15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Przyrodnicze filmy dokumentalne dla całej rodziny – Netflix

Magdalena Zaporowska
26 kwietnia 2020

Netflix oferuje mnóstwo dokumentów przyrodniczych i choć platforma utraciła zasoby BBC, które uwielbialiśmy (a w nich „Planeta Ziemia”, „Błękitna Planeta”), w bibliotece wciąż do obejrzenia jest kilka znakomitych dokumentów pod szyldem Netflix Originals i nie tylko – co więc jeszcze warto obejrzeć z całą rodziną oprócz takich hitów, jak: „Nasza Planeta” (teraz dostępny z napisami na YouTube NewOnNetflix) czy „Ziemia Nocą”?  Podpowiadamy!

„Tales by Light”
(7+)

„Tales by Light”, stworzony przez National Geographic i markę Canon Australia, to opowieść o otaczającym nas świecie, przedstawiona oczami profesjonalnych fotografów. Każdy odcinek śledzi innego fotografa specjalizującego się w różnych dziedzinach, takich jak krajobraz, przyroda, życie podwodne, itd.  Ale ten serial (3 sezony) to nie tylko imponujące zdjęcia przyrody i kultur różnych egzotycznych krajów, to też wgląd w niezwykły proces twórczy bardzo utalentowanych ludzi oraz w ich pasję – zachwycający i inspirujący obraz dla małych i dużych amatorów fotografii!

„Dogs”
(9+)

To co prawda nie jest film o pięknej naturze wokół nas, ale o zwierzętach, które uwielbiamy – psach. Nie jest to jednak zwykły i banalny serial o tym, jak wspaniałe są to stworzenia. W sześciu niezależnych epizodach, poznajemy również historie sześciu różnych osób z różnych stron świata i kultur oraz ich czworonożnych przyjaciół. Śledzimy losy, między innymi, dziewczynki chorej na epilepsję i jej psa, który zaszczeka, gry dziewczynka ma atak, czy psa rasy Husky, oddzielonego od swojego właściciela Ayhama, syryjskiego uchodźcy mieszkającego w Berlinie – właściciel i pies bardzo tęsknią za sobą i „komunikują” się przez kamerę internetową. Ayham chce też sprowadzić psa do siebie. I o tym mówi ten serial, że psy są równoprawnymi członkami naszych rodzin, których kochamy i za którymi tęsknimy, bez względu na to, skąd pochodzimy lub gdzie mieszkamy… Obowiązkowy tytuł dla miłośników czworonogów!

„Absurd planet”
(8+)

Nowość na platformie Netflix, która niedawno uzupełniła bibliotekę o tę nietypową produkcję. Nie jest to może bardzo ambitny obraz i w sumie trudno go skategoryzować, bo ni to komedia, ni dokument przyrodniczy, ale może być miłą weekendową rozrywką dla całej rodziny po ciężkim tygodniu. Bohaterami serialu są różne dziwne stworzenia, a narratorem dość pyskata matka natura… Ten specyficzny humor i spojrzenie na przyrodę z lekkim przymrużeniem oka sprawiają, że można na chwilę oderwać się od stresu wokół nas – zwłaszcza teraz!

Zobacz też nasze propozycje filmów przyrodniczych na HBO  „Filmy przyrodnicze dla całej rodziny – HBO”

Magdalena Zaporowska