Jesienią i zimą kaszel u dziecka może pojawić się nawet kilka razy. U rodziców wzbudza niepokój i zatroskanie. Może być zwiastunem poważniejszej choroby jak np. zapalenie oskrzeli, płuc, ale też być wynikiem zachłyśnięcia się, czy alergii. Kaszel to reakcja obronna organizmu, jednak nigdy nie należy go lekceważyć. Warto przeczytać jak skutecznie i szybko można temu zaradzić.
- Odpowiednia diagnoza to klucz do sukcesu.
Rozpoznanie rodzaju kaszlu u dziecka jest często bardzo trudne. Suchy, mokry, po chorobie czy napadowy – to naprawdę ma znaczenie. Jeśli wiemy co dolega naszemu maluchowi, możemy mu pomóc podając odpowiednie preparaty. Przy kaszlu suchym można podawać preparaty przeciwkaszlowe, a przy mokrym te, które ułatwią odkrztuszanie.
- Podawajmy leki.
Kaszel mokry pomogą wyleczyć leki, które rozrzedzają wydzielinę i ułatwiają jej odkrztuszanie. Do grupy tej należy Fluimucil. Jest odpowiedni już dla dzieci w wieku od 3 lat. Lek ten dostępny jest bez recepty, wspomaga odkrztuszanie i pozwala na szybszy powrót do zdrowia. Trzeba jednak pamiętać, że nie można podawać go późnym popołudniem, ani tuż przed spaniem, aby nie zakłócać snu dziecka.
- Często wietrzmy pokój malca.
Dziecko potrzebuje świeżego powietrza i odpowiedniej jego wilgotności. Również wtedy, gdy męczy je kaszel. Dlatego należy regularnie wietrzyć pomieszczenie, w którym przebywa dziecko. Warto też rozwiesić na kaloryferach mokre ręczniki, pomogą nawilżyć pokój. Równie pomocne będą jonizatory czy zwykłe pojemniki z wodą.
- Głowa do góry.
Wysoko uniesiona poduszka ułatwi dziecku odkrztuszanie i oddychanie, w szczególności w nocy. Zapobiegnie spływaniu wydzieliny z nosa do gardła. Pościel można też skropić olejkiem eukaliptusowym, sosnowym czy jodłowym. Dzięki temu malec będzie mógł swobodniej oddychać.
- Nawilżajmy gardło.
Kaszel mocno podrażnia gardło. Dlatego pamiętajmy, aby je nawilżać. Małe ilości wody, ale często podawane przyniosą ulgę. Pomocne będą również herbatki np. z sokiem malinowym czy cytryną.
- Fluimucil Muko to lek w postaci granulatu do sporządzania roztworu doustnego o pomarańczowym smaku. Lek ten może być stosowany już u dzieci w wieku od 7 lat. Substancja czynna podana w postaci roztworu bardzo dobrze się wchłania.
Dawkowanie: Dzieci w wieku od 7 do 14 lat – 1 saszetka 2 x na dobę.
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 14 lat – 1 saszetka 2-3 x na dobę.
Cena detaliczna: Fluimucil Muko, saszetki z granulatem, 200 mg x 20 saszetek – ok. 16,00 zł
- Fluimucil Muko Junior o pomarańczowym smaku stosuje się w celu rozrzedzenia wydzieliny dróg oddechowych i ułatwienia odkrztuszania u dzieci w wieku od 3 lat z objawami infekcji w obrębie górnych dróg oddechowych. Dawkowanie: Dzieci w wieku od 3 do 6 lat – 1 saszetka 2- 3 x na dobę. Dzieci w wieku od 7 do 14 lat – 2 saszetki 2 x na dobę lub 1 saszetka 4 x na dobę. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 14 lat: 2 saszetki 2-3 x na dobę.
Cena detaliczna: Fluimucil Muko Junior, saszetki z granulatem, 100 mg x 20
saszetek – ok. 14.00 zł
Więcej informacji na stronie: www.fluimucil.pl
Fluimucil Muko Junior, saszetki z granulatem, 100 mg x 20 saszetek, Fluimucil Muko, saszetki z granulatem, 200 mg x 20 saszetek.
Wskazania: Produkty lecznicze Fluimucil Muko Junior, Fluimucil Muko stosuje się krótkotrwale jako lek rozrzedzający wydzielinę dróg oddechowych i ułatwiający jej odkrztuszanie u pacjentów z objawami infekcji w obrębie górnych dróg oddechowych.
Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, stan astmatyczny, fenyloketonuria, stosowanie u dzieci w wieku poniżej 2 lat – gdyż substancja czynna: acetylocysteina może wywołać niedrożność dróg oddechowych u dzieci w wieku poniżej 2 lat. Podmiot odpowiedzialny: ZAMBON.
FLU/PR1/2017
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
OTC – leki wydawane bez recepty