15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

JAKIE PREZENTY KRÓLICZEK WIELKANOCNY PRZYNIESIE W TYM ROKU?

Avatar
9 lutego 2016

Wielkanoc – czas kolorowych jajek i spotkań rodzinnych – tuż tuż. Każdy maluch czeka na wymarzony prezent, by móc bawić się nim bez końca. Zestawy LEGO® DUPLO® mogą być dla wielkanocnego króliczka dużą inspiracją i pomocą w doborze podarków.

Wiosna jest już za rogiem, dzień jest dłuższy i cieplejszy, a dzieci mogą wyjść z domów i bawić się na placu zabaw. Na dworze zawsze uczą się czegoś nowego – dla nich to wciąż wielki świat. Przejeżdżający ulicą wóz strażacki na sygnale lub lecący po niebie samolot może być wielkim odkryciem. Warto wykorzystać każdą okazję, by edukować dziecko, samemu mając przy tym mnóstwo frajdy. Odgrywając scenki z wykorzystaniem zestawów LEGO DUPLO, łatwo wytłumaczyć skomplikowane reguły rządzące światem. Z klocków dzieci mogą zbudować każdy świat, budowlę czy pojazd, który przyjdzie im do głowy, wymyślając przy tym ciekawe historie, rozwijając swą kreatywność, wyobraźnię, empatię czy umiejętności manualne. Zabawa z LEGO DUPLO to nie tylko nieskończone źródło radości i wiedzy dla maluchów, ale także bezpieczna zabawa, gdyż zestawy LEGO DUPLO są wykonane według najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa.

Leć po niebie małym samolotem

Wiele dzieci jest zafascynowanych samolotami. I chłopcy i dziewczynki chcą zostać pilotami. LEGO DUPLO „Mały samolot” to idealny wybór, by już zacząć ćwiczyć latanie. Zestaw zawiera obracające się śmigło i radar oraz wieżę radarową. Dziecko może zbudować nawet całe lotnisko, wykorzystując kanister na benzynę i specjalnie dekorowane klocki z rysunkami narzędzi. Czy samolot jest gotowy do lotu? Z tym zestawem rodzice i ich pociechy razem mogą opowiadać ciekawe, podniebne historie.

Prawo jazdy, proszę!

Dzieci chcą zrozumieć zasady funkcjonujące w mieście, w którym żyją i dlatego często w domu lubią odgrywać scenki podpatrzone na ulicy lub w bajkach. Bawiąc się policyjną furgonetką z zestawu LEGO DUPLO „Patrol policyjny”, mogą łatwo przeprowadzać kontrole drogowe lub łapać złodzieja. Tył samochodu LEGO DUPLO można łatwo zamienić w areszt z otwieranymi drzwiami. Uwaga! Teraz każdy kryminalista w dziecięcym mieście zostanie szybko schwytany. Zestaw zawiera również mały budynek banku z otwieranym sejfem i dekorowanym klockiem przedstawiającym pieniądze.

Gdzie żyją konie?

Jeśli dziecko interesuje się zwierzątkami i cały czas zadaje pytania na ten temat, zestaw LEGO DUPLO „Konie” pomoże uzyskać mu odpowiedzi. W środku maluch znajdzie mini-figurkę jeźdźca, konia i źrebaka, z klocków będzie mógł zbudować stodołę, a płot przemienić w wybieg dla koni. Poidło, szczotka i kocyk ułatwią troskliwą opiekę nad zwierzątkami.

Jak podwieźć konia?

Nawet konie mogą podróżować. Aby je przetransportować, najlepiej użyć przyczepy. Zestaw LEGO DUPLO „Przyczepa dla koni” to twórcza zabawka dla małych dżokejów, którzy uwielbiają skakać przez przeszkody. Po treningu mogą zbudować z klocków samochód, przyczepę z otwieranym dachem i pojechać z ulubionymi zwierzątkami w inne miejsce na zawody.
Wyjdź z dzieckiem z domu i pokaż mu prawdziwy świat!
Wszystkie zestawy można kupić w hipermarketach, w sklepach z zabawkami i sklepach internetowych w całej Polsce. Podane ceny obowiązują w sklepie na stronie www.LEGO.pl oraz w katalogu LEGO: „Mały samolot” (nr katalogowy 10808) – 39,99 zł, „Patrol policyjny” (10809) i „Konie” (10806) – 59,99 zł, „Przyczepa dla koni” (10807) – 79,99 zł.
Kontakt: Agencja PIAR+, Joanna Owsianko, tel. 502 126 043, e-mail: j.owsianko@prplus.pl


