Tea-tralna, kontynuując najlepsze tradycje, organizuje jazzowe noce we foyer gdyńskiego Teatru Miejskiego. Poniedziałkowe jam session, rzecz jasna pod artystyczną opieką i kierownictwem Przemka Dyakowskiego, odbywają się regularnie, co dwa tygodnie. Zorganizowane, z udziałem czołówki trójmiejskich instrumentalistów, wspieranych przez absolutnie niezapowiedzianych gości.
"Przywróciliśmy w tym miejscu legendarną dobrą atmosferę dla jazzu. W Tea-tralnej promujemy zarówno nowe pomysły i pozwalamy zaistnieć młodym składom, jak i zapraszamy stałych, sprawdzonych gości. Z tego połączenia za każdym razem wychodzi coś świeżego i dobrego. Powiem krótko, czasem nie starcza nocy, by wszyscy zdążyli zagrać! Taka jest właśnie idea jam session – nie wiadomo, co może się wydarzyć danego wieczoru". – tłumaczy saksofonista Przemek Dyakowski, którego z pewnością także zobaczymy na scenie.
Scena Tea-tralnej to miejsce magiczne dla trójmiejskiego jazzu. Tu w działającym przez dwanaście lat Sax Clubie, rozpoczynały kariery obecne gwiazdy wielkiego formatu. Pojawiali się zarówno przedstawicieli uznanego, głównego nurtu ze Zbigniewem Namysłowskim, Włodzimierzem Nahornym czy Janem Ptaszynem Wróblewskim na czele, jak i młoda scena, w tym ta jassowa. – "Doskonale pamiętam ich wspólne spotkania, przecież to tu właśnie Namysłowski po raz pierwszy zagrał z Leszkiem Możdżerem. Temu ostatniemu publiczność zorganizowała zbiórkę pieniędzy na fortepian, by w ogóle miał na czym grać". – wspomina swoją ulubioną anegdotę, związany z miejscem od samego początku Przemek Dyakowski.
W poniedziałek (4 czerwca 2012 roku) jako gospodarze spotkania zagrają dla Państwa:
Piotr Nadolski – trąbka, multiinstrumentalista, grający na pianinie, trąbce i akordeonie. Współpracuje z zespołem swingowym RAMA111, członek zespołów : Flamingo, Big bandu Jana Tomaszewskiego oraz wielu innych zespołów muzyczno jazzowych. Nagrywał do muzyki filmowej Piotra Lorenca. W muzyce kultywuje styl jazz, rock, smooth melody, swing, muzyka latino oraz standardy zagraniczne i krajowe.
Dominik Bukowski – wibrafonista jazzowy, kompozytor. W 1999 r. otrzymał wyróżnienie indywidualne oraz wyróżnienie dla swojego zespołu Blue Mind Quartet w II Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni. W styczniu 2002 roku zespół ten zajął pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie Bielskiej Zadymki Jazzowej w Bielsku-Białej oraz otrzymał statuetkę „Aniołka Jazzowego 2002”. Nagrodą konkursu było również wydanie debiutanckiej płyty zespołu. Od 2003 r. co roku zajmuje drugie miejsce w ankiecie Jazz Top w kategorii ,,Wibrafon Roku. Jest kompozytorem muzyki do kilku przedstawień teatralnych i choreograficznych.
Janusz „Macek” Mackiewicz – kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor i aranżer, od urodzenia mieszkający i działający w Gdańsku. Autor internetowych warsztatów basowych My – szkoła oraz wielu specjalistycznych publikacji o tematyce muzycznej. Współtwórca Szkoły na bas Janusza Popławskiego. Współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia Muzyków Jazzowych. W lipcu 2009 ukazała się jego najnowsza płyta Układ Scalony.
Tomasz Sowiński – perkusista, od najmłodszych lat otoczony był muzyką, od 7 roku życia pobierał lekcje perkusji i fortepianu. W latach 1998-2007 był członkiem m.in. formacji: Maciej Sikała Trio i Quartet, Wojciech Staroniewicz – Hand Made, Emil Kowalski Quintet, Leszek Możdżer Trio, Sławek Jaskułke Trio. Występował także z: Janem Ptaszynem Wróblewskim, Januszem Muniakiem, Wojciechem Karolakiem, Jerzym Dudusiem Matuszkiewiczem, Piotrem Cieślikowskim, zespołem Miłość. W grudniu 2006 roku ukazała się jego autorska płyta „Tomek Sowiński and the Collective Improvisation Group – Illustration”, w roku 2010 kolejna pt. „Synergy”.