Choć każdy rodzic ma nadzieję, że jego pociecha cieszy się jak najlepszym zdrowiem, to warto zadbać o regularne wykonywanie pakietu badań u dziecka. W ramach profilaktycznej kontroli możliwe jest wykrycie niedoborów ważnych składników dla funkcjonowania i rozwoju młodego organizmu. Dowiedz się, jaką diagnostykę laboratoryjną warto wykonać u swojego dziecka.
- Jakie badania identyfikują niedobory znaczących dla rozwoju młodego organizmu pierwiastków?
- Pakiet badań dla dziecka — pobranie krwi i nie tylko
- Badania krwi
- Badanie moczu
- Badania ASO
- Oznaczenie cukru
- Kiedy warto wykonać badania dziecku?
Wczesne wykrycie niedoborów i nieprawidłowości pozwala na wyrównanie istotnych poziomów w krwi czy moczu, a także pomaga w zapobieganiu poważniejszym problemom zdrowotnym czy chorobom. Sprawdź, jakie badania wykupić dla dziecka.
Jakie badania identyfikują niedobory znaczących dla rozwoju młodego organizmu pierwiastków?
Zastanawiasz się, jaki pakiet badań dla dziecka warto wykupić? Przede wszystkim należy pamiętać o diagnostyce bilansowej, czyli kontrolnej. To na jej podstawie lekarz może stwierdzić, że Twoja pociecha prawidłowo się rozwija. Znaczenie ma nie tylko wzrok, słuch, wzrost czy waga. U dzieci trzeba wykonywać także diagnostykę laboratoryjną krwi i moczu. W efekcie możliwa jest kontrola niezbędnych dla funkcjonowania młodego organizmu pierwiastków i parametrów. Bania pozwalają wcześnie wykryć niedobory składników odżywczych. Dzięki temu zawczasu rodzic ma szanse wdrożyć działania naprawcze w obrębie jadłospisu, stylu życia czy udać się po pomoc medyczną. Co więcej — pakiet badań dla dziecka wcale nie musi być drogi. Wystarczy spojrzeć na oferty dużych operatorów medycznych. W ramach usług wykupisz zestaw badań umożliwiający diagnostykę morfologii, moczu, poziomu glukozy czy antystreptolizyny. Takie oferty zwykle kosztują mniej, niż zamawianie osobno tych usług laboratoryjnych.
Pakiet badań dla dziecka — pobranie krwi i nie tylko
Wielu rodziców nie wie, jaki pakiet badań dla dziecka będzie odpowiedni. Oto lista najczęściej wybieranych usług diagnostyczno-laboratoryjnych dla młodych pacjentów.
Badania krwi
Profilaktyczne badania krwi pozwalają zbadać ogólny stan zdrowia dziecka. Wielu rodziców obawia się, że ich pociecha będzie się bać igieł i pielęgniarek w białych fartuchach. Na szczęście w nowoczesnych laboratoriach podstawowe badania krwi malucha można wykonać w bezpiecznym otoczeniu ulubionych zabawek, które dziecko weźmie ze sobą. Dzięki temu wizyta będzie mniej przerażająca, a Ty skontrolujesz takie parametry, jak: niedobory witamin i minerałów, liczbę erytrocytów i stężenie hemoglobiny. Wykaże także stężenie żelaza, którego niedobory mogą wskazywać na anemię. Takie badania laboratoryjne pozwalają także na wykrycie stanów zapalnych i niebezpiecznych procesów chorobowych toczących się w organizmie.
Badanie moczu
Badanie moczu u dziecka również pozwala na monitorowanie stanu zdrowia malucha. Ten rodzaj diagnostyki wykaże zakażenie dróg moczowych, a także infekcje toczące się w organizmie. Szczególnie badane są elementy takie, jak ilość krwinek czerwonych, białych i bakterie. W przypadku wykazania tych ostatni, konieczne może okazać się wykonanie posiewu. Złe wyniki badań moczu mogą wskazywać nie tylko na infekcję w organizmie, ale także na poważne choroby nerek, wątroby czy zaburzenia metaboliczne. Co ważne, dziecko nie musi się pojawiać w punkcie laboratoryjnym przy tej diagnostyce. Próbka moczu może zostać przyniesiona w sterylnym pojemniku przez rodzica.
Badania ASO
Badanie ASO to inaczej odczyn antystreptolizynowy. Ma ono na celu wykazanie poziomu przeciwciał na toksynę streptolizynie O produkowaną przez paciorkowce. To badanie pozwala stwierdzić choroby, które są powikłaniami infekcji wywoływanych przez te bakterie. Wśród takich schorzeń wymienia się kłębuszkowe zapalenie nerek. Wskazaniem do wykonania badania ASO jest niedawno przebyta infekcja gardła, nosa, ucha, krwiomocz, wysypka czy obrzęki.
Oznaczenie cukru
Badanie poziomu glukozy krwi pozwala na wykrycie cukrzycy czy innych zaburzeń metabolicznych. Te schorzenia mogą się pojawić już u małych dzieci. To badanie pozwala także na ocenę stanu zdrowia nerek u malucha.
Pakiet badań dla dzieci zawierający wymienione usługi diagnostyczne pozwala na kontrolę ważnych parametrów w organizmie pociechy.
Kiedy warto wykonać badania dziecku?
Pakiet badań krwi pozwala na zbadanie ogólnego stanu zdrowia dziecka. Wielu rodziców zastanawia się, jak często należy wykonywać taką diagnostykę. U zdrowych maluchów zaleca się kontrolną morfologię co roku. Natomiast są wskazania, które powinny skłonić do wykonania kontrolnego badania ogólnego moczu i krwi. Wśród niepokojących sygnałów można wymienić:
- zmianę przyzwyczajeń żywieniowych u dziecka i gorszy apetyt,
- senność,
- osłabienie,
- problemy z zasypianiem,
- częste infekcje.
- większa skłonność do pojawiania się siniaków,
- bladość,
- notoryczne gorsze samopoczucie.
Pakiet badań dla dziecka pozwala na szybsze wykrycie nieprawidłowości, a w efekcie umożliwia skuteczniejsze leczenie.
artykuł sponsorowany