15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Pomysły na prezent komunijny dla dziecka

Magda Przypłata
29 kwietnia 2017

Maj to miesiąc nieodłącznie kojarzący się nam z Pierwszą Komunią Świętą. Często jako goście tej uroczystości zastanawiamy się, co uciszyłoby głównego bohatera wydarzenia i jaki prezent najbardziej przypadłby mu do gustu. Czy w dalszym ciągu sprawdzają się klasyczne prezenty komunijne, a może warto wybrać coś mniej oczywistego?

Tradycyjny prezent

Łańcuszek z medalikiem czy zegarek to podarunki, które chyba nigdy nie wyjdą z mody. To prezent ponadczasowy, który staje się pamiątką na długie lata. Decydując się na zakup takiego typu akcesoriów, pamiętajmy jednak, aby wybrać uniwersalny model, który sprawdzi się zarówno w przypadku dziecka, jak i osoby dorosłej.

Niesłabnącą popularnością w kategorii prezentów komunijnych cieszą się również rowery. Dziecko, które nie ma jeszcze swojego dwukołowego pojazdu, z pewnością doceni dobrej jakości jednoślad, dopasowany do jego wzrostu i wieku. Za duży rower może jedynie zniechęcić smyka. Nie kupujmy roweru na wyrost i pozwólmy dziecku cieszyć się jazdą odpowiednim pojazdem (rower na kołach 24″ wydaje się być najlepszym rozwiązaniem). Kiedy dziecko podrośnie, rodzice z pewnością kupią mu większy, „dorosły” model.

A jeśli nie rower?

Obecnie coraz częściej dzieci otrzymują sprzęt sportowy, taki jak hulajnoga, deskorolka, longboard czy łyżworolki. Dobrym pomysłem jest również zakup dodatkowego wyposażenia, którego mały sportowiec jeszcze nie posiada. Fan piłki nożnej ucieszy się z rękawic bramkarskich, amator jazdy na rowerze z nowego kasku, a rolkarz z zestawu ochraniaczy.

Gadżety elektroniczne

Jeśli dysponujemy nieco większym budżetem, możemy pokusić się o zakup dosyć kosztownych elektronicznych gadżetów. Wśród coraz częściej pojawiających się podarunków pierwszokomunijnych znajdziemy laptopy, smartfony, tablety, dobrej jakości sprzęt grający, aparaty fotograficzne czy czytniki ebooków. W ostatnich latach bestsellerem są również konsole Playstation.

Coś wyjątkowego

Oryginalnym i nieco mniej oczywistym podarunkiem będzie opłacenie dziecku kursu związanego z zainteresowaniami lub pasją. Kurs fotografowania, tańca lub nauka jazdy konnej może okazać się niezapomnianą przygodą oraz szansą na odkrycie nowych talentów u smyka.

Nie zawsze najdroższe

Pamiętajmy, że w trakcie uroczystości liczy się nasza obecność. To nie prezent jest najważniejszy, lecz właściwe przeżycie tego dnia. Jeśli nie chcemy, aby prezenty przesłoniły to, co naprawdę powinno być istotą tej uroczystości, podarujmy dziecku symboliczny upominek.

Świetnym pomysłem będzie pięknie wydana książka, gra planszowa, fotoalbum, w którym znajdą się zdjęcia dziecka; puzzle lub też płyta ulubionego zespołu.

Jeśli nie do końca wiemy, czym obdarować dziecko przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej, zawsze warto skonsultować się z jego rodzicami i zapytać, co ich zdaniem przypadłoby do gustu ich latorośli.