15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Program Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu

Avatar
14 grudnia 2018

Od 2012 roku Fundacja Szkoła na Widelcu działa na rzecz poprawy nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży. Od 2017 roku do dyspozycji nauczycieli oddaliśmy platformę edukacyjną www.dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl. Za jej pośrednictwem przekazujemy szkołom w całej Polsce bezpłatne materiały edukacyjne dedykowane dla klas 1-3 szkół, w postaci scenariuszy zajęć, płyt DVD, plakatów edukacyjnych, ulotek dla dzieci i dla rodziców.

W ramach platformy uruchomiona jest „„Mapa dobrych praktyk”, gdzie każda placówka może pochwalić się swoimi przedsięwzięciami w temacie zdrowego żywienia, np. umieszczając zdjęcia szkolnego zielnika lub akcji promującej zdrowe żywienie. Dzięki tej mapie również rodzice mogą zobaczyć, jak w szkole ich dzieci prowadzi się edukację żywieniowo-kulinarną. Mamy nadzieję, że mapa poza możliwością podzielenia się własnymi dokonaniami, będzie też inspiracją dla innych nauczycieli.

Serdecznie zapraszamy do aktywnej realizacji zajęć z uczniami w ramach programu „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”.

Możliwość przystąpienia szkół do programu jest otwarta przez cały rok. W celu rejestracji zapraszamy na platformę edukacyjną www.dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl