15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Koncertowe 12. Urodziny Arkadii w rozszerzonej rzeczywistości

Avatar
6 października 2016

 

Od 5 do 9 października Arkadia hucznie świętować będzie swoje 12. Urodziny. Główny dzień obchodów przypadnie na sobotę 8 października, kiedy to odbędą się muzyczne warsztaty dla dzieci i młodzieży, a cały dzień atrakcji zwieńczy spektakularny pokaz fajerwerków, przewidziany na godz. 20.30.

Przez całe pięć dni natomiast, od środy 5 października do niedzieli 9 października, wszyscy goście Arkadii będą mogli uczestniczyć w niezwykłym przedsięwzięciu. Codziennie od 12.00 do 20.00 po dwie 25-osobowe grupy w ciągu każdej godziny w specjalnym „teatrze”, usytuowanym w holu głównym, wezmą udział w koncercie Yael Naim, prezentowanym za pomocą technologii Oculus Rift.

Okulary wirtualnej rzeczywistości to najgorętszy gadżet tego roku. Prototyp tego urządzenia stworzył jeszcze jako nastolatek, Palmer Luckey – założyciel firmy Oculus. Pomysł zyskał uznanie Johna Carnacka, cenionego twórcy gier komputerowych. Zabrał on Luckey’a na targi rozrywki elektronicznej E3 2012, co przyniosło projektowi Oculus pierwszy rozgłos. Momentem przełomowym była kampania w crowdfundingowym serwisie Kickstarter, która wzbogaciła firmę Luckey’a o 2,5 miliona dolarów oraz 10 tysięcy beta-testerów. Wykorzystane podczas wydarzenia gogle Samsung Gear VR zostały stworzone we współpracy z Oculusem. Dzięki czujnikom takim jak akcelerometr, żyroskop, czy czujnik zbliżeniowy, osoba zakładająca gogle ma wrażenie przeniesienia się do oglądanego świata. Gogle korzystają z mocy obliczeniowej, ekranu oraz sensorów smartfonu.

Yael Naim to izraelsko-francuska wokalistka, która ogromną popularność zdobyła dzięki piosence „New Soul”, wykorzystanej w reklamie Apple i będącą drugim utworem najczęściej pobieranym przez iTunes. Śpiewa muzykę folk w różnych językach, lecz przeważnie po angielsku, który doskonale sprawdza się podczas koncertów 360 stopni.

W sobotę 8 października, podczas głównego dnia Urodzin, atrakcją przewodnią będzie Tap Dj Show – występ artysty, tworzącego muzykę za pomocą nowych technologii. Tap DJ łączy technologie z efektywnym ruchem, dbając jednocześnie o interakcję z widownią. Pokazy pod hasłem „Poczuj rytm i usłysz taniec” odbędą się o godzinach 15.30, 18.30 i o 20.00. Na ten sam dzień Arkadia przygotowała także wiele innych atrakcji dla najmłodszych. Dzieci czeka wyjątkowa zabawa dźwiękiem – multimedialne warsztaty muzyczne, podczas których dowiedzą się, jak tworzyć tzw. sample i muzykę elektroniczną.

Podczas arkadyjskich Urodzin, w piątek 7 października od godz. 20.00 do 23.00, odbędzie się ponadto Noc Zakupów z atrakcyjnymi rabatami, przygotowanymi przez arkadyjskie sklepy i lokale.