Teatr 21 serdecznie zaprasza nauczycieli i uczniów do udziału w projekcie edukacyjnym „Strach zabija twórczość – twórczość zabija strach!”.
Projekt „Twórczosć zabija strach” jest skierowany do dzieci z klas 0-4 oraz ich wychowaców, rodziców i opiekunków. Teatr 21 konsekwentnie szuka okazji do spotkania z młodymi widzami, tym razem zapraszamy na spektakl „Śmiertelenie trudna gra”. Są sprawy, których mali, ale też dorośli ludzie, bardzo się boją, na pewno do tych spraw należy temat Śmierci.
Czy sposobem jest brak rozmowy, unikanie trudnych tematów?Mamy na to swoją odpowiedź: Twórczość zabija strach!!! Zachęcamy do wspólnego tworzenia i rozmawiania.Zapraszamy na kameralny spektakl z muzyką na żywo, który opowiada historię niezwykłego spotkania. Nieodłącznym elementem przedstwienia jest warsztat dla dzieci odbywający się po przedstwieniu.
O spektaklu |
Kim jesteś i dlaczego się za mną skradasz? – zapytała Gęś.
Miło, że mnie zauważyłaś – powiedziała Śmierć – Jestem przy tobie od twoich narodzin, tak na wszelki wypadek.
Gąska Klementyna pewnego dnia spotyka Śmierć. Na ten widok dostaje gęsiej skórki, ale nie ucieka, nie krzyczy… Zresztą Śmierć wygląda inaczej, niż spodziewała się Klementyna: nie trzyma w ręku kosy, nie jest ani stara, ani brzydka, lubi spacerować i rozmawiać o słodyczach. Między dwiema bohaterkami rodzi się relacja, poznają się coraz lepiej i głębiej.
reżyseria: Justyna Sobczyk| dramaturgia: Justyna Lipko-Konieczna | scenografia, kostiumy: Agata Skwarczyńska | występują: Magdalena Świątkowska, Justyna Wielgus| muzyka na żywo: Saba Litwińska| produkcja: Stowarzyszenie Pedagogów Teatru | premiera: 21 września 2013 w Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego
„Spektakl Teatru 21 „Śmiertelnie trudna gra” w reżyserii Justyny Sobczyk, będąc niezwykłym dokonaniem artystycznym, jest zarazem absolutnie unikalnym eksperymentem edukacyjnym. Wprowadza dzieci w problematyke śmierci – obecną przeciez powszechnie w ich doświadczeniu – w sposób zarazem bezpośredni i nie wywołujący lęku. Oswaja z nią łagodnie i poetycko, a jednocześnie realistycznie, bez przemilczeń.”
rekomendacja prof. Anny Dodziuk
Projekt finansowany przez Biuro Kultury Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy
Wstęp na spektale dla grup szkolnych jest bezpłatny. Niezbędna jest wcześniejsza rezerwacja i potwierdzenie.
HARMONOGRAM SPEKTAKLI
wstęp wolny
7 IX / godz. 12
22 i 23 IX / godz. 13
1, 2, 20, 21, 22 X / godz. 10
Więcej infromacji: http://teatr21.pl/