15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Musical AIDA – start sprzedaży biletów

Magdalena Zaporowska
20 maja 2019

Mamy znakomitą wiadomość dla wszystkich, którzy nie mogą doczekać się najnowszej produkcji Teatru Muzycznego ROMA. Już w najbliższy poniedziałek, 20 maja o godz. 10:00zostanie uruchomiona sprzedaż biletów na musical Eltona Johna i Tima Rice’a „AIDA”.

Polska prapremiera planowana jest na 26 października 2019 rokui z pewnością będzie jednym z największych i najgłośniejszych wydarzeń kulturalnych bieżącego roku w Polsce.

W najbliższy poniedziałek do sprzedaży trafi także pokaz przedpremierowy w dniu 25.10, na który bilety z 20% rabatem będzie można zakupić wyłącznie w kasie teatru„AIDA”to musical skomponowany przez legendę muzyki pop Eltona Johna, do słów Tima Rice’a, jednego z najbardziej znanych autorów tekstów do licznych musicali.

Autorami libretta są: Linda Woolverton, Robert Falls i David Henry Hwang, a oryginalna inscenizacja została wyprodukowana przez Disney Theatrical Productions. Miejscem akcji jest starożytny Egipt, a fabuła opowiada o zakazanej miłości Aidy, nubijskiej księżniczki wziętej do niewoli przez Egipcjan, i Radamesa, kapitana egipskiej armii zaręczonego z Amneris, córką faraona.

Reżyserem polskiej wersji musicalu jest Wojciech Kępczyński, a autorem przekładu Michał Wojnarowski. Polska obsada zostanie ogłoszona na początku czerwca.