15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

CLEANANCE COMEDOMED – KONCENTRAT PRZECIW NIEDOSKONAŁOŚCIOM

Avatar
16 września 2019

Aż 80% młodzieży w wieku 11-20 lat boryka się z trądzikiem. Nie jest to jednak dolegliwość zarezerwowana jedynie dla nastolatków, ponieważ 40% dorosłych kobiet również ma tego typu problemy z cerą. Cleanance Comedomed od Eau Thermale Avène pomaga zmniejszać ryzyko powstawania zaskórników, ogranicza ich rozwój oraz redukuje widoczne i niewidoczne zmiany trądzikowe.

Trądzik jest chorobą powszechną i dotyka głównie młodzieży. Zdarza się, że walczymy z nim przez lata, mimo, że wiedza o trądziku i sposoby radzenia sobie ewoluują. Obecnie nie rozpatrujemy go tylko pod kątem wyglądu, ale także znacznego pogorszenia standardu życia, kondycji psychicznej itd. Nastolatkowie w okresie dojrzewania odkrywają swoją tożsamość i tworzą więzi z rówieśnikami,
a trądzik może zakłócić ten proces. Liczne badania wykazały, że osoby cierpiące na trądzik mogą wykazywać objawy lęków, depresji oraz mieć niską samoocenę. To wszystko może wpływać na codzienne funkcjonowanie, wyniki w nauce i pracy.

NOWOŚĆ
CLEANANCE COMEDOMED
KONCENTRAT PRZECIW NIEDOSKONALOŚCIOM

POJEMNOŚĆ: 30 ML.
Koncentrat przeciw niedoskonałościom od Eau Thermale Avène pomaga zmniejszać ryzyko powstawania krost i zaskórników oraz ogranicza ponowne pojawianie się zmian trądzikowych. W efekcie są one znacząco zredukowane, skóra w ciągu dnia zmatowiona, a pory zwężone. Cleananace Comedomed reguluje nadmierne wydzielanie sebum oraz redukuje efekt „świecenia się” skóry.

Lekka, płynna konsystencja bez tłustego wykończenia szybko się wchłania. Zapach produktu jest związany z obecnością składnika aktywnego, ale szybko ulatnia się i nie wpływa na skuteczność produktu.
Dobra tolerancja dla skóry. Stanowi dobrą bazę pod makijaż.

WYSOKA SKUTECZNOŚĆ UDOWODNIONA BADANIAMI:

Szybkie działanie i długotrwały efekt
• Już po 7 dniach zaobserwowano znaczące zmniejszenie zmian trądzikowych (redukcja widocznych zmian trądzikowych o 22%)*

Większa skuteczność z każdą aplikacją
• Po 1 miesiącu stosowania – zaskórniki zredukowane o -25% vs. grupa bez zastosowania produktu **
• Po 2 miesiącach stosowania – zaskórniki zredukowane o -45% vs. grupa bez zastosowania produktu **

Efektywność i satysfakcja
• 9 na 10 badanych jest usatysfakcjonowanych z produktu ***
• 90% badanych zauważyło poprawę cery ***

*Badanie tolerancji i skuteczności z udziałem 51 uczestników z łagodnym i umiarkowanym trądzikiem. Testowany pod kontrolą dermatologiczną. 2 aplikacje dziennie przez 56 dni.
**Test przeprowadzony na 36 osobach (w wieku 18-34 lat) poddanych kontroli dermatologicznej przez 56 dni. Jedna grupa kontrolna bez zastosowania produktu (N = 18), jedna grupa z zastosowaniem Cleanance Comedomed dwa razy dziennie (N = 18).
*** Badanie satysfakcji po 7 dniach użytkowania produktu z udziałem 51 uczestników. 2 aplikacje dziennie.

Kluczowe składniki:

• ComedoclastinTM 25%
Blokuje tworzenie i ogranicza rozwój mikrozaskórników
• Woda termalna Avène 67,5%
Koi, łagodzi podrażnienia, nadaje miękkość

Aktywny składnik ComedoclastinTM jest uzyskiwany z oleju z ostropestu plamistego, znanego ze swojego zastosowania w leczeniu zaburzeń wątroby i dróg żółciowych. Badania Eau Thermale Avène w kontekście Cleanance pozwoliły pokazać, że odgrywa on szczególnie ważną rolę w regulacji sebum.

Zapobiega powstawaniu mikrozaskórnika, hamuje jego rozwój tak, aby ponownie wrócił do stanu zdrowego mieszka łojowo-włosowego. Wywołuje proces odwracający proces powstawania mikrozaskórników.

Składnik został opracowany zgodnie z procesem Ekspertyzy Botanicznej Pierre Fabre.

ComedoclastinTM:
UNIKALNE DZIAŁANIE NA NIEWIDOCZNE ZMIANY

• Blokuje procesy związane z powstaniem mikrozaskórników i ogranicza ich rozwój
• Wywołuje procesy odwracające powstanie mikrozaskórników i umożliwia ich powrót do etapu zdrowego mieszka łojowo-włosowego