15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

„Od ucha do ucha” – nowe niedzielne pasmo familijne w TVP Kultura

Avatar
28 lutego 2019

10 marca na antenie TVP Kultura startuje niezwykłe pasmo familijne.

Głównym odbiorcą „Od ucha do ucha” będzie młody widz, ale pasmo nie jest przeznaczone tylko dla dzieci – ponadczasowość prezentowanych propozycji jest pozwalającą na rodzinne doświadczenia artystyczne próbą dialogu pokoleniowego.

„Od ucha do ucha” przedstawi różne dziedziny sztuki – od koncertów, przez teatr młodego widza, operę i balet, aż po animację.

tvp_kultura_1

Pierwszą część programu wypełnią koncerty Leonarda Bernsteina – „Niezapomniany Leonard Bernstein – Spotkania z muzyką” (czyli legendarne Young People’s Concerts), a w drugiej – na zmianę – co niedzielę gościć będą teatr młodego widza, opera, balet lub animacja.

„Niezapomniany Leonard Bernstein – Spotkania z muzyką” to 53 niezwykłe koncerty wybitnej orkiestry pod batutą charyzmatycznego dyrygenta, któremu prawdziwe spotkanie z muzyką i w muzyce zawdzięczają całe pokolenia starszych i młodszych słuchaczy. W TVP Kultura już tej wiosny premierowe odcinki – aż 27 nowych koncertów, między innymi tak uwielbiana przez samego Bernsteina „Scena Młodych Wykonawców”.

tvp_kultura

W marcu, w niedzielne poranki przypomnimy naszym widzom również barwny balet w choreografii Anny Hop – „Karnawał zwierząt”; jedyną operę dla dzieci Krzysztofa Pendereckiego do słów Ewy Szelburg Zarębiny – „Najdzielniejszy z rycerzy” w reżyserii Tomasza Cyza; uwielbianego przez dzieci „Krawca Niteczkę” w reżyserii Jarosława Kiliana wg tekstu Kornela Makuszyńskiego; a polską premierę będzie miał „Piotruś i wilk” – francuski film muzyczny, który w artystyczny sposób łączy dzieło Prokofiewa z animacją.

tvp_kultura_2

Zapraszamy w niedzielne poranki do TVP Kultura!