4. Zwiększenie intensywności spalanie kwasów tłuszczowych w mitochondriach.
Poza zwiększoną intensywnością transportowania tłuszczy do mitochondriów przyśpieszony jest także sam proces ich spalania.
[negative]Jak to wygląda w praktyce?[/negative]
Podobnie jak w przypadku treningu aerobowego sposób wykonania treningu jest zależny od możliwości. Możesz ćwiczyć na siłowni na sprzętach cardio, czy w domu robiąc przysiady lub pajacyki, biec i i maszerować… Ważne żebyś była w stanie uzyskać odpowiednie tętno. I tu może pojawić się problem, ponieważ, aby ćwiczyć tak intensywnie, aby uzyskać tętno powyżej 90 % HR max musisz mieć naprawdę niezłą kondycję. Dlatego zanim zdecydujesz się na ten trening sprawdź czy dasz rade go wykonać.
Jeżeli cierpisz na nadciśnienie lub inne choroby sercowo-naczyniowe trening interwałowy nie jest dla Ciebie. Ponadto badania dowiodły, ze bardzo intensywny trening wpływa negatywnie na skład mleka matek karmiących, pozbawiając ich pewnych składników istotnych dla odporności dziecka na patogeny. Dlatego jeśli karmisz piersią powinnaś również rozważyć inny rodzaj treningu.
Oczywiście trening interwałowy ma też ogromna zaletę – krótko trwa! Może go wykonać podczas nawet tylko jednej 30 minutowej drzemki Twojego maleństwa. Dodatkowo, dużo efektywniej poprawia kondycje i funkcjonowanie układu oddechowego i krwionośnego niż trening aerobowy.
[dropcap style=”round”]Polecamy![/dropcap]