15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

eGaga poleca na Dzień Dziecka 2019

Avatar
9 maja 2019

Dzień dziecka zbliża się wielkimi krokami. To świetna okazja, by podarować najmłodszym najpiękniejszy prezent, jakim jest książka. Wraz z naszymi Partnerami prezentujemy ciekawe propozycje dla dzieci w każdym wieku. Na pewno każdy znajdzie odpowiednią lekturę dla swojej pociechy.

Dominika jest zbuntowaną nastolatką. Nie chce jechać na rodzinne wakacje z mamą, jej nowym partnerem i młodszym rodzeństwem. Decyduje się spędzić wakacje z tatą, który po powrocie z zagranicy zamieszkał pod miastem koło ośrodka turystycznego ze stadniną koni. Tata ciągle wyjeżdża służbowo, więc Dominika mieszka u wujostwa. Z nudów przyjmuje propozycję pracy przy półkoloniach na terenie ośrodka. Konie nie są dla niej atrakcją, jednak sympatię wzbudza w niej stara klacz Gloria. W jej towarzystwie świat wygląda przyjaźniej, a emocjonalne burze, które Dominika przeżywa w związku ze swoją sytuacją rodzinną, niejasnym związkiem z Mateuszem i pojawieniem się na horyzoncie przystojnego Dawida, a także intrygami dziewczyn z klubu jeździeckiego, wydają się znacznie bardziej znośne.

GRANICE_GLORIA_1.indd

Gloria, wakacje i ja

Magdalena Zarębska
Wydawnictwo BIS
cena: 29,90 zł
wiek: 10+

https://wydawnictwobis.com.pl/produkt/gloria-wakacje-i-ja/

***   ***   ***

Wystarczy znaleźć się z dala od miejskich świateł, by móc obserwować niebo. Stefek i Basia mają okazję to robić w towarzystwie cioci astronomki. Uczą się rozpoznawać gwiazdozbiory, dowiadują się, czym jest światło, obserwują planety, mgławice i galaktyki przez teleskop. Śledząc przygody bohaterów, czytelnik dowie się, jak wielki jest kosmos, czym są gwiazdy, jak powstają planety, jak wygląda Układ Słoneczny, jak działa teleskop, czym są pory roku. Doskonałe wprowadzenie do wiedzy o Wszechświecie.

GRANICE_glowa3.indd

Głowa do góry!

Ewa Stokłosa
il. Aneta Krella-Moch
Wydawnictwo BIS
wiek: 7+
cena 32,90 zł

https://wydawnictwobis.com.pl/produkt/glowa-do-gory/

***   ***   ***

Pewnego dnia Zając znajduje w pobliżu swojej nory piękny kapelusz w haftowane marchewki. Bezskutecznie szuka właściciela, aż wreszcie dochodzi do wniosku, że to Wiatr-Hulaka musiał przywiać kapelusz z drugiej strony Zielonookiej Rzeki. Myśl o tym, że komuś jest przykro z powodu utraty kapelusza nie daje jednak Zającowi spokoju. Choć jest z natury lękliwy, decyduje się przepłynąć przez rzekę do tajemniczego Bukowego Lasu. Czy wyprawa zakończy się sukcesem? A może przez swe dobre serce Zając narazi się na niebezpieczeństwo?

Pięknie ilustrowana bajka o empatii, przełamywaniu stereotypów i o tym, że warto jeść marchewki.

PLATON_kapelusz1.indd

Kto zgubił kapelusz?

Aleksandra Struska-Musiał
il. Dorota Rewerenda-Młynarczyk
Wydawnictwo BIS
wiek: 4-9 lat
cena 29,90 zł

https://wydawnictwobis.com.pl/produkt/kto-zgubil-kapelusz/

***   ***   ***

Liliana Pędziwiatr to 11-letnia dziewczynka, która rozumie zwierzęta i potrafi z nimi rozmawiać. Ten wyjątkowy dar czasem przysparza bohaterce kłopotów, jednak wkrótce dziewczynka odkrywa, jak bardzo może być on pożyteczny. Książki te pokazują fascynujący świat przyrody oczami dziecka oraz doskonale łączą świat wymyślony z rzeczywistym.

Dwie pierwsze części bestsellerowej serii przygód Liliany Pędziwiatr skierowane do dzieci w wieku 6+. To zabawna i wciągającą książka dla dzieci, pełna sympatycznych, kolorowych ilustracji i wspaniałych przygód. Duża, wyraźna czcionka ułatwia lekturę nieco starszym czytelnikom, którzy chcą samodzielnie czytać o perypetiach rudowłosej tłumaczki zwierząt.

Kolejne dwie części przygód Liliany napisane są dla młodszych nastolatków w wieku 8+. Opowiadają o relacjach z rówieśnikami – czasem przyjacielskich, a czasem trudnych. To pełna ciepła i mądrości wciągającą literatura dla młodszych nastolatków, bez zbędnych pouczeń odpowiadająca na pytania: jakie wartości są ważne w życiu? jak sobie radzić z innością? jak odnaleźć się w trudnej sytuacji? Okładki książek wydrukowane są na metalicznej folii.

Autorką serii jest znana i doceniona przez małych czytelników na całym świecie Tanya Stewner. Dwanaście całostronicowych ilustracji do książki wykonała Eva Schöffmann-Davidov – ilustratorka ponad 300 książek, głównie dla dzieci i młodzieży. Seria o Lilianie składa się z 12 tytułów, została przetłumaczona na 10 języków. W samych Niemczech sprzedano ponad 1,5 miliona egzemplarzy i sprzedaż dalej rośnie.
Na kanwie powstał film, który miał premierę w Niemczech 10 maja 2018 roku. Polska premiera filmu o tym samym tytule planowana jest na 31.05 2019 r.

Liliana

Liliana Pędziwiatr – seria

Tanya Stewner
Wydawnictwo Jedność
wiek: 6+, 8+
cena: 25,41

https://www.jednosc.com.pl

***   ***   ***

Edycja specjalna zestawu trzech audiobooków z powieściami Astrid Lindgren w interpretacji Edyty Jungowskiej o przygodach niezwykłego detektywa – Kallego Blomkvista.

Mały Kalle chce być detektywem. Marzy o wielkich kryminalnych aferach, strzelaninach i pościgach za groźnymi przestępcami. Cóż z tego, skoro mieszka w małym miasteczku, w którym od lat nie wydarzyło się nic, co zasługiwałoby na miano zbrodni. Czy detektyw Blomkvist znajdzie tu jakieś kryminalne zagadki do rozwiązania? Przekonajcie się sami.

16 godzin z dreszczykiem i poczuciem humoru!

Przeżyj niezwykłe przygody z 12-letnim detektywem, który chce zostać nowym Sherlockiem Holmesem!

Pakiet audiobooków składa się z trzech części:
1. Detektyw Blomkvist.
2. Detektyw Blomkvist żyje niebezpiecznie.
3. Detektyw Blomkvist i Rasmus, rycerz Białej Róży.

Wspaniały zestaw trzymających w napięciu, pełnych zwrotów akcji i emocji oraz zaskakujących rozwiązań kryminałów dla dzieci. 12-letni detektyw i jego przyjaciele podejmują się zadań, z którymi nie radzi sobie nawet policja. Rozwiązują zagadkę kradzieży drogocennej biżuterii sztokholmskiego bankiera. Gdy w miasteczku porwany zostaje sławny profesor-wynalazca i jego synek Rasmus, Kalle Blomkvist natychmiast wkracza do akcji. Czy uda mu się przeszkodzić przestępcom w wykradzeniu bezcennego wynalazku i uwolnić naukowca z rąk porywaczy? W jaki sposób ochronią wynalazek przed groźnym inżynierem Petersenem? Mały detektyw i grupa jego przyjaciół musi stawić też czoło licznym niebezpieczeństwom. Gdy Ewa-Lotta staje się mimowolnym świadkiem zbrodni, Blomkvist musi ją chronić przed groźnym przestępcą. Czy uda mu się zdemaskować mordercę zanim nie będzie za późno? Jak w przypadku większości powieści Astrid Lindgren, wszystkie historie okraszone są dużą dawką wspaniałego humoru. Autorka uzmysławia jednocześnie małym słuchaczom, że świat może być nie tylko beztroski, ale również niebezpieczny. Oswaja ich jednak z tymi potencjalnymi niebezpieczeństwami w niepowtarzalny sposób, pełen wrażliwości, empatii i znajomości dziecięcej psychiki.

Przygody detektywa

Przygody detektywa Blomkvista

Astrid Lindgren
przeł. Maria Olszańska, Anna Węgleńska, Irena Szuch-Wyszomirska
Czyta: Edyta Jungowska
Reżyseria: Rafał Sabara
Muzyka: SzaZa / Szamburski-Zakrocki
Projekt okładki: Piotr Socha
Wydawnictwo Jung-Off-Ska
Czas: 16 h 20 minut
Płyty w formacie mp3
cena: 89,90 zł

http://jungoffska.pl/kategoria/detektyw-blomkvist

***   ***   ***

Powieść z gatunku szybcy i wściekli!

Ojców można spotkać we wszystkich kształtach i rozmiarach. Zdarzają się grubi i chudzi, wysocy i niscy. Bywają też hałaśliwi lub spokojni. Ale są również tacy, którzy zadają się z typami spod ciemnej gwiazdy… I właśnie o tym jest ta historia.

Autor, David Walliams, wyczynowo ściga się w pisarstwie i aktorstwie, czemu zawdzięcza rzesze fanów na całym świecie.
Bije wszelkie możliwe rekordy. Jego książki przełożono na 53 języki, ich sprzedaż przekroczyła 22 miliony egzemplarzy, a każda nowa powieść od razu wjeżdża na pierwsze miejsce list bestsellerów.

Trefny TAtuś

Trefny Tatuś

David Walliams
il. Tony Ross
przeł. Karolina Zaremba
wyd. Dom Wydawniczy Mała Kurka
wiek: 9+
cena: 38,00

http://malakurka.pl/2019/03/11/kolor-sezonu/

***   ***   ***

Dowcipne i pełne humoru, a jednocześnie niosące dużą dawkę wiedzy opowiadania o owadach. Śledzimy przygody nieco zarozumiałej wszędobylskiej muchy Wyniosłej, pająka skakuna Bajdorka, trzmiela Bombusa, pasikonika Oktawy, pięknych motyli, ważek i chrząszczy, a przy tym poznajemy ich charakterystyczne cechy, zwyczaje, upodobania oraz grożące im niebezpieczeństwa. Po lekturze tej książki innymi oczami spojrzymy na muchę czy pająka!

GRANICE_wyniosla2.indd

Wyniosła i przyjaciele

Danuta Marć
il. Aneta Krella-Moch
Wydawnictwo BIS
wiek: 5-12 lat
cena 29,90 zł

https://wydawnictwobis.com.pl/produkt/wyniosla-i-przyjaciele

Partnerzy projektu

logo