15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Serum dla osób dorosłych ze skórą skłonną do trądziku

Avatar
29 sierpnia 2018

Trądzik pospolity najczęściej kojarzony jest z problemem nastolatków. Badania ostatnich lat potwierdzają jednak, że trądzik dotyczy również osób dorosłych. Podaje się, że w różnym stopniu nasilenia, może dotyczyć nawet 40% kobiet między 20 a 40 rokiem życia, a nierzadko trwa jeszcze dłużej!

Trądzik pospolity- Acne vulgaris zyskał więc nowy wariant – trądzik dorosłych – Acne tarda i jest uciążliwym oraz niezwykle trudnym w terapii dermatologicznej problemem. Jakie są jego przyczyny? Podobne jak w trądziku wieku młodzieńczego, ale tu dodatkowo kładzie się nacisk na współczesny tryb życia: pośpiech, stres, zanieczyszczenia środowiska, palenie papierosów, dietę opartą na wysoko przetworzonych produktach, niewłaściwą pielęgnację. Niemałe znaczenie ma również czynnik hormonalny.
Inaczej niż w przypadku nastolatków, zmiany nie lokalizują się w klasycznej strefie T, tylko
w strefie U obejmującej dolne części twarzy: okolice żuchwy, podbródek, szyję oraz górną część dekoltu i pleców.
Terapia jest zazwyczaj wieloletnia, wymaga od pacjenta dużej dyscypliny oraz precyzyjnie dobranych kosmetyków pielęgnacyjnych. Muszą one uwzględniać nie tylko zmiany typu krostki czy grudki, ale również skłonność do przebarwień, blizn oraz starzenie skóry: utratę blasku, elastyczności i zmarszczki.
Dlatego Laboratorium SVR opracowały produkt odpowiadający potrzebom skóry dojrzałej: zawansowana skuteczność w walce z niedoskonałościami połączona z równoczesnym działaniem przeciwstarzeniowym.

Wysokie stężenia składników aktywnych
Skóra trądzikowa u osób dorosłych to nie tylko krostki i grudki, ale również większa skłonność do przebarwień i blizn potrądzikowych, a wraz z wiekiem pojawiają się oznaki starzenia.
Laboratorium SVR przygotowało formułę SEBIACLEAR SERUM opartą
na sprawdzonych oraz innowacyjnych składnikach w najwyższych stężeniach oraz o znacznie wyższej tolerancji przez skórę. Dodatkowo, substancje zawarte w produkcie przeciwdziałają szkodliwym efektom zanieczyszczeń, które wzmagają występowanie niedoskonałości*na skórze osób dorosłych.
/*The Effect of Air Pollution on Outpatient Visits for Acne Vulgaris in Beijing. Skin Pharmacol Physiol 2018:31:107-113./

Bezpieczeństwo stosowania
Tak jak każdy produkt SVR, SEBIACLEAR SERUM posiada przejrzystą listę składników, nie zawiera parabenów ani alergizujących substancji zapachowych, a jego tolerancja została przetestowana również na skórze wrażliwej. Niezależne Laboratorium Watchfrog potwierdziło, że formuła serum nie ma wpływu na układ endokrynny człowieka, czyli nie zaburza gospodarki hormonalnej ludzkiego organizmu. Co więcej, w przeciwieństwie do produktów z retinolem, SEBIACLEAR SERUM może być stosowany przez cały rok, także latem, również przez kobiety w ciąży.

