15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Hulajnogi – hit tego roku! Jak wybrać hulajnogę dla dziecka?

Avatar
25 października 2019

Ruch na świeżym powietrzu jest bardzo ważny, szczególnie w przypadku najmłodszych – pomaga poprawić kondycję fizyczną i nabrać odporności. Niestety, dziś aktywności na świeżym powietrzu mają poważną konkurencję w wyścigu o sympatię najmłodszych – urządzenia elektroniczne wyposażone w zaawansowaną technologię. Żeby zachęcić dzieci do porzucenia ekranów komputerów i komórek, można zaproponować im dobrą zabawę na hulajnogach, które ostatnio znów wracają do łask. Jak wybrać hulajnogę dla dziecka? Na co zwrócić szczególną uwagę, kupując ten rodzaj sprzętu?

Hulajnoga dla dziecka – przede wszystkim: bezpieczeństwo

Pierwsze na co należy zwrócić uwagę, kupując hulajnogę, to bezpieczeństwo malucha. Wprawdzie urządzenie nie nabiera takich prędkości jak rower, ale jazda na nim może być równie niebezpieczna. Zatem warto wybrać taki model, który w jak największym stopniu zminimalizuje skutki ewentualnego upadku. Koniecznie trzeba sprawdzić, czy sprzęt posiada certyfikat bezpieczeństwa. Dobrze także zwrócić uwagę na samą konstrukcję pojazdu – istotne jest, żeby wszystkie części precyzyjnie do siebie pasowały oraz nie miały ostrych zakończeń czy odstających elementów. W przypadku kupowania hulajnogi dla dziecka należy uwzględnić wzrost, wagę, a także wiek malucha. Wybór sprzętu o odpowiednich parametrach sprawi, że jazda na hulajnodze będzie o wiele prostsza i przyjemniejsza.

Hulajnoga, a wzrost dziecka

Hulajnoga powinna być dopasowana do wzrostu malucha. To bardzo ważne nie tylko ze względu na komfort jazdy, ale też bezpieczeństwo dziecka. Właśnie dlatego przed dokonaniem ostatecznego wyboru należy dokładnie sprawdzić wzrost malca i wymiary sprzętu. Jak to zrobić? Zaleca się, żeby dziecko przyjęło postawę jak do trzymania kierownicy – ręce w łokciach powinny być ugięte pod kątem 90 stopni. Dobrze też, żeby miało na sobie buty, które najczęściej zakłada do zabawy na dworze. Należy zmierzyć odległość od podłogi do wysokości zgiętych rąk. Z kolei hulajnogę mierzy się od podstawki do wysokości kierownicy. Sprzęt najlepiej dobrać tak, żeby obydwa wyniki pomiarów były do siebie jak najbardziej zbliżone.

Hulajnoga trójkołowa – idealny wybór dla najmłodszych

Wybierając pierwszą hulajnogę dla dziecka, najlepiej rozważyć zakup modelu trójkołowego (można takie znaleźć w tym sklepie: https://www.emag.pl/hulajnogi-dzieciece/c). Wspomniany egzemplarz świetnie sprawdzi się w przypadku maluchów, które dopiero co obchodziły drugie urodziny. Wszystko dlatego, że obecność trzech kółek ułatwia dzieciom zachowanie równowagi i stabilności w trakcie jazdy. Co ważne, tego typu sprzęty są zwykle dużo lżejsze od tradycyjnych, dwukołowych modeli – to ułatwia ich użytkowanie. Nie ulega więc wątpliwości, że hulajnoga trójkołowa jest najlepsza na start. Dzięki niej dziecko szybciej przyswoi sobie zasady poruszania się oraz operowania ciałem podczas jazdy, co pozwoli mu później łatwiej przesiąść się na tradycyjny model z dwoma kołami.