15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, wstęp na wydarzenia jest bezpłatny

Avatar
23 kwietnia 2019

PT | 26.04 | g. 12:00 | sala Ziemia obiecana
„7 uczuć”, reż. Marek Koterski, 2018, 116 min. ǀ Kino-kołyska
Zapraszamy opiekunów z dziećmi do 2 lat – oraz inne osoby akceptujące specyfikę wydarzenia – na pokaz „7 uczuć”, najnowszego filmu Marka Koterskiego. Jego bohaterem jest – jakże by inaczej – Adaś Miauczyński, doskonale znany ze wcześniejszych filmów reżysera neurotyczny inteligent, nieumiejący radzić sobie z emocjami. W przypadku „7 uczuć” zdrobnienie jego imienia jest tym bardziej uzasadnione, że – za namową terapeutki – cofa się on do lat dziecięcych, a szkolne korytarze zapełnia plejada polskich aktorów: Marcin Dorociński, Gabriela Muskała, Katarzyna Figura, Andrzej Chyra, Robert Więckiewicz, Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz oraz występujący w roli głównej Michał Koterski. Analizując wzloty i upadki okresu dzieciństwa, Miauczyński stara się znaleźć rozwiązanie swoich obecnych problemów.

Kino-kołyska to seanse dla rodziców dzieci do lat 2. Na sali zapanuje półmrok, z głośników popłynie biały szum, a ze słuchawek: ścieżka dźwiękowa filmu. Pod ręką będą przewijaki, wygodne pufy i miękkie maty.

Wstęp
Wstęp jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji.

Więcej: http://nina.gov.pl/wydarzenia/siedem-uczuc/

ND ǀ 28.04 ǀg. 10.00 ǀ sala Ziemia obiecana
„Jaskiniowiec”, reż. Nick Park, Francja, Wielka Brytania 2018, 89 min. ǀ Kino lalek
W zamierzchłych czasach, gdy nie było facebooka, prądu i ciepłej wody, a w zagrodzie za jaskinią pasły się dinozaury, rozgrywa się pełna szalonych przygód historia dzielnego Duga, który musi zjednoczyć swą jaskiniową ferajnę przeciw nadchodzącemu zagrożeniu. W świecie, w którym zamiast psa każdy mógł mieć mamuta, a zaostrzony kamień był gadżetem na miarę dzisiejszego smartfona, nadejście pulsującej hałaśliwą nowoczesnością Epoki Brązu zwiastuje nieuniknione kłopoty.

Wstęp
Film przeznaczony dla dzieci od lat 7. Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 9:30 w dniu wydarzenia. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona (120).

Więcej: http://nina.gov.pl/wydarzenia/jaskiniowiec-kino-lalek/

ND ǀ 28.04 ǀ g. 12.30 ǀ sala Ziemia obiecana
„Supa modo” reż. Likarion Wainaina, Kenia, 2018, 100 min. | Weekend w małym kinie
Jo jest nadzwyczajną dziewczynką, obdarzoną przez los wielkimi mocami. Może przesuwać przedmioty, zatrzymywać czas i wytrącać rzeczy z ręki. Nie robi tego dla własnego widzimisię, lecz zawsze w słusznej sprawie. Korzystanie z nadprzyrodzonych mocy jest dla małej Kenijki sensem życia i zarazem największą radością. Umiejętności dziewczynki spędzają sen z powiek jej mamie Kathryn, która obawia się o kruche zdrowie dziecka. Jo jest chora i musi się oszczędzać. Jak pogodzić te dwa wyzwania? W jaki sposób jednocześnie ratować świat i troszczyć się o swoje zdrowie? Na wspaniały pomysł wpadnie siostra Jo, która zaangażuje całą wioskę w nakręcenie filmu o superbohaterce.

Spotkanie
Wstęp oraz dyskusję po projekcji poprowadzi Marcin Majkut – kulturoznawca, trener, koordynator i prowadzący projekty psychoedukacyjne Fundacji Generator.

Wstęp
Film przeznaczony dla dzieci od lat 10. Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 12:00. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona (120).

Więcej: http://nina.gov.pl/wydarzenia/supamodo/

WT ǀ 30.04 ǀ g. 19.00 ǀ sala Ziemia obiecana
„Wilkołak”, reż. Adrian Panek, 2018, 88 min | Nowe polskie kino
Odwołując się do historycznych wydarzeń, Adrian Panek kręci film gatunkowy. Jego osadzony w 1945 roku „Wilkołak” to najprawdziwsze kino grozy. Osiem lat po premierze debiutanckiej fabuły ­kostiumowego „Daas”, Adrian Panek wraca z kolejnym filmem pełnometrażowym rozgrywającym się w historycznych realiach. Jego akcja toczy się w 1945 roku, w prowizorycznym sierocińcu powołanym z myślą o dzieciach wyzwolonych z obozu Gross-Rosen. To tutaj ósemka młodych bohaterów ma szansę powrócić do normalności po dramacie wojny. Niestety, w okolicznych lasach zaczynają grasować wypuszczone przez esesmanów zdziczałe psy. Wygłodniałe, niebezpieczne zwierzęta podchodzą coraz bliżej sierocińca.

Wstęp
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.

Więcej: http://nina.gov.pl/wydarzenia/wilko%C5%82ak-nowe-polskie-kino/