15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Poduszka do spania dla przyszłej mamy

Magda Przypłata
25 października 2019

Ciąża to okres w życiu kobiety, w którym musi zmagać się z różnego rodzaju dolegliwościami. Powiększający się brzuch może utrudniać przyszłej mamie wygodny i spokojny sen oraz przyczyniać się do bólów kręgosłupa. Ulgę w takiej sytuacji może przynieść poduszka ciążowa do spania.

Co to takiego?

Poduszki ciążowe cieszą się obecnie sporą popularnością wśród pań oczekujących narodzin maluszka. To specjalnie zaprojektowana sporych rozmiarów poduszka, która w trakcie snu przyszłej mamy dopasowuje się do jej ciała. Producenci zapewniają, że dzięki niej kobieta może przybrać wygodną pozycję w trakcie snu i przy okazji ustrzec się przed bólami kręgosłupa i pleców.

Zalety poduszki dla ciężarnych

Poduszka typu rogal umożliwia wygodne spanie na boku, zapewniając komfort oraz optymalne ułożenie ciała. Podłużna poduszka podpiera brzuch, można na niej wesprzeć głowę, a jej koniec umieścić między kolanami. Jej unikatowy kształt odciąża plecy i niweluje ból kręgosłupa. Dodatkowo, zapobiega napięciom karku, a także wielu innym dolegliwościom ciążowym, takim jak obrzęki czy skurcze kończyn. Można się na niej wygodnie ułożyć i zrelaksować się także w ciągu dnia.

Taki gadżet przyda nam się również po narodzinach maluszka i będzie doskonałym wsparciem podczas karmienia piersią (pomoże w wygodnym ułożeniu dziecka przy piersi).
Poduszka może równie dobrze posłużyć nam do zabezpieczenia maluszka przed upadkiem, gdy leży lub siedzi na łóżku rodziców. Na późniejszym etapie życia dziecka świetnie sprawdzi się jako miejsce do zabawy i odpoczynku.

Jaki model wybrać?

Producenci oferują różnego rodzaju poduszki dla ciężarnych, różniące się nieznacznie kształtem, wielkością oraz rodzajem wypełnienia.

Rozmiar i kształt poduszki należy dobrać do swoich preferencji i potrzeb. Najchętniej wybieranym modelem jest ten w kształcie litery C lub U. W sklepach z artykułami dla przyszłych mam znajdziemy też takie przypominające kształtem literę I, J oraz cyfry 7 lub 9.

Dobra poduszka do spania w ciąży powinna być lekka, przewiewna, wykonana z naturalnych lub innych bezpiecznych materiałów. Bardzo ważne jest też wypełnienie – najlepiej silikonowe. Nie polecamy kulek styropianowych, ponieważ takie wypełnienie nie oddycha i dość głośno szeleści. Wybierzmy pokrowiec uszyty z naturalnych materiałów: bawełny, bambusa lub wełny.

Ceny poduszek dla ciężarnych zaczynają się od około 100 złotych. Za model w wersji premium w satynowej lub welurowej poszewce zapłacimy nieco ponad 200 złotych.

Dla jednych kobiet to zbędny wydatek, dla innych produkt, bez którego nie wyobrażają sobie nocnego odpoczynku. Poduszka ciążowa pomaga zapobiegać wielu typowym dolegliwościom, które towarzyszą ciąży. Oczywiście, nie jest ona remedium na wszystkie niedogodności. jednak ta niewielka inwestycja może okazać się dla wielu kobiet wybawieniem w trakcie oczekiwania na pojawienie się maleństwa. Z pewnością warto wypróbować ten gadżet i cieszyć się spokojnym, regenerującym snem.