 

Firma LEGO powstała w 1932 roku w małym miasteczku Billund w Danii. Założycielem był stolarz Ole Kirk Christiansen, który na skutek kryzysu gospodarczego zaczął produkować drewniane zabawki zgodnie ze swoją dewizą „Tylko najlepsze jest wystarczająco dobre”. Nazwa jest zbitką wyrazów LEg GOdt, czyli po duńsku „baw się dobrze”. Dopiero w 1947 z taśmy produkcyjnej zjechała pierwsza plastikowa zabawka. Prototyp klocka, znanego dziś niemal na całym świecie, powstał w 1949 roku. Jednak prawdziwy przełom nastąpił w 1958 roku, kiedy syn założyciela – Godfred Kirk Christiansen – opatentował pomysł łączenia klocków LEGO za pomocą słupka i tulejki. Odkrycie Goldfreda okazało się punktem zwrotnym i kluczem do sukcesu. System sprawił, że budowle LEGO są niezwykle stabilne, a nieograniczone możliwości zespalania elementów pozwalają na tworzenia niesamowitych wręcz konstrukcji. Dwa klocki o ośmiu wypustkach można połączyć aż na 24 różne sposoby, a dla ośmiu takich klocków istnieje prawie nieskończona liczba połączeń!

Kolejnym punktem zwrotnym dla rozwoju firmy, paradoksalnie, stał się pożar w 1960 roku, w wyniku którego zniszczeniu uległa część budynku, gdzie produkowano drewniane zabawki. Od tego momentu jedynym surowcem do produkcji klocków był plastik. W 1966 roku firma Christiansena wytwarzała już 57 różnych zestawów i 25 pojazdów. W 1968 roku w Billund otwarto pierwszy Legoland, czyli park rozrywki zbudowany z klocków. Decyzja okazała się genialnym posunięciem, gdyż tylko w pierwszym roku działalności miejsce odwiedziło 625.000 fanów LEGO. Dziś parki Legoland istnieją także w Wielkiej Brytanii, Niemczech, USA i Malezji.

W 1969 roku na rynek wkroczyły klocki LEGO DUPLO, przeznaczone dla dzieci od 1.5 do 5 lat. W 1974 roku świat ujrzał pierwszego ludzika LEGO, a w 1977 roku pierwszą serię LEGO Technic, umożliwiająca starszym dzieciom budowanie modeli mechanicznych. Na początku lat 80. powstał Dział Produktów Edukacyjnych (LEGO Education), by rozwijać linię specjalnych zabawek na użytek szkół i przedszkoli, a także dla dzieci niepełnosprawnych. 1998 to natomiast rok pierwszej, bestsellerowej gry komputerowej – Wyspy LEGO, która sprzedała się niemal w milionie egzemplarzy. Kolejnym krokiem milowym w historii LEGO jest premiera w lutym br. pierwszego pełnometrażowego filmu kinowego, zrealizowanego w technologii 3D.

Dziś szacuje się, że na każdego mieszkańca Ziemi przypadają 62 klocki LEGO, a po świecie „chodzi” ponad 5 miliardów ludzików LEGO. Od 1958 roku w sumie wyprodukowano 650 miliardów klocków, które już dawno wyszły poza pokoje dziecięce i wykorzystywane są przez ludzi sztuki, filmu, architektów czy nauczycieli akademickich. Czy mogło być inaczej, skoro jedynym ograniczeniem w używaniu produktów LEGO jest ludzka wyobraźnia?

LEGO, the LEGO logo and the Minifigure are trademarks and/or copyrights of the LEGO Group. © 2016 The LEGO Group. All Rights Reserved.