15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Popularne gadżety, które pomogą zasnąć twojemu dziecku

Magda Przypłata
11 kwietnia 2019

Każde dziecko jest inne i nie zawsze książkowe metody na usypianie pociechy działają. Warto wypróbować różne metody i znaleźć taką, która najlepiej sprawdzi się w przypadku naszej pociechy. Z pomocą przychodzą nam także producenci oferując gadżety, które mają pomóc maluszkom w spokojnym i komfortowym zasypianiu.

Szumiące przytulanki

Od kilku lat ogromną popularnością cieszą się szumiące zabawki, które mają pomóc dziecku wyciszyć się i zasnąć. To najczęściej maskotki emitujące głosy, które dziecko słyszało w brzuchu mamy. Dźwięk wydawany przez zabawkę tzw. biały szum ma za zadanie wyciszyć i uspokoić maluszka. Wiele z dostępnych na rynku tego typu zabawek emituje także dźwięk bijącego serca – tak dobrze znany dziecku z okresu płodowego, a także np. szum morza lub wodospadu czy kołysankę. Rodzice często wykorzystują takiego pluszowego przyjaciela, aby towarzyszył maluszkowi w trakcie zasypiania.

Najbardziej popularną wersją szumiącej maskotki (pierwszą, która pojawiła się na rynku) są Misie szumisie, jednak na sklepowych półkach oraz w intrenecie znajdziemy także króliczka, ptaszka czy pieska. Ciekawym pomysłem może być także ośmiornica z nagranym biciem serca mamy i szumem wód płodowych. Dodatkowo, macki ośmiornicy przypominają maluszkowi pępowinę, którą do niedawna chwytało w brzuchu mamy. Kiedy taką ośmiorniczkę położymy koło dziecka, będzie miało ono wrażenie, że jest blisko swojej mamy i będzie się czuć bezpiecznie.

Lampki nocne i projektory

Nieco starszym dzieciom ułatwić zasypianie pomoże odpowiednie oświetlenie sypialni. Właściwie dobrana świecąca zabawka sprawi także, że dziecko nie będzie bało się ciemności i zasypianie nie będzie dla niego problemem.

Maluchom z pewnością spodobają się lampki w kształcie misia, jelonka czy owieczki, które przeniosą szkraba do świata snów i sprawią, że żadne strachy nie będą go niepokoić. Co więcej, lampka stwarza wrażenie przytulności, kameralności i bezpieczeństwa domowego zacisza, a co najważniejsze przyozdabia pokój maluszka.

Warto zwrócić uwagę także na projektory do dziecięcych pokojów. Wśród rodziców sporym zainteresowaniem cieszą się pluszowe lampki, wyświetlające na suficie i ścianach pokoju dziecka rozgwieżdżone niebo. Wśród ogromnej oferty projektorów warto zwrócić uwagę na produkty takich marek jak Cloud B, Skip Hop, Chicco, Tiny Love czy Duux.

Otulacze

U dzieci poniżej drugiego miesiąca życia warto wypróbować otulacz dla niemowląt. Takie otulenie maluszka zapewnia mu podobne warunki do tych, które miał w brzuchu mamy. Szczelne otulanie dzieci sprawia, że szybciej się one wyciszają, dłużej śpią i przyzwyczajają stopniowo do życia poza organizmem mamy. Sposobów na tzw. swaddling jest sporo. Możemy użyć po prostu cienkiego kocyka lub pieluszki, miękkiego rożka lub specjalnego otulacza. Według zapewnień specjalistów, taki gadżet zapewnia spokojny sen, ogranicza odruch Moro oraz u wielu dzieci łagodzi objawy kolki. Na rynku znajdziemy wiele popularnych marek oferujących niemowlęce otulacze, należą do nich, między innymi: SwaddleMe, Motherhood, Gro Company, Lullalove.
Karuzele
Warto wspomnieć także o karuzeli z pozytywką, przydatnej szczególnie w przypadku niemowląt. Wolno poruszające się kształty i spokojna muzyka sprawiają, że maluszek szybko się wycisza, uspokaja i zasypia ukołysany w takt kołysanki. Tego typu urządzenia często dają nam możliwość wyboru melodii, ustawienia odpowiedniej głośności oraz czasu odtwarzania muzyki, a wiele modeli posiada też efekty świetlne, które dodatkowo uatrakcyjniają gadżet.
Usypianie dziecka bardzo często może być dla nas sporym wyzwaniem. Szukając sposobu na spokojny sen pociechy, skorzystajmy z różnego rodzaju gadżetów, które oferują nam producenci dziecięcych akcesoriów.