15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Kreatywne soboty w Galerii Mokotów – co to jest sztuka ludowa!

Avatar
17 października 2016

W najbliższą sobotę po raz kolejny w Galerii Mokotów odbędą się warsztaty edukacyjne dla dzieci. Tym razem podczas zabawy z Mokotką dzieci poznają tajemnice sztuki ludowej. 

22 października przyjacielski szop Mokotka po raz kolejny postara się zaciekawić najmłodszych bywalców Galerii Mokotów. Prace plastyczne, warsztaty kreatywne i animacje to tylko część atrakcji, które czekają na najmłodszych w godzinach 12.00 – 17.00 na poziomie Alei Smaków. Tym razem temat będzie związany z przeszłością – poprzez zabawę organizatorzy będą chcieli zainteresować dzieci tematyką sztuki ludowej.

Czym są leluje i jak kiedyś wyglądały zabawki? Jak i dlaczego powstała sztuka ludowa? Jak ma się dzisiaj? Dzięki kreatywnym, różnorodnym aktywnością dzieci odpowiedzą na te i wiele innych pytań, poznają tradycję ludową i będą tropić jej ślady w czasach współczesnych. Czeka na nie także malowanie twarzy, kolorowanie wielkiej pocztówki i nauka tworzenia mozaiki, podczas której dzieci będą kreować własne dzieła na wzór dawnych mistrzów!

Galeria Mokotów w każdą sobotę zaprasza najmłodszych i rodziców na warsztaty tematyczne. Poprzednie spotkania dotyczyły m.in. modelarstwa, medycyny i filmów animowanych. Zajęcia mają na celu rozwinąć w dzieciach ciekawość dotyczącą otaczającego je świata. Warsztaty cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na ich edukacyjno-rozrywkowy charakter.