15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Pierwsze wiosenne dni – jak spędzić czas z dzieckiem

Magda Przypłata
18 marca 2019

Coraz cieplejsze wiosenne dni zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Nasza aktywność po zimowych miesiącach zdecydowanie wzrasta i zastanawiamy się, jak zorganizować czas naszym dzieciom, aby czerpały radość z przyjemnej aury za oknem.

Wspólny spacer

Świetną okazją na przyjemnie spędzenie czasu razem będzie wspólny spacer. W trakcie takiej wyprawy możemy poznawać świat wokół, obserwować zmieniającą się przyrodę i poszukać pierwszych oznak wiosny.

Nie zapomnijmy o zabraniu prowiantu na drogę. W trakcie wycieczki warto zatrzymać się na chwilę i zorganizować piknik na świeżym powietrzu. Zmęczone wędrówką maluchy z pewnością chętnie sięgną po przygotowane przez nas przekąski.

Spacer pozwoli również dziecku przyzwyczaić się do zmian temperatur panujących na zewnątrz oraz będzie to świetna okazja do ruchu na świeżym powietrzu.

Sport to zdrowie

Przy sprzyjającej aurze warto wybrać się na choćby bardzo krótką przejażdżkę rowerową z maluchem. Możemy też pozwolić pociesze poszaleć na deskorolce, hulajnodze czy rolkach.
Dobrym pomysłem będzie również zabawa w berka lub w chowanego. Starsze maluchy będą zachwycone, jeśli zorganizujemy dla nich grę w podchody i pozwolimy na wykonywanie przeróżnych zadań.

Nie zapominajmy także o sprzętach sportowych, które zapewne kurzą się w naszej szafie, garażu, schowku czy piwnicy. Do zabawy możemy wykorzystać skakankę, hula-hop, piłki czy ringo. Dzięki tym akcesoriom urozmaicimy wspólną zabawę i nie pozwolimy maluchom się nudzić.

Ogród budzi się do życia

Jeśli tylko mamy taką możliwość, załóżmy ogródek warzywny i posiejmy w nim przeróżne warzywa lub posadźmy gotowe już sadzonki. Będzie to dla dziecka doskonała lekcja przyrody, a także nauka odpowiedzialności przy późniejszym doglądaniu plonów.

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy założyli choćby mini ogródek warzywny na parapecie okna. Wystarczy kilka doniczek po kwiatach, ziemia, cebulki lub sadzonki ziół, które po posadzeniu podlewamy wodą i stawiamy na parapecie południowego okna.

Atrakcje w okolicy

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy, warto sprawdzić, jakie ciekawe atrakcje dla dzieci znajdują się w najbliższej okolicy. Ciekawe muzea, parki rozrywki, dino park, zoo, a może średniowieczna twierdza? Nietuzinkowe miejsca o charakterze edukacyjno-rozrywkowym mogą przypaść do gustu zarówno dzieciom, jak i nam samym. Dodatkowo, będą świetną formą spędzenia czasu w rodzinnym gronie. Co istotne, możemy liczyć na to, że na początku sezonu jest zdecydowanie mniej odwiedzających niż w sezonie letnim, dzięki czemu unikniemy tłoku i niepotrzebnych nerwów.

Postarajmy się, aby nasze wiosenne wędrówki nie były nudnym chodzeniem bez celu. Zorganizujmy pociechom czas w taki sposób, aby i nam takie zabawy dawały sporo frajdy. Wiosna jest czasem, kiedy świat budzi się do życia i mamy ochotę na zmiany, dlatego cieszmy się wraz z dziećmi z pierwszych ciepłych promieni słońca i przyłączmy się do ich radosnej zabawy.