15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Czy warto kupić leżaczek-bujaczek?

Magda Przypłata
6 lutego 2019

Leżaczek-bujaczek to jeden z tych elementów dziecięcej wyprawki, który dla jednych jest jej nieodłącznym elementem, dla innych z kolei jedynie gadżetem niepotrzebnie zagracającym mieszkanie. Urządzenie to ma z pewnością sporo zalet, a stosowane z rozsądkiem może okazać się bardzo pomocne.

Zalety leżaczków dla dzieci

Leżaczek-bujaczek pozwala wielu rodzicom uwolnić ręce i pogodzić obowiązki domowe z zajmowaniem się niemowlakiem. Mając maleństwo na oku, możemy na przykład spokojnie ugotować obiad czy szybko posprzątać pokój. Odpowiedni leżaczek z powodzeniem może także zastąpić łóżeczko lub kołyskę i pomóc w usypianiu szkraba.

Odpowiednia pozycja, jaką zapewnia ten sprzęt, pozwala maleństwu na obserwowanie otoczenia i przyglądanie się temu, co robią pozostali domownicy. Dodatkową atrakcją mogą być także elementy dołączone niemal do każdego takiego produktu, takie jak grzechotki i szeleszczące, kolorowe zabawki czy też pozytywka umieszczone tuż nad dzieckiem.

Wielu rodziców wykorzystuje leżaczek także później, jako pierwsze krzesełko do karmienia smyka. Sprzęt posiada najczęściej zmianę kąta nachylenia, dlatego świetnie sprawdzi się w takich sytuacjach i pozwoli na właściwe ułożenie nawet półrocznego smyka.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem

Zanim zdecydujemy się na konkretny model, zwróćmy uwagę na kilka bardzo ważnych parametrów.

• Jakość wykonania i atesty – leżaczek musi być przede wszystkim bezpieczny. Wybierzmy solidny model z szeroką podstawą, który nie ma ostrych krawędzi. Produkt powinien posiadać trzypunktowe pasy, zabezpieczające maleństwo przed wypadnięciem, a także możliwość ustawienia w stabilnej pozycji oraz, co bardzo istotne, blokowanie funkcji bujania.
• Funkcjonalność – sprawdźmy czy istnieje możliwość ściągnięcia i wyprania pokrowca leżaczka oraz czy producent zapewnił możliwość zmiany kątów nachylenia siedziska. Jeśli często podróżujemy i planujemy wozić sprzęt ze sobą, wybierzmy taki, który bez problemu złożymy i rozłożymy, nie zajmie on zbyt dużo miejsca oraz będzie w miarę lekki.
• Dopuszczalna waga – na rynku znajdziemy leżaczki o dopuszczalnej wadze nawet do 18 kilogramów. Taki leżaczek posłuży nam długi czas i może stać się wygodnym siedziskiem dla nieco już starszego smyka.
• Wyposażenie dodatkowe – pałąk z zabawkami to podstawowe wyposażenie już niemal każdego leżaczka. Zwróćmy uwagę na to, czy zawieszki można bez problemu wymienić na inne w przypadku, gdy poprzednie zabawki już się dziecku znudzą. Obecnie sporo leżaczków-bujaczków posiada również tryb wibracji, który ma za zadanie uspokoić i wyciszyć malucha. Spotkamy także wersje ze składanym daszkiem, chroniącym w razie potrzeby niemowlę przed słońcem.

Szeroka i bardzo ciekawa oferta różnego rodzaju sprzętów dla dzieci zachęca do ich kupna świeżo upieczonych rodziców. Zanim wybierzemy się jednak do sklepu lub zamówimy leżaczek online, rozważmy wszystkie za i przeciw i wybierzmy produkt, który posłuży maluszkowi długi czas i będzie spełniał wszystkie nasze oczekiwania.