15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Piękne usta zimową porą

Avatar
15 stycznia 2013

Każda z nas chce mieć piękne, kuszące usta niczym Angelina Jolie. Kluczem do sukcesu jest systematyczna pielęgnacja – zwłaszcza zimą, kiedy nie służy im mróz i suche powietrze. Odkryj wypróbowane przez gwiazdy sposoby na piękne usta w okresie zimowym. 
Mróz, wiatr, zmiany temperatur i wysuszone powietrze w pomieszczeniach sprawiają, że nasze usta bardzo szybko wysychają, a naskórek staje się spierzchnięty  i popękany. Niezwykle delikatna skóra ust jest pozbawiona gruczołów łojowych, które zapewniają ochronę przed utratą wilgoci. W odpowiedzi na uczucie suchości, automatyczną reakcją jest oblizywanie ust, co na mrozie niestety przynosi efekt odwrotny
od oczekiwanego. Ciągle zwilżana i wysuszana skóra ust staje się jeszcze bardziej spierzchnięta, co może prowadzić nawet do jej pękania.
Systematyczna dbałość o delikatną skórę ust w okresie zimowym jest tak samo,  a nawet bardziej istotna niż pielęgnacja twarzy czy dłoni, gdyż  usta nie posiadają żadnej warstwy ochronnej. Żeby zachować odpowiedni poziom nawilżenia należy m.in. pić dużo wody, dbać o właściwy poziom witamin (np. niedobór witamin B2 i B6 może powodować stany zapalne ust, ich pierzchnięcie i pękanie, a także afty i zajady), ale przede wszystkim regularnie używać odżywczo-nawilżających balsamów ochronnych, np. z gamy produktów Blistex®. Te przełomowe amerykańskie produkty są już dostępne w Polsce. Do intensywnej ochrony w okresie zimowym możemy stosować np. Blistex® Intensive. Kosmetyk ten zapewnia natychmiastową pomoc nawet najbardziej spierzchniętym i popękanym ustom. Filtr SPF 10 dodatkowo chroni przed zimowym słońcem. Co ważne, Blistex® Intensive łagodzi ból wywołany opryszczką wargową. Balsam warto również stosować jako bazę pod makijaż, gdyż stosowanie kolorowych szminek (zwłaszcza o długotrwałym działaniu) bez odpowiedniego podkładu, przyczynia się do dodatkowego wysuszania warg.
Oprócz pielęgnacji odpowiednimi produktami kosmetycznymi, o dobrą kondycję naszych ust możemy zadbać stosując kilka prostych domowych zabiegów. Zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy jesteśmy narażeni na wysuszanie i pierzchnięcie warg, warto zaserwować ustom codzienny peeling. Możemy go przeprowadzić masując je delikatnie szczoteczką do zębów lub z pomocą kryształków cukru. Pozbędziemy się wtedy martwego naskórka i poprawimy ukrwienie.