Pieluszki Pampers Preemie Protection, opracowane we współpracy z pielęgniarkami z Oddziału Intensywnej Terapii Noworodka (OITN), zostały stworzone z myślą o specjalnych potrzebach najmniejszych dzieci. Marka Pampers wspiera wcześniaki, przekazując bezpłatnie najmniejsze pieluszki do szpitali. Partnerem społecznej kampanii marki Pampers działającej na rzecz najmniejszych i najdelikatniejszych dzieci jest Fundacja Wcześniak Rodzice-Rodzicom, która od 14 lat pomaga rodzicom dzieci urodzonych przed 36. tygodniem ciąży.
Najmniejsza pieluszka Pampers Preemie Protection
Pampers Preemie Protection to najmniejsze pieluszki Pampers przeznaczone dla noworodków, nawet tych ważących poniżej 800 g (P3) urodzonych w drugim trymestrze ciąży. Pieluszki stworzone specjalnie z myślą o najmniejszych i najdelikatniejszych maluszkach w najmniejszym rozmiarze P3 są trzy razy mniejsze od Pampers Newborn w rozmiarze 0. Pieluszki Pampers Preemie Protection będą dostępne także w rozmiarach – P2 dla dzieci ważących poniżej 1800 g oraz P1 dla dzieci o wadze mniejszej niż 2300 g.
Od momentu, gdy przeszło 50 lat temu Pampers wprowadził swoją pierwszą pieluszkę, stawiamy sobie za cel wspieranie szczęśliwego i zdrowego rozwoju dzieci – mówi Mariola Mirek, Kierownik do spraw komunikacji marki Pampers. Dzięki postępowi medycyny, coraz młodsze i mniejsze dzieci mają szansę na przeżycie. W ślad za tym zrodziła się potrzeba stworzenia jeszcze mniejszych pieluszek, opracowanych w taki sposób, by sprostać wyjątkowym wymaganiom wcześniaków. W 2002 r. byliśmy pierwszym globalnym producentem pieluszek, który stworzył pieluszkę dla wcześniaków. Kiedy pielęgniarki z OITN zwróciły się do naukowców marki Pampers i zgłosiły potrzebę opracowania pieluszki dla dzieci ważących mniej niż 800 g, poczuliśmy inspirację do stworzenia takiego produktu. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy przekazywać pieluszki Pampers Preemie Protection do szpitali na terenie całej Polski i w ten sposób wspierać opiekę nad najmniejszymi najbardziej wrażliwymi dziećmi.
Wyjątkowe potrzeby wcześniaków
Wrażliwa skóra wcześniaków wymaga kontaktu z najdelikatniejszymi materiałami. Pieluszki Pampers stworzone z myślą o najmniejszych i najbardziej wrażliwych dzieciach zostały zaprojektowane w sposób szczególny, dzięki czemu są jedwabiście miękkie. Pampers Preemie Protection, powstały we współpracy z pielęgniarkami z OITN i wyróżniają się wieloma niezwykłymi rozwiązaniami. Pozwalają na zapięcie na całej powierzchni, które umożliwia idealne dopasowanie nawet pomiędzy przewodami i sondami medycznymi. W praktyce oznacza to, że pielęgniarki nie muszą już obcinać ani zginać większych pieluszek, aby dostosować je do najmniejszych dzieci. Ich zapinanie jest ledwo słyszalne przez najbardziej wrażliwe uszka, zapewniając maluszkowi sen, który jest mu tak bardzo potrzebny. Elastyczne ochronne falbanki miękko otulają delikatne nóżki dziecka, poprawiając jego ogólny komfort. Najmniejsza pieluszka Pampers ma o 34% węższy wyprofilowany wkład dopasowujący się do przestrzeni między nóżkami, co pomaga wspierać zdrowy rozwój dziecka. Pieluszki zostały wyposażone w warstwę chłonącą wilgoć na całej powierzchni dla poczucia suchości i komfortu. Specjalna wkładka Absorb Away Liner™ chroni skórę dziecka przed kontaktem z wilgocią i luźnymi kupkami, które są typowe dla dzieci przyjmujących antybiotyki.
Z badania przeprowadzonego wśród pielęgniarek wynika, że dostępne wcześniej pieluszki dla wcześniaków nie były odpowiednio dopasowane do kształtu ciała wcześniaka, a także nie zapewniały jego właściwego ułożenia pozwalającego na optymalny rozwój. Nowe pieluszki Pampers Preemie Protection (w rozmiarze P3) opracowano tak, by zminimalizować dyskomfort przedwcześnie urodzonych noworodków, pomagając zapewnić im dobry sen, odpowiednie ułożenie oraz opiekę medyczną. Cechuje je wyprofilowany, wąski wkład dopasowujący się do przestrzeni między nóżkami. Inne pieluszki stosowane dotychczas przez pielęgniarki z OITN były szerokie, co wymuszało szersze ułożenie nóżek dziecka i jednocześnie nie pozwalało bioderkom i nóżkom na komfortowy odpoczynek, a także prawidłowy wzrost i zdrowy rozwój – przyznaje to 99% pielęgniarek[1].
Nowa pieluszka Pampers Preemie Protection w rozmiarze P3 stanowi efekt trwających 3 lata i ponad 10 000 godzin badań prowadzonych przez zespoły badawcze Pampers ds. rozwoju produktu i obsługi klienta, w tym kompleksowych badań prowadzonych wspólnie z ponad 100 pielęgniarkami z OITN. Pampers nawiązał ścisłą współpracę ze szpitalami, pediatrami i pielęgniarkami, dzięki czemu wiemy, że delikatny, pełen miłości dotyk jest niezastąpiony dla zdrowia i rozwoju dzieci” – mówi Amy Tally, starszy naukowiec z działu badawczo-rozwojowego pieluszek dla szpitali, P&G. „W przypadku najnowszej i najmniejszej pieluszki dla wcześniaków, postawiliśmy sobie za cel sprostanie bardzo wyjątkowym potrzebom najmniejszych dzieci i pielęgniarek, które otaczają je opieką. W efekcie powstała pieluszka zaprojektowana tak, by zapewniać komfort i ochronę, jednocześnie nie przeszkadzać w sprawowaniu opieki medycznej.
Do stworzenia pieluszki Pampers Preemie Protection zostały wykorzystane bezpieczne i delikatne materiały
– te same, które stosuje się od wielu lat w pieluszkach Pampers przeznaczonych dla szpitali i w obrocie handlowym. Pampers współpracuje z wybitnymi pediatrami, dermatologami dziecięcymi i ekspertami ds. bezpieczeństwa, aby zyskać pewność, że stosowane w produktach tej marki materiały są bezpieczne dla dzieci, również tych najmniejszych.
Pampers wspiera wcześniaki oraz ich rodziców
Celem marki Pampers jest wspieranie zdrowego i szczęśliwego rozwoju wszystkich dzieci, zwłaszcza tych najmniejszych oraz ich najbliższych. Z badania przeprowadzonego na zlecenie marki Pampers wśród rodziców wcześniaków wynika, że sama świadomość ryzyka przedwczesnego przyjścia na świat dziecka powoduje uczucie lęku, obawy, a nawet przerażenia. Według badanych moment narodzin wcześniaka to niezwykle trudny, a zarazem pełen sprzeczności czas. Rodzicom z jednej strony towarzyszą pozytywne emocje związane z pojawieniem się na świecie ich wyczekiwanego dziecka, lecz szybko są one tłumione przez strach o życie i zdrowie malucha[2]. Głównym problemem, z którym muszą poradzić rodzice wcześniaka, szczególnie na początku, jest brak takiego kontaktu z dzieckiem, jaki sobie wyobrażali. Oczekując na dziecko pojawiają się wyobrażenia tego pierwszego momentu spotkania, miłości, radości i szczęścia towarzyszących przytulaniu, braniu na ręce, cieszeniu się wzajemną obecnością. Tymczasem, gdy dziecko rodzi się przed terminem, ten pierwszy moment nie ma nic wspólnego z tymi oczekiwaniami. Niezwykle ważne w tym trudnym czasie jest okazanie wsparcia rodzicom wcześniaków, które pomoże zmotywować i doda energii do walki o dziecko i jego prawidłowy rozwój. Jak wskazują wyniki badania, to bardzo często walka zakończona sukcesem, dlatego warto ją podejmować, konstruktywnie radząc sobie z emocjami i szukać najlepszych rozwiązań – komentuje dr Ewa Jarczewska-Gerc, psycholog, Uniwersytet SWPS.
Dzięki współpracy z Fundacją Wcześniak Rodzice-Rodzicom Pampers chce wspierać także rodziców, których motywacja do walki i pełna czułości opieka jest niezwykle ważnym czynnikiem szybkiego i prawidłowego rozwoju maluchów. Fundacja powstała w 2003 roku, kiedy to założycielom urodził się w 29. tygodniu ciąży ich
syn-wcześniak. Wówczas jako rodzice szukający informacji i wsparcia nie znaleźli żadnej organizacji w Polsce, która zajmowałaby się rodzicami wcześniaków, nie było przystępnej dla rodziców literatury, podobnie jak małych ubranek, pieluch czy też innych akcesoriów i środków pielęgnacyjnych przystosowanych do potrzeb dzieci przedwcześnie urodzonych. – Bycie rodzicem wcześniaka już od samego początku wymaga niezwykłej siły i odwagi, aby stawić czoła rzeczywistości, której nie da się przewidzieć i zrozumieć, a jednocześnie cierpliwości i pokory, aby przetrwać trudne chwile, z którymi każdy rodzic dziecka urodzonego przedwcześnie musi się zmierzyć – mówi dr Magdalena Sadecka-Makaruk, założycielka Fundacji Wcześniak. – Dlatego każda forma pomocy i wsparcia rodziców w dowolnym momencie ich rodzicielstwa jest niezwykle ważna i takich działań nigdy nie będzie za dużo.
1 zdjęcie = 1 zł dla Fundacji Wcześniak Rodzice Rodzicom
W społecznej kampanii Pampers i Fundacji Wcześniak Rodzice-Rodzicom mogą wziąć udział wszyscy, którzy chcą wesprzeć najmniejsze walczące maluchy. Aby wziąć udział w akcji, każdy z rodziców może zamieścić na Facebooku marki Pampers zdjęcie swojego maluszka z hasztagiem kampanii #SiłaMaluszków. Jedno udostępnione zdjęcie = 1 złotówka przekazana przez markę Pampers na rzecz Fundacji Wcześniak
Rodzice-Rodzicom.
O Pampers
Od ponad 50 lat rodzice ufają marce Pampers i korzystają z produktów Pampers, pielęgnując swoje dzieci. Producentem pieluszek Pampers jest firma Procter & Gamble. Każdego dnia ponad 25 milionów dzieci ze 100 krajów na świecie nosi pieluszki Pampers.
W portfolio marki znajduje się szeroki wybór pieluszek, chusteczek i pieluchomajtek, zaprojektowanych by zapewnić wygodę i ochronę dziecka na każdym etapie jego rozwoju. Po więcej informacji na temat marki Pampers zapraszamy na stronę www.pampers.pl
O Procter&Gamble
P&G posiada jedno z najbardziej rozbudowanych portfolio wiodących marek, które cieszą się zaufaniem konsumentów na całym świecie. Są to m.in: Always®, AmbiPur®, Ariel®, Blend-a-med®, Fairy®, Gillette®, Head & Shoulders®, Lenor®, Olay®, Oral-B®, Pampers®, Pantene®, SK-II®, Vicks®. P&G prowadzi działalność w około 70 krajach. Zapraszamy na stronę http://www.pg.com , aby dowiedzieć się więcej o firmie P&G i jej markach.
O Fundacji Wcześniak Rodzice-Rodzicom
Fundacja Wcześniak Rodzice-Rodzicom jest Organizacją Pożytku Publicznego. W ramach swojej działalności statutowej Fundacja zajmuje się m.in. udostępnianiem treści zawartych na stronie internetowej www.wczesniak.pl, wydawaniem bezpłatnego poradnika „Niezbędnik rodzica wcześniaka”, prowadzeniem Programu „Mentor” zrzeszającego rodziców wcześniaków, współpracą z pokrewnymi organizacjami zarówno w Polsce, jak i za granicą, prowadzeniem bezpłatnej wypożyczalni sprzętu dla wcześniaków, organizacją
w różnych miastach Polski spotkań Grup Wsparcia dla rodziców, którym urodziły się wcześniaki, a także zakładaniem i prowadzeniem subkont dla wcześniaków – podopiecznych Fundacji.
[1] Niezależne badanie wśród ponad 150 pielęgniarek przeprowadzone w sierpniu 2016 w czasie COINN (Międzynarodowej Konferencji Pielęgniarek Neonatologicznych)
[2] Badanie “Wcześniactwo w Polsce” zrealizowane przez kantar TNS S.A. w październiku 2017 na zlecenie marki Pampers. Wywiady online (CAWI), ogólnopolska próba 500 Polaków w wieku 18-70 lat oraz 10 wywiadów pogłębionych z rodzicami wcześniaków.