15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

LEGO® PRZYGODA

Avatar
21 lipca 2014

Historia Niktosia, który wszystkich uratował

„LEGO® PRZYGODA”

 Na Blu-ray 3D™, Blu-ray i  DVD już od 29 sierpnia!

„LEGO Przygoda” to pierwszy w historii pełnometrażowy film kinowy przedstawiający postaci ze świata klocków LEGO. Obraz, który został entuzjastycznie przyjęty przez widzów i krytyków, jedna z największych produkcji filmowych 2014 roku zadebiutuje na Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD w ofercie Galapagos Films już 29 sierpnia!

Głównym bohaterem filmu „LEGO Przygoda” jest Emmet (Chris Pratt) – przeciętna i praktycznie niczym nie wyróżniająca się figurka LEGO, która przez przypadek zostaje wzięta za bohatera mogącego ocalić klockowy świat. W wyniku nieoczekiwanego zbiegu okoliczności Emmet dołącza do niesamowitej drużyny śmiałków walczących ze złowrogim Prezesem Biznesem (Will Ferrell) – złoczyńcą dążącym do przejęcia władzy nad światem, a jednocześnie kompletnie nie radzącym sobie z problemami w życiu osobistym.

 W zmaganiach z Prezesem Biznesem wspierają Emmetta czarodziej Witruwiusz (Morgan Freeman), zabójczo piękna i bezwzględna Żyleta (Elizabeth Banks), pałający żądzą zemsty pirat Stalobrody (Nick Offerman), skrywająca wielką tajemnicę Kicia Rożek (Alison Brie) oraz sam… Batman (Will Arnett), którego z Żyletą połączyło płomienne uczucie. Na przeciwko nich staje Zły Glina/Dobry Glina (Liam Neeson) – prawa ręka Prezesa Biznesa, który zrobi wszystko, żeby misja Emmetta i jego przyjaciół zakończyła się klęską. Walka z Prezesem Biznesem będzie ciężka, ale i zabawna, a bohaterowie na swojej drodze spotkają m.in. Hana Solo i C3-PO z „Gwiezdnych wojen”, komiksowych superbohaterów – Supermana, Zieloną Latarnię i Wonder Woman, Abrahama Lincolna, a nawet… Gandalfa.

 „LEGO Przygoda” to dzieło Phila Lorda i Christophera Millera, autorów nominowanej do Złotego Globu® animacji „Klopsiki i inne zjawiska pogodowe”, zrealizowane na podstawie pomysłu Dana i Kevina Hagemanów. Miłośnikami LEGO są również twórcy filmu, którzy jako dzieci spędzali bardzo dużo czasu tworząc z LEGO najbardziej fantastyczne budowle i konstrukcje.

 − Budowaliśmy statki kosmiczne i inne szalone maszynerie. Ale nie chodziło tylko o budowanie, lecz o nieskończone możliwości tworzenia i wyrażania siebie. Właśnie to było tak pociągające i ekscytujące – mówi Christopher Miller.Obaj filmowcy podkreślają, że do realizacji filmu, którego akcja w całości rozgrywa się w świecie stworzonym z klocków, przekonało zaangażowanie fanów LEGO, którzy od lat publikują filmy i zdjęcia pokazujące swoje klockowe dzieła jak również aktywnie wspierają producentów podsuwając im pomysły na nowe produkty.

Pomyśleliśmy, że byłoby wspaniale stworzyć olbrzymią, zabawną i pełną akcji przygodę w świecie LEGO. Chcieliśmy odtworzyć to uczucie, gdy jako dzieci budowaliśmy coś z klocków, lecz tym razem zamierzaliśmy zrobić to z prawdziwym rozmachem. Chcieliśmy stworzyć film, którego elementy sprawiałyby wrażenie możliwych do odtworzenia w swojej piwnicy… Pod warunkiem, że ma się ogromną piwnicę i kilka milionów klocków! – wyjaśnia Phil Lord.

 Fanem klocków LEGO jest również Will Ferrell, który w filmie udzielił głosu demonicznemu Prezesowi Biznesowi. − Jako ojciec bardzo się cieszę, że historia zatoczyła koło i że moje dzieci bawią się klockami LEGO, tak jak ja kiedyś. To naprawdę fascynujące, że dziecko trzyletnie jest tak samo zainteresowane zabawą tymi klockami jak dziewięciolatek – mówi Will Ferrell.

 Philowi Lordowi i Christopherowi Millerowi zależało na tym, żeby ich film – choć animowany – był jak najbardziej realistyczny i wyglądał jakby faktycznie został stworzony przy wykorzystaniu prawdziwych kloców a nie za pomocą grafiki komputerowej. W tym celu najpierw stworzyli animowane odpowiedniki samych klocków, z których później tworzono widoczne na ekranie konstrukcje i budowle. Ta technika okazała się niezwykle przydatna przy realizacji scen pokazujących, jak klockowe konstrukcje rozpadają się na kawałki, by za chwilę złożyć się w coś zupełnie innego.

 − Za pomocą grafiki komputerowej łatwo jest tworzyć proste linie. Chcieliśmy jednak, aby wszystko wyglądało na namacalne i organiczne. Osiągnięcie tego efektu jest bardziej skomplikowane, ale poprawia on jakość filmu i jest bardziej zgodny z wartościami tej opowieści. Całkiem sporo pracy poświęciliśmy na zarysowania i odciski palców oraz próby osiągnięcia realistycznego zróżnicowania i nieregularności przy składaniu i rozmontowywaniu klocków – wyjaśnia Phil Lord.

 Aby zrealizować te koncepcje, twórcy filmu współpracowali z uznanym australijskim studiem animacji Animal Logic. Współreżyserem animacji został Chris McKay, znany dzięki kultowemu serialowi „Robot Chicken”. McKay zaaranżował pracę setek artystów, podczas gdy sam pełnił rolę jednego z montażystów filmu. Dbał o ciągły przepływ informacji i pomysłów pomiędzy reżyserami, rysownikami, animatorami oraz montażystami.

 

Film „LEGO Przygoda” powstał z użyciem 3 863 484 unikalnych klocków LEGO. Niektóre z nich są wykorzystywane wielokrotnie w różnych konfiguracjach i scenach, tworząc plany, postacie i rekwizyty. Łącznie daje to 15 080 330 klocków − tyle trzeba by było ich użyć, aby odtworzyć cały film w rzeczywistości.

 Przełomową cechą filmu LEGO PRZYGODA jest jego rozbudowana skala oraz zakres, w jakim wykorzystuje on klocki LEGO do oddania głębi, bogactwa świata oraz akcji.

 − Najbardziej podoba mi się to, że film przekracza granice różnych światów LEGO. Zaczęliśmy od storyboardu sceny pościgu, która rozpoczyna się w mieście, a następnie przenosi się na Dziki Zachód. Zamienia się w coś w rodzaju bójki w barze, aż w końcu na miejscu pojawiają się policjanci z miasta. Wtedy zaczyna to przypominać film policyjny z lat 70. i bardzo fajnie jest widzieć, jak te elementy zupełnie naturalnie się ze sobą łączą się i kolidują – mówi Phil Lord. − Potem pojawia się Batman i wszystko robi się jeszcze ciekawsze – dodaje Christopher Miller.

 Produkcja filmu „LEGO Przygoda” trwała trzy lata i była realizowana jednocześnie w trzech miejscach. W Los Angeles, gdzie reżyserzy spędzili najwięcej czasu, opracowano koncepcje, fabułę, postacie oraz projekt graficzny; w Australii, gdzie w studiu Animal Logic produkowano film oraz w Danii w siedzibie LEGO, gdzie czołowi projektanci pod nadzorem wiceprezesa ds. projektu, Matthew Ashtona (który jest także producentem wykonawczym filmu), użyczyli swojego doświadczenia przy opracowywaniu unikalnych postaci i rekwizytów wymyślonych przez twórców filmu.

 Ważne było, aby to, co widać na ekranie, było nie tylko zbudowane z pojedynczo stworzonych wirtualnych klocków, ale także aby można było to teoretycznie złożyć z prawdziwych klocków. Niektóre z bardziej złożonych elementów zostały poddane w siedzibie LEGO testom na wytrzymałość konstrukcyjną. Rysunki, pomysły i opisy były przesyłane z biura produkcji w Los Angeles do LEGO w Danii, gdzie czasami budowano model i fotografowano go dla reżyserów. Po obu stronach dokonywano korekt, często wielokrotnych, aż w końcu animatorzy otrzymywali ostateczny projekt do wykonania modelu komputerowego.

 − Film ten zrozumieją i dzieci, i ich rodzice, ale chcieliśmy zbudować pomost między pokoleniami. Pamiętamy, że istnieje społeczność dorosłych fanów LEGO, którzy tworzą najbardziej złożone i niewiarygodne konstrukcje, o których dzieci nawet by nie pomyślały. Moje ulubione filmy to te, na które mogę zabrać moją babcię albo rodziców i dziewczynę, albo moich siostrzeńców i siostrzenice, wiedząc, że seans wszystkim się spodoba. W kinie najlepiej bawić się można właśnie wtedy, gdy ludzie w różnym wieku razem się śmieją i mam nadzieję, że takich przeżyć dostarczy widzom właśnie „LEGO Przygoda” – mówi Phil Lord.

 

Wysiłek włożony w realizację filmu opłacił się z nawiązką. Animacja „LEGO Przygoda” na ekrany amerykańskich kin weszła 22 maja i w pierwszy weekend zanotowała przychód w wysokości prawie 70 milionów dolarów. Do tej pory film w kinach na całym świecie zarobił ponad 250 milionów dolarów! W polskich kinach obejrzało go ponad 650 tysięcy widzów. Obraz został entuzjastycznie przyjęty przez krytyków i widzów, którzy w głosowaniu w serwisie imdb.com – największej na świecie internetowej bazie filmów – umieścili go w gronie najwyżej ocenionych produkcji wszech czasów.

Głosów bohaterom obrazu udzielili najlepsi i najpopularniejsi hollywoodzcy aktorzy: pięciokrotnie nominowany do nagrody Emmy® Will Arnett (serial „Bogaci bankruci”), nominowana do dwóch nagród Emmy® Elizabeth Banks („Igrzyska Śmierci”), nominowany do dwóch Złotych Globów® Will Ferrell („Legenda telewizji”), nominowany do dwóch nagród Emmy® Will Forte („Nebraska”), zdobywca Oscara® Morgan Freeman („Skazani na Shawshank”), nominowany do dwóch Oscarów® Jonah Hill („Wilk z Wall Street”), nominowany do Oscara® Liam Neeson („Non-Stop”), nominowany do nagrody Emmy® Billy Dee Williams („Gwiezdne wojny. Imperium kontratakuje”), Nick Offerman („Millerowie”), gwiazdor koszykówki Shaquile O’Neal („Straszny film 4”), Chris Pratt („Ona”), Channing Tatum („Świat w płomieniach”), Charlie Day („Pacific Rim”), Anthony Daniels ( „Gwiezdne wojny”) i Alison Brie („Jeszcze dłuższe zaręczyny”).

 W polskiej wersji językowej swoich głosów użyczyli: Piotr Bajtlik (Emmet), Wojciech Paszkowski (Prezes Biznes), Ewa Andruszkiewicz-Guzińska (Żyleta), Krzysztof Banaszyk (Batman), Miłogost Reczek (Witruwiusz), Jarosław Boberek (Dobry glina / Zły glina), Adam Bauman (Stalobrody), Maciej Kowalik (Benek), Marta Dobecka (Kicia Rożek), Jan Staszczyk (Zielona Latarnia), Stefan Pawłowski (Superman), Olga Omeljaniec (Wonder Woman) i Jakub Jankiewicz (Finn).

WYDANIE BLU-RAY 3D™, BLU-RAY™ I DVD

Film „LEGO Przygoda” na Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD zadebiutuje już 29 sierpnia.

Na płytach obok filmu znajdą się również wyjątkowe dodatki specjalne!

 

Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilu:

facebook.com/MojeFilmyDVD

 

 

LEGO PRZYGODA

Avatar
5 lutego 2014

LEGO PRZYGODA

Oryginalny film animowany 3D opowiada historię EMMETA, zwyczajnej, niewychylającej się i zupełnie przeciętnej minifigurki LEGO, którą przypadkowo wzięto za bardzo niezwykłą postać, stanowiąca klucz do ocalenia całego świata. W ten sposób EMMET dołacza do niesamowitej drużyny, która ma do wykonania pełną przygód i niebzepieczeństw misję powstrzymania złowrogiego tyrana- misję, do której EMMET jest kompletnie i przezabawnie nieprzygotowany.