15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu – rodzice, koledzy, ciocie, wujkowie, sąsiedzi… głosujcie!

Magdalena Zaporowska
16 maja 2019

Im więcej głosów, tym większe emocje. Zachęcamy wszystkich do głosowania na najlepsze prace w konkursie „Poszukiwanie źródeł Dobrego Jedzenia.

Już drugi raz w ramach programu „Dobrze jemy ze Szkołą na Widelcu” organizujemy konkurs dla klas 1-3 szkół podstawowych, realizujących zajęcia szkolne w ramach projektu. Od 1 marca do 30 kwietnia uczniowie szkół z całej Polski pod opieką koordynatorów programu, nauczycieli i rodziców przygotowywali prace konkursowe – filmy, teledyski, kolaże zdjęć, prezentacje pod tytułem „Poszukiwanie źródeł Dobrego Jedzenia”.

Otrzymaliśmy ponad 100 wspaniałych, czasem zaskakujących kreatywnością i pomysłowością prac. Nagrodzone zostaną jednak tylko trzy – te, które zdobędą najwięcej głosów zebranych przez internet. Oddawać głosy można już tylko do 20 maja, przez stronę www.dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl (zakładka „konkurs”). 27 maja spośród prac, które otrzymają minimum 50 głosów internautów, jury wyłoni zwycięzców konkursu.

Natomiast 4 czerwca w szkole, która zajmie pierwsze miejsce, odbędzie się wielki finał II Edycji konkursu, z udziałem Grzegorza Łapanowskiego. Podczas finału odbędą się warsztaty kulinarne dla autorów zwycięskiej pracy i pokaz kulinarny wszystkich dla uczniów szkoły. Oczywiście wręczone zostaną również naprawdę cenne i fajne nagrody od naszych partnerów i sponsorów.

Fundacja Szkoła na Widelcu działa na rzecz poprawy nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży od 2012 roku. W roku 2017 do dyspozycji nauczycieli stworzyliśmy platformę edukacyjną www.dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl. Za jej pośrednictwem przekazujemy szkołom w całej Polsce, bezpłatne materiały edukacyjne przeznaczone dla klas 1-3 szkół podstawowych. Są to cenariusze zajęć, płyty DVD, plakaty edukacyjne, ulotki dla dzieci i dla rodziców.

W ramach platformy uruchomiona została „„Mapa dobrych działań szkół”, gdzie każda placówka może pochwalić się swoimi przedsięwzięciami w temacie zdrowego żywienia, np. zamieszczając zdjęcia szkolnego zielnika lub akcji promującej zdrowe żywienie. Dzięki mapie rodzice mogą zobaczy, jak w szkole ich dzieci prowadzi się edukację żywieniowo-kulinarną. Mamy nadzieję, że mapa poza możliwością dzielenia się własnymi dokonaniami, jest też inspiracją dla innych nauczycieli.

”Wierzę, że szkoła może się przyczynić do tego, aby dzieci i młodzież lepiej się odżywiały, a przez to mądrzej i zdrowiej żyły. Dyrektorzy, nauczyciele, rodzice wspólnie mogą wdrożyć wiele działań, które pozwolą zaszczepić w dzieciach i młodzieży miłość do dobrego jedzenia. Musimy wszyscy działać zdecydowanie, konsekwentnie i długofalowo aby osiągnąć założone rezultaty.”

Grzegorz Łapanowski

Pomysłodawca i założyciel Fundacji „„Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”

Do programu szkoły mogą przystąpić przez cały rok. W celu rejestracji zapraszamy na platformę edukacyjną www.dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj: http://dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl/strefa-dla-nauczycieli/konkurs/regulamin-konkursu/