29 października, w ramach konferencji „Kultura 2.0: Świadomi Mediów” organizowanej przez Narodowy Instytut Audiowizualny, odbędą się multimedialne warsztaty dla dzieci – „Robale”, przygotowane przez Fundację Form i Kształtów. Warsztaty wprowadzą najmłodszych gości Kultury 2.0 w świat wirtualnych owadów oraz mówiących roślin, a wszystko to dzięki zastosowaniu nowoczesnych mediów.
Po przekroczeniu progu owadziego świata, zamieszkałego przez pełzające i latające po ścianach robaki, dzieci szybko przekonają się, że jest to świat interaktywny. Żyjące w nim owady będą tworzone wspólnie z dziećmi, które po nadaniu im wymarzonego kształtu, wprowadzą je w ruch. Poza kolorowymi insektami, na najmłodszych czekać będą niezwykłe, bo mówiące i reagują na zbliżenia rośliny. W owadzim świecie pojawią się również dotykowe stoły, na których dzieci będą mogły łączyć ze sobą rozmaite elementy wirtualnych robaków i roślin, by następnie wydrukować swoje dzieła i zabrać je ze sobą do domu.
Wirtualny robak, którego dzieci zaprojektują same za pomocą dotykowych ekranów, służyć będzie nie tylko zabawie, ale i nauce. Celem warsztatów, poza dostarczeniem dzieciom radości, jest wykształcenie u nich biegłości w posługiwaniu się nowoczesną technologią i mediami. Ponieważ jest to umiejętność niezwykle przydatna, warto nabyć ją jak najwcześniej.
Wstęp wolny – wystarczy zarejestrować się na stronie kultura20.pl
———————————————————————–
KULTURA 2.0, to projekt realizowany przez Narodowy Instytut Audiowizualny, cyklicznie od 2006r. Nawiązuje do powstania nowego obiegu kultury kształtowanego przez doświadczenie korzystania z mediów cyfrowych oraz przez możliwości, jakie media te oferują. Tegoroczna edycja konferencji odbywa się pod hasłem KULTURA 2.0: Świadomi mediów i podejmuje temat edukacji medialnej. Narodowy Instytut Audiowizualny będzie gościł artystów, socjologów, animatorów kultury, nauczycieli, którzy wdrażają innowacyjne idee do edukacji formalnej i nieformalnej. Podzielą się oni swoimi doświadczeniami i pomysłami na perspektywę rozwoju edukacji medialnej