to żeby uczyć naszych uczniów empatii, sprawczości i odpowiedzialności za innych, tak aby w dorosłym życiu mogli zmieniać świat na lepsze. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Herosom za ich otwartość, wsparcie i zaangażowanie w nasze działania. Dzięki nim, nasza młodzież ma niesamowitą możliwość zaangażowania się w odpowiedzialny i wymagający temat jakim są choroby nowotworowe. Wraz z Herosami staramy się przekazać naszym uczniom, że nawet w najtrudniejszych sytuacjach bardzo wiele możemy zrobić dla innych, jeśli tylko zechcemy” – podkreśla Natalia Jakubowska, nauczycielka, odpowiedzialna za Grupę Herosi PDS.

#CHALLENGE24 to wydarzenie rangi międzynarodowej polsko – kanadyjskiej, stąd rozpocznie się o 13.02 godz. 6:00 rano w Kanadzie i o 12:00 w Polsce. Każdy może do niego dołączyć na: facebook.com/akademeiahighschool poprzez jazdę na rowerze, bieg, taniec, malowanie lub inna aktywność, dzięki której zachęci innych wsparcia zbiórki prowadzonej na: pomagam.pl/challenge24 Zapraszamy!

Fundacja Herosi jest organizacją pożytku publicznego od 2009 roku aktywnie pomagającą dzieciom z chorobami nowotworowymi oraz z domów dziecka. Wolontariusze realizują marzenia podopiecznych, organizują spotkania ze znanymi osobami, wyjazdy na mecze, treningi i koncerty. Regularnie odwiedzają podopiecznych Klinice Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka, organizując im czas wolny od zabiegów w trakcie leczenia i pobytu w szpitalu.
W działalność Herosów zaangażowani są znani sportowcy m.in. siatkarze i siatkarki, skoczkowie narciarscy, piłkarze ręczni, piłkarze nożni, a także aktorzy, projektanci i muzycy, którzy biorą udział w spotkaniach z dziećmi, zbiórkach i w sesjach zdjęciowych z udziałem podopiecznych. Fundacja Herosi od samego początku intensywnie współpracuje z reprezentacją Polski w siatkówce mężczyzn oraz Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Zawodnicy oraz trenerzy odwiedzają podopiecznych fundacji leczących się na oddziale onkologii dziecięcej, przekazują siatkarskie gadżety na licytacje oraz użyczają swojego wizerunku w charytatywnym kalendarzu Fundacji Herosi, z którego całkowity zysk przeznaczony jest na pokrycie kosztów nierefundowanej chemioterapii oraz diagnostyki genetycznej dla podopiecznych fundacji.
Szczegóły dotyczące działań Fundacji Herosi można znaleźć na www.herosi.eu oraz na profilach: facebook.pl/FundacjaHerosi i instagram.com/fundacjaherosi

fot. BublikHaus/Freepik