Kompleksowa formuła przeciw objawom trądziku oraz oznakom starzenia
SEBIACLEAR SERUM to dermokosmetyk przeznaczony do pielęgnacji problematycznej skóry osób dorosłych, na której widoczne są nie tylko niedoskonałości w postaci zmian trądzikowych: krostek, przebarwień pozapalnych, blizn potrądzikowych, ale również oznak starzenia skóry.
Unikalna formuła kremu łączy skuteczność składników przeciwtrądzikowych ze znanymi substancjami przeciwstarzeniowymi:
1) GLUKONOLAKTON W 14% STĘŻENIU:
Przeciwzapalne właściwości glukonolaktonu porównywalne są z nadtlenkiem benzoilu – jedną z wiodących substancji stosowanych w leczeniu trądziku. Co więcej, jest on skutecznym składnikiem keratolitycznym, o skuteczności porównywalnej do alfa-hydroksykwasów (ale zdecydowanie lepiej tolerowanym), które nie tylko zwalczają zmiany trądzikowe, ale są stosowane w przypadku skóry starzejącej się. Ta wszechstronna cząsteczka ma również właściwości regulujące sebum, co jest istotne w pielęgnacji skóry z niedoskonałościami.
Dzięki kompleksowym właściwościom glukonolaktonu, skóra jest odświeżona, zdrowa
i wygląda jak nowa.
2) NIACYNAMID W 4% STĘŻENIU – ŻELAZNA PIĘŚĆ W JEDWABNEJ RĘKAWICZCE
Znane są jego właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i regulujące wydzielanie sebum, porównywalne do preparatów standardowo przepisywanych przez dermatologów. Niacynamid wykazuje również szczególne działanie, doskonale sprawdzające się w przypadku zmian związanych ze starzeniem się skóry: wzmacnia barierę naskórkową poprzez zwiększenie zawartości ceramidów i wolnych kwasów tłuszczowych w warstwie rogowej naskórka.
Skóra odzyskuje równowagę i jest znacznie mniej podatna na powstawanie niedoskonałości.
BADANIE KLINICZNE PROF. B. DRENO
Najnowsze badanie kliniczne potwierdziło, że połączenie glukonolaktonu i niacynamidu w tych ultra-wysokich stężeniach, w przeciwieństwie do innych konwencjonalnych składników przeciwbakteryjnych, stymuluje rozwój różnorodnego mikrobiomu, ograniczając wzrost szczepów prozapalnych wywołujących trądzik.
3) PRZEŁOMOWY DUET PRZECIWZMARSZCZKOWY [AROLEAT SAMPHIRA + KWAS HIALURONOWY]
Połączenie Aroleat Samphira – ekstraktu roślinnego o działaniu podobnym do retinolu, ale
bez wywoływania podrażnień – oraz kwasu hialuronowego tworzy skuteczny kompleks przeciwstarzeniowy przywracający skórze młodzieńczą gładkość.
Aroleat Samphira działa w sposób podobny do retinoidów, ale nie powoduje podrażnień
i nie ma działania fotouczulającego.
Kwas hialuronowy – znana cząsteczka, która działa niczym gąbka: potrafi związać ilość wody 1000 razy większą od własnej masy. Silnie nawilża skórę dając efekt wypełnienia.

OCHRONA PRZED NAWROTAMI [RED SNOW + POLLUSTOP + MATMARINE]
Stres i zanieczyszczenia odgrywają znaczny wpływ na rozwój trądziku dorosłych. Skóra poddana stresowi oksydacyjnemu zaczyna produkować więcej łoju co jest jej mechanizmem obronnym. Laboratoria SVR opracowały kompleks o potrójnym działaniu, który chroni skórę przed zanieczyszczeniami i blokuje peroksydację lipidów, przerywając błędne koło: stres -zmiany trądzikowe – stres:
1) RED SNOW – ekstrakt z kamelii japońskiej, wiąże wolne rodniki i uwalnia enzymy antyoksydacyjne, aby ograniczyć stan zapalny;
2) POLLUSTOP – polisacharyd, który tworzy na powierzchni skóry film chroniący przed zanieczyszczeniami;
3) MATMARINE – sekretną bronią tego kompleksu ochronnego jest związek aktywny regulujący produkcję łoju, który jest pozyskiwany z morskich bakterii.

Wrażenia zmysłowe
SEBIACLEAR SERUM ma lekką, konsystencję fluidu, pozostawiającego na skórze uczucie świeżości. Elegancki, kwiatowo-owocowy zapach daje niezwykłe uczucie przyjemności podczas stosowania.