15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

EAU THERMALE AVÈNE PRZEJMUJE KONTROLĘ NAD SKÓRĄ NADWRAŻLIWĄ

Avatar
5 października 2021

Skóra reaktywna jest bardzo wrażliwa na wiele czynników – zarówno zewnętrznych, jak i tych wewnętrznych. Codzienna pielęgnacja osób mających taki typ skóry to nie lada wyzwanie, ponieważ mogą ją podrażnić nie tylko kosmetyki czy nieodpowiednia pielęgnacja, ale nawet woda! Problemem może być niewłaściwa dieta (np. ostre potrawy), zmiany temperatur, a także stres i emocje, które mogą sprzyjać zaczerwienieniom i utrzymującemu się rumieniowi. Wiele osób postrzega skórę reaktywną tylko przez pryzmat natury estetycznej, jednak warto pamiętać, że posiadanie skóry nadwrażliwej może pociągać za sobą skutki psychologiczne, gdyż objawy mogą znacznie utrudniać życie w różnych momentach codzienności.

Z myślą o długotrwałym ograniczeniu nadmiernej wrażliwości skóry marka Eau Thermale Avène stworzyła nową linię dermokosmetyków
TOLERANCE CONTROL:

 Krem łagodząco regenerujący do skóry reaktywnej
 Balsam łagodząco regenerujący do skóry suchej i reaktywnej.

Eau Thermale Avène to wiodąca, francuska marka dermokosmetyczna, która oferuje skórze
w szczególności wrażliwej swoje doświadczenie w celu poprawy jej kondycji. Od 20 lat zespół naukowców, ekspertów w dziedzinie mikrobiologii wody z Grupy Pierre Fabre, CNRS
i Uniwersytetu w Sorbonie bada i sprawdza właściwości Wody Termalnej Avène. Aktualnie Laboratorium Dermatologiczne Avène odkryło przełomowy składnik D-Sensinose™. Jest to pierwszy postbiotyczny składnik aktywny działający na neurony zmysłowe
i ograniczający wszystkie typy nadwrażliwości skórnej.

DLACZEGO SKÓRA NADWRAŻLIWA JEST NIEPRZEWIDYWALNA?

Skóra nadwrażliwa nadmiernie reaguje na czynniki zewnętrzne lub wewnętrzne, w tym emocje. Osłabiona bariera ochronna nie pełni skutecznie swojej funkcji. Obniża się próg tolerancji receptorów odpowiedzialnych za wykrywanie zagrożeń. W konsekwencji skóra reaguje nadmiernie i pojawiają się nieprzyjemne uczucia (mrowienie, pieczenie czy napięcie).

Skóra nadwrażliwa może zareagować tak naprawdę na wszystko. Aby lepiej zrozumieć powody gwałtownych reakcji nadwrażliwości, należy wyjaśnić, jak wygląda przekazywanie sygnałów pomiędzy skórą a mózgiem.

Ariadna Ortiz Brugues, Dermatolog i Dyrektor Medyczny Eau Thermale Avène:

„Odczucia skórne mają swój początek w receptorach położonych
w zakończeniach neuronu czuciowego w skórze. Receptory te przetwarzają bodźce mechaniczne, chemiczne i cieplne na impulsy elektryczne, które mkną do mózgu, gdzie wywołują odczucie zmysłowe.

Gdy skóra nadwrażliwa reaguje w sposób niewłaściwy — mrowieniem, zaczerwienieniem, uczuciem dyskomfortu — jest to oznaką wzrostu reaktywności neuronów czuciowych bądź obniżeniem progu ich pobudliwości. Mechanizm odpowiedzialny za tę reakcję nie jest znany, dlatego właśnie skóra nadwrażliwa reaguje w sposób nieprzewidywalny.

Nadwrażliwości często towarzyszy niesprawna bariera ochronna skóry, ułatwiająca rozprzestrzenianie się bodźców oraz ich efektów.

Zapalenie neurogenne to jeden z czynników utrudniających przekazywanie sygnałów sensorycznych. Rozszerzone naczynia krwionośne powodują zaczerwienienie i przegrzanie skóry. Dochodzi do uwolnienia histaminy, która powoduje dalsze uwrażliwienie skóry”.