15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

„WarsztatujeMY z kulturą” w Wola Parku

Avatar
29 stycznia 2019

Prawdziwa przyjaźń, poszukiwanie skarbu i inspirująca podróż – o tym wszystkim opowiedzą dzieciom aktorzy Wolskiego Centrum Kultury w najbliższą sobotę, 2 lutego, podczas kolejnego spotkania w ramach cyklu „WarsztatujeMY z kulturą” w Wola Parku. Wydarzenie cieszy się bardzo dużą popularnością wśród najmłodszych mieszkańców stolicy.

Warsztaty organizowane w ramach cyklu spotkań teatralnych w Wola Parku rozpoczną się zabawnym przedstawieniem o znajomości pieska i kotka, którzy udowadniają, że prawdziwa przyjaźń nie ma granic. Tytułowi Szczekuś i Mruczuś zabiorą najmłodszych widzów do swojego domu i pokażą, że wbrew regułom pies z kotem mogą żyć w zgodzie i szczęściu.

Tradycyjnie, po przedstawieniu rozpoczną się warsztaty kreatywne, liczne zabawy i konkursy dla dzieci. Tym razem uczestnicy wydarzenia zostaną zaproszeni do Lodowego Królestwa Królowej Śniegu, gdzie wspólnie z animatorami z Wolskiego Centrum Kultury wyruszą w poszukanie wielkiego skarbu.

Zwieńczeniem zabawy będzie Wielka Zimowa Orkiestra, która zachęci dzieci do karnawało-wych tańców, wzięcia udziału w konkursach i tworzenia dekoracji. Zaplanowano m.in. zajęcia plastyczne, podczas których wykonane zostaną kolorowe maski, najmłodsi będą mogli wziąć również udział w Wielkiej Paradzie Karnawałowej i konkursach sprawnościowych.

Celem cyklu warsztatów teatralnych w Wola Parku jest pobudzanie wyobraźni i kreatywności najmłodszych. W każdą pierwszą sobotę miesiąca na 1 piętrze przy sklepach Toys”R”Us i TK Maxx powstaