Dołącz do Brave Kids w Warszawie!
Już w czerwcu w Warszawie zamieszkają młodzi artyści z Górskiego Karabachu, Gruzji i Ugandy. Dowiedz się więcej, zobacz film o projekcie i porozmawiaj
z rodzinami, które gościły odważne dzieci. Przyjdź na spotkanie informacyjne 19 maja.
Brave Kids to projekt edukacyjny, którego celem jest budowa międzynarodowego dialogu. Już 20 czerwca odważne dzieci z Armenii, Gruzji i Ugandy przyjadą do Warszawy. Zamieszkają w lokalnych domach, będą chodzić na warsztaty, wspólnie występować na scenie. Każdy, kto chce współtworzyć ten wyjątkowy projekt, może przyjść na spotkanie informacyjne połączone z pokazem filmu „Brave Kids – Dzieci Świata”. – Udział w projekcie to przeżycie, które zmienia i uczy – mówi Justyna Warecka, koordynator Brave Kids w Warszawie. – Kontakt z przedstawicielami innych, często bardzo odmiennych kultur, uczy otwartości, tolerancji i zrozumienia To także wielka pomoc dla dzieci i młodzieży z rejonów objętych konfliktami lub problemami społecznymi – dodaje.
Poznaj dzieci, które zamieszkają w warszawskich domach
Młodzież z Instytutu Sztuki Naregatsi będzie reprezentowała region Górskiego Karabachu. Obszar ten przez lata nękany był licznymi konfliktami. Obecnie zamieszkuje go spora społeczność Ormian, których kulturę, muzykę i tradycję zaprezentują odważne dzieci.
Dla Gruzinów taniec jest najważniejszą ze sztuk. Grupa wspierana przez fundację Caritas odkryje przed widzami magię wesołego tańca achara, romantycznego davlur-kartuli oraz góralskiego mtiuluri.
Grupa Hope 4 Street to z kolei dzieci, które wychowane na warszawskiej Pradze, walczą z odrzuceniem i stereotypami poprzez hip-hop, breakdance i street art. Formacja założona przez Annę Schmidt, pedagoga i opiekuna świetlicy socjoterapeutycznej „Mały Książę”, skupia dzieci pochodzące z trudnych i ubogich środowisk.
Czwartą grupą będą młodzi przedstawiciele grupy Mentor Volunteers Uganda – organizatorzy planują sfinansować ich pobyt w Polsce za pomocą akcji crowdfundingowej, która ma ruszyć lada dzień.
– Brave Kids pokazuje, że poprzez sztukę można walczyć z uprzedzeniami – dodaje Justyna Warecka. – Sukcesy poprzednich edycji udowodniły, że jedyne czego trzeba, by zrozumieć inną kulturę to chwila uwagi dla drugiego człowieka.
Do tej pory w Brave Kids udział wzięło 413 dzieci, 280 rodzin 100 wolontariuszy i 7 miast w całej Polsce. W ramach tegorocznej edycji, nasz kraj odwiedzi 120 młodych artystów
z 18 krajów świata. Dzieci spędzą 3 tygodnie z polskimi rodzinami, zaprezentują wyjątkowe umiejętności i zwyczaje, a ich liderzy i doświadczeni pedagodzy będą wspierać rozwój najodważniejszych dzieci świata.
Pokaz filmu „Brave Kids – Dzieci Świata” – spotkanie informacyjne
Centrum Społeczne PACA, ul. Paca 40, Warszawa
Więcej informacji: www.bravekids.eu