15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Mini-gio.pl – bezpieczne miejsce i bajkowi bohaterowie w sieci

Avatar
16 grudnia 2020

Współczesny świat Internetem stoi i nie ma się co na to zżymać, trzeba tylko podchodzić do sprawy ze zdrowym rozsądkiem. Szczególnie uważnie powinniśmy przyglądać się stronom odwiedzanym przez dzieci, stosować kontrolę rodzicielską, podsuwać treści stosownie do wieku i być z dzieckiem, gdy z nich korzysta.

Wśród ciekawych propozycji są strony edukacyjne, jak np. Lulek TV czy domowyprzedszkolak.pl, ale też takie, które dostarczają wyjątkowe treści, niekoniecznie edukacyjne, przygotowane z myślą o najmłodszych. Tak jak uruchomiona niedawno platforma Mini-gio.pl, przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Na stronie, po rejestracji i zalogowaniu, czekają na małych użytkowników wesołe quizy, w których co miesiąc wygrać mogą silikonowe lampki nocne lub kody zniżkowe na zakupy marki InnoGIO. Każde dziecko może się sprawdzić, odpowiadając na pytania dotyczące pielęgnacji jamy ustnej czy snu, ale też związane z bohaterami, których pozna odwiedzając platformę.

Stronę warto odwiedzać nie tylko z powodu quizów i nagród, ale też po to, by poznać wyjątkowe postacie z dwóch światów – świata Ząbiaków i z bajek na dobranoc.

Tych pierwszych, zamieszkujących Jamę: Mleczusię, Trzoniaka, Rogatego i innych, spotkamy w komiksowej serii, z humorem – słownym i graficznym, opowiadającej o tym, co robią zęby, gdy myślą, że ich nikt nie obserwuje.

Drudzy zaś na pewno zostaną ulubieńcami nie tylko dzieci, ale i rodziców, którzy odnajdą sprzymierzeńców w usypianiu najmłodszych. Kot Pazurek, Księżyc, Lama, Pingwin i wielu innych to bohaterowie cyklu wzbogaconych o piękne animacje kilkuminutowych audio-bajek, czytanych przez aktorów. Zasypianie wraz z nimi na pewno stanie się przyjemniejsze. A jeśli chcemy zabrać ze sobą bajki w podróż, wystarczy pobrać je na urządzenie mobilne – czy to w formie filmiku, czy też audio.

Bajkowi bohaterowie zagościli też w pierwszej części „Świetlnych bajek”, pt. „Na sen zimowy”, dodawanych w postaci drukowanej książki przy zakupie silikonowych lampek nocnych InnoGIO w wybranych sklepach (przeczytaj recenzję).

Ciekawe, którą z postaci wybierze wasze dziecko jako swojego awatara na stronie www.mini-gio.pl.

Ewa Świerżewska