15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Wakacyjny konkurs z LEGO® DUPLO® – zakończony

Avatar
1 lipca 2018

Czy wiesz, że bawiąc się klockami LEGO DUPLO, dzieci rozwijają wiele umiejętności m.in. manualne, społeczne, poznawcze, językowe, emocjonalne, wyobraźnię i kreatywność?

Wraz z LEGO Polska zapraszamy do udziału w konkursie, w którym na zwycięzców czeka 10 atrakcyjnych nagród – edukacyjnych zestawów LEGO DUPLO, bawiąc się którymi Twoje dziecko pozna zwierzątka: koniki, owce, krówki, kury, dowie się, co jedzą, jak się nimi opiekować, jak mówią i co lubią. Niesamowitą przygodą będzie opiekowanie się kucykami w stajni: czesanie ich szczotką i karmienie ich sianem z paśnika, napojenie prosiaczka i cielątka z wiaderka z wodą oraz głaskanie miłego kotka. Dzieci mogą ułożyć domek lub stodołę według instrukcji, doskonaląc zdolności manualne i sprawność w rączkach, lub własnego pomysłu, rozwijając swą kreatywność i wyobraźnię. Opiekując się zwierzątkami i odgrywając rozmaite role, maluchy ćwiczą umiejętności emocjonalne i społeczne.

Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać na adres konkursy@egaga.pl (w tytule: LEGO DUPLO) odpowiedź na zadanie konkursowe:

Napisz, jak Twoje dziecko najchętniej spędza czas wolny.

Konkurs trwa od 01.07.2018 do 16.07.2018 północy czasu polskiego.

Wyniki zostaną ogłoszone do dnia 20 sierpnia 2018  r. na portalu www.egaga.pl

Nagrodami w konkursie jest: 5 zestawów LEGO DUPLO „Przygody na farmie” i 5 zestawów LEGO DUPLO „Stajnia z kucykami”:

1-5 miejsce: LEGO DUPLO „Przygody na farmie”

6-10 miejsce: LEGO DUPLO „Stajnia z kucykami”

 

Szczegóły w regulaminie poniżej!

Zestaw LEGO DUPLO „Przygody na farmie” pozwala zbudować doskonale znane otoczenie i odgrywać w nim realistyczne scenki z udziałem nowoczesnych figurek DUPLO. Odwiedź wspaniałą farmę ze swoim maluchem i pomóż mu nakarmić wszystkie przyjacielskie zwierzątka. Mali rolnicy z radością pociągną za sznurek, by poruszać dzwonkiem, a potem pójdą pobawić się na zjeżdżalni. Połóż wszystkie zwierzątka spać w stodole i wejdź do domku, by spróbować gofrów na kolację! Zestaw zawiera trzy figurki DUPLO oraz pięć figurek zwierząt.

Z zestawem LEGO DUPLO „Stajnia z kucykami” przedszkolakom spodoba się zabawa w opiekowanie się kucykami w stajni: czesanie ich szczotką i karmienie ich sianem z paśnika. Stajnię łatwo zbudować i przebudowywać, co pozwala na niezliczone godziny zabawy w odgrywanie ról dla młodych miłośników koni. Zestaw zawiera dwie figurki DUPLO oraz dwie figurki kucyków.

A jeśli chwilowo brakuje ci pomysłów na zabawę z maluchem, skorzystaj z kreatywnych porad LEGO DUPLO:

Zabawa nr 1.

Spośród figurek zwierząt wybieramy jedno i opisujemy jak wygląda, opowiadamy gdzie żyje, czym się żywi. Wraz z maluszkiem wydajemy odgłosy naszego zwierzęcia, poruszamy się w podobny sposób. Warto motywować dziecko do powtarzania po nas słów. Jeśli maluch potrafi mówić dość wyraźnie, możemy prosić o samodzielne opisanie zwierzęcia, zadając dodatkowe pytania pogłębiające, np. co najbardziej podoba ci się w tym zwierzęciu. Starszym dzieciom można zabawę urozmaicić i zachęcić do tego, aby opisywane figurki zwierząt odnalazły wśród swoich książeczek. Zabawa rozwija wiedzę na temat świata zwierząt, wspiera rozwój wyobraźni i kreatywności, stymuluje rozwój mowy i poszerza zasób słownictwa. Ponadto, wspiera koncentrację uwagi, spostrzeganie i co najważniejsze wspiera rozwój relacji z rodzicem.

Zabawa nr 2.

Z dostępnymi figurkami zwierząt możemy bawić się z dzieckiem na kilka sposobów. Figurki zwierząt, którymi dysponujemy, możemy podzielić na zwierzęta domowe i dzikie. Przy tej okazji warto pogłębić wiedzę dzieci na temat zwierząt przez rozmowę o tym gdzie żyją, co jedzą, czy są groźne dla ludzi itp. Inną formą zabawy dla dzieci młodszych jest losowanie figurki zwierzęcia i pokazanie jak się ono porusza i jakie wydaje odgłosy. Starszym dzieciom można zabawę utrudnić: pokazujemy sposób chodzenia zwierzęcia i wydajemy adekwatne odgłosy, a dziecko musi odnaleźć wśród dostępnych zwierząt właśnie to, które przedstawia opiekun. Zachęćmy naszego przedszkolaka do zamiany ról. Zabawa świetnie stymuluje wyobraźnię i kreatywność, pamięć, rozwija umiejętność ekspresji, wypowiadania się.

Regulamin

ZAPRASZAMY!

W konkursie zwyciężyli:

5 zestawów LEGO DUPLO „Przygody na farmie” 

Barbara Binkowska
Anita Kal
Anna Madej
Agnieszka Tyc
Dominika Woghiren

5 zestawów LEGO DUPLO „Stajnia z kucykami”

Sylwia Orzechowska
Monika Binkowska
Jowita Kostrzewa
Monika Gębczyk
Katarzyna Jakuszko

Gratulujemy!