15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

NutriKIDS – pożyteczny projekt krakowskich licealistek

Avatar
3 kwietnia 2018

To, co jemy, wpływa nie tylko na nasz wygląd, ale również samopoczucie, nastrój i ma ogromne znaczenie dla naszej przyszłości. Przez otyłość i związane z nią choroby cywilizacyjne co roku 16 mln ludzi umiera przedwcześnie. To oznacza, że naszym priorytetem już od najmłodszych lat powinno być zdrowe odżywianie. Zdrowe, czyli jakie?

Wyjaśnieniem tego zagadnienia postanowiła zająć się grupa 10 uczennic V Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie. Fascynują się zdrowym stylem życia, są otwarte, ambitne i pełne energii. W ramach platformy ,,Zwolnieni z Teorii” stworzyły projekt społeczny o nazwie NutriKIDS. Przeprowadzają serię warsztatów skierowanych do uczniów klas 1-3 krakowskich szkół podstawowych.

Warsztaty składają się z dwóch części:
– teoretycznej, w której m.in. omawiają rolę owoców i warzyw oraz zawartych w nich witamin w naszej diecie, ostrzegają przed działaniem szkodliwych substancji oraz podkreślają, jak ważne jest picie wody;
– praktycznej, podczas której wraz z najmłodszymi wspólnie przygotowują ciekawe, jadalne kompozycje z owoców.

Dziewczyny podkreślają, że zrozumienie to podstawa oraz że nie powinniśmy wmawiać dzieciom, żeby coś jadły lub nie bez wcześniejszego wytłumaczenia, dlaczego to ważne.

Sponsorem generalnym projektu jest Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia, a ich działania zostały objęte honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka, Pana Marka Michalaka. Więcej informacji o projekcie można znaleźć także na Facebooku.

Czy taka wspaniała i aktualna inicjatywa może się nie udać? My nie mamy wątpliwości, że dziewczyny osiągną sukces i czekamy na więcej takich projektów!