15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Ostatnia prosta w głosowaniu na położne na medal

Avatar
8 grudnia 2020

Do 31 grudnia można oddawać głosy na położne nominowane w 7. edycji konkursu „Położna na medal”, który jest częścią ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej prowadzonej pod tą samą nazwą od 2014 roku. Głosować można na podstronie kampanii.

Konkurs ma na celu wyłonić trzy najlepsze położne w kraju oraz najlepsze położne w poszczególnych województwach. Ich nazwiska zostaną ogłoszone w pierwszych dniach stycznia. Na poszczególne kandydatki w plebiscycie mogą głosować nie tylko pacjentki i kobiety w ciąży, ale także ich rodziny. Organizatorzy konkursu – Akademia Malucha Alantan – podkreślają, że każda nominacja i każdy oddany głos to podziękowanie położnym za ich troskliwość, poświęcenie, empatię, a także za najwyższej próby profesjonalizm, wiedzę i doświadczenie.

– To dla nas wszystkich, kobiet w ciąży, młodych matek i ich rodzin, dla nas położnych, dla białego personelu i całego środowiska służby zdrowia szalenie trudny rok. Musimy nawzajem sobie pomagać i się wspierać. Tylko tak możemy mierzyć się z wirusem. Dlatego dziś, jak nigdy dotąd, każdy wyraz wsparcia dla położnych ma nieocenioną wartość i tak zwyczajnie po ludzku, jest bardzo potrzebny. Miło zachęcam do głosowania. – Janina Frączek, położna z Krosna, laureatka ubiegłorocznej edycji konkursu.

W tym roku wyjątkowo, ze względu na kryzys zdrowotny wywołany pandemią, Organizatorzy wydłużyli czas składania nominacji z końca lipca na koniec września. Samo głosowanie, podobnie jak w poprzednich edycjach, trwa od 1 kwietnia, a zakończy się o godzinie 23.59 w dniu 31 grudnia.

Honorowy patronat nad kampanią i konkursem sprawuje Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, a partnerami merytorycznymi są: Polskie Towarzystwo Położnych, Fundacja „Rodzić po Ludzku”, Stowarzyszenie „Dobrze Urodzeni” oraz Polskie Centrum Edukacji.

***   ***   ***

„Położna na medal” to kampania społeczno-edukacyjna prowadzona od 2014 roku. Zwraca uwagę na kwestie związane z koniecznością podnoszenia standardów i jakości opieki okołoporodowej w Polsce poprzez edukację i promocję dobrych praktyk. Jej celem jest również podnoszenie świadomości społecznej na temat roli położnych w opiece okołoporodowej.
Jednym z kluczowych elementów kampanii jest konkurs na najlepszą położną w Polsce. Zgłoszenia do tegorocznej, siódmej edycji konkursu przyjmowane będą od 1 kwietnia do 31 lipca 2020 r. Głosy na nominowane położne można oddawać od 1 kwietnia do 31 grudnia 2020 roku. Oddawanie głosów odbywa się na stronie www.poloznanamedal.info
Patronat honorowy nad kampanią i konkursem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych. Patronat merytoryczny sprawują: Polskie Towarzystwo Położnych, Fundacja Rodzić po Ludzku oraz Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni. Mecenasami kampanii są marki Oktaseptal i Natalis