15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Darmowe przedstawienia w sali zabaw Fikołki

Avatar
4 stycznia 2017

Sala zabaw Fikołki zlokalizowana w Centrum Handlowym Arkadia organizuje w styczniu niedzielne spektakle teatralne, na które zaprasza całe rodziny. Widzowie obejrzą „Calineczkę”, „Pinokia” i „Tajemniczą lampę Aladyna” w wykonaniu aktorów Teatru Capitol.

Zawsze kolorowe, malowane przez profesjonalnych plastyków dekoracje, kilkukrotnie zmieniane podczas spektaklu. Przepiękne, bogate kostiumy. Różnorodne lalki; pacynki, kukiełki, jawajki. Ciekawe aranżacje muzyczne oraz gra aktorska na najwyższym poziomie w wykonaniu aktorów warszawskiego Teatru Capitol. Sala zabaw Fikołki zaprasza w styczniu na następujące przedstawienia:

8 stycznia, godz. 16:00: „PINOKIO”

„Pinokio” to klasyczna bajka, w której uczymy dzieci wartości uniwersalnych, takich jak: dobro, zło, przyjaźń, miłość, rodzina. Przekonujemy, że warto słuchać rad starszych i mądrzejszych ludzi. Uczymy o konsekwencji kłamstwa w myśl zasady „Kłamstwo ma krótkie nogi albo dłuuuugi nos”. Sam Pinokio jest piękną, rzeźbioną lalką z wydłużającym się nosem, a całości dopełnia aura wioski prosto ze słonecznej Italii.

15 stycznia, godz. 16:00: „CALINECZKA”

„Calineczka” to opowieść o dążeniu do wolności i piękna, o ukochaniu świata przyrody, słońca, kwiatów i ptaków, a także o tęsknocie za tym, co dobre i niepowtarzalne – miłości. Baśń uczy nas, że jeżeli udzielimy komuś pomocy, to na pewno ktoś nam się odwzajemni, gdy my będziemy tej pomocy potrzebować. Trzeba tylko sercem patrzeć na świat.

22 stycznia, godz. 16:00: „TAJEMNICA LAMPY ALADYNA”

Przygody Szeherezady i Aladyna – bohaterów Baśni Tysiąca i Jednej Nocy, którzy znajdując magiczną lampę, odkrywają w sobie wewnętrzną siłę do pokonywania przeciwności losu. Przenosimy się w świat przygód i magii Bliskiego Wschodu. Pokazujemy siłę przyjaźni i wzajemnej pomocy. Zachęcamy dzieci do przełamywania swoich lęków oraz codziennych trudności.

29 stycznia, godz. 16:00: WARSZTATY TEATRALNE

Ta lekcja to nie nudny wykład. To zabawny, interaktywny warsztat poruszający wyobraźnię, ciało i umysł. Pozwala dowiedzieć się, kto tworzy teatr, jakie są rodzaje teatru, jak zachowywać się w świątyni sztuki. Dzieci zobaczą, dotkną, zaanimują różne rodzaje lalek teatralnych, zobaczą, jak zbudowane są lalki, czym się charakteryzują, czym różnią, jak się nimi rusza.

W formie zagadek odkryjemy teatralne zawody: dramaturg, aktor, reżyser, scenograf, kompozytor, choreograf, charakteryzator, inspicjent, akustyk, oświetleniowiec, bileterka. Dzieci poznają takie lalki jak: pacynki, kukły, marionetki, sycylijki, jawajki, maski, półmaski, tintamareski, bunraku itd. Słownik wzbogacimy o pojęcia: scena, widownia, garderoba, kulisy, kurtyna, maszynownia, zapadnia, dekoracja, kostium, rekwizyt…

Przedstawienia trwają godzinę.

Spektakle są bezpłatne dla gości bawiących się w ramach całodniowego biletu wstępu lub karnetu, dla pozostałych osób cena biletu wynosi 5 zł.

Szczegółowe informacje:
http://arkadia.fikolki.pl/aktualnosci/niedzielne-przedstawienia-w-fikolkach

Arkadia
Centrum handlowe Arkadia mieści się przy al. Jana Pawła II 82 w Warszawie. Galerię funkcjonującą od 2004 roku rocznie odwiedza około 20 mln klientów. Na 113 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni handlowej znajduje się około 240 lokali, w tym 190 sklepów, 20 punktów usługowych oraz 30 restauracji i kawiarni. Drugie piętro centrum przeznaczone jest na część rozrywkową i mieści się tu multipleks Cinema City z 15 ekranami. Wśród kluczowych najemców Arkadii znajdują się m.in.: Peek&Cloppenburg, Sephora, Reserved, Zara, Apart, H&M. Na strefę food court w Arkadii składa się około 30 restauracji oraz kawiarni, wśród których znajdują się m.in.: Wiking, Sphinx, cafe Vincent oraz Pijalnia Czekolady Wedel.
W kwietniu 2012 r. Arkadia na podstawie audytu międzynarodowej firmy SGS, światowego lidera w zakresie certyfikacji, uzyskała czterogwiazdkowy znak jakości oferty i usług.
Czterogwiazdkowy wyróżnik ma podkreślić dbałość o najwyższą jakość na każdym etapie relacji pomiędzy centrum a Klientem. Jego uzyskanie oznacza, że dane centrum rzeczywiście poświęca Klientowi uwagę od początku do końca wizyty, oferując usługi takie, jak szatnie, aplikacje na telefon komórkowy, bezpłatny i nieograniczony dostęp do WiFi, Facebooka, a także usługi typu „premium”.
Właścicielem i zarządcą Arkadii jest firma Unibail-Rodamco.