15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Rodzinne czytanie − z PRZYGODĄ spotkanie

Avatar
16 maja 2017

Jednym z kluczowych czynników w nauce czytania jest dobór odpowiednich do wieku dziecka metod oraz materiałów. Specjaliści z zakresu edukacji przedszkolnej nie ustalają dolnej granicy, kiedy można rozpocząć naukę czytania, jednak na pewno warto pamiętać, że na tym etapie rozwojowym podstawową aktywnością dziecka jest zabawa. Zatem jeśli planujemy rozpocząć naukę czytania, to zadbajmy o to, żeby miała ona atrakcyjną dla naszej pociechy formę.

Propozycją, która spełnia takie warunki, jest seria ”Przygoda z Czytaniem”. Zawarte w niej książki wykorzystują różne metody nauki czytania w zależności od poziomu skomplikowania tekstu. Dodatkowo dzieci uczą się w towarzystwie swoich ulubieńców z ekranu. Książki powstały pod opieką Anny Koralewskiej – doradcy metodycznego, nauczycielki wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej w ŁCDNiKP, w oparciu o podstawę programową. Teksty literackie stworzyli znani polscy autorzy.

Disney Uczy. Przygoda z Czytaniem. Będę czytać

”Będę czytać” to książki do czytania na poziomie I, który jest dedykowany najmłodszym dzieciom. Wykorzystana w nich metoda czytania globalnego polega na zapamiętywaniu wyglądu całego wyrazu (a nie poszczególnych liter). Dziecko wielokrotnie ogląda ilustrację i podpis, a w jego pamięci powstaje obraz. Nauka jest przede wszystkim zabawą, do której zachęcają postacie ze świata Disneya. Dodatkową motywację stanowią naklejki-nagrody i dyplom małego czytelnika.

Disney Uczy. Przygoda z Czytaniem. Czytam z mamą i tatą

”Czytam z mamą i tatą” to książki na poziomie II programu. Na tym etapie dzieci uczą się czytać metodą globalną z wykorzystaniem piktogramów. Uczestniczą w lekturze tekstu wierszowanego, samodzielnie odczytując wyrazy powiązane graficznie z piktogramami. Tu także nauka jest przede wszystkim zabawą, do której zachęcają znane postacie ze świata Disneya. Maluchy motywujemy za pomocą naklejek nagrodowych i dyplomu czytelnika.

Książki ukazały się nakładem wydawnictwa AMEET.

www.ameet.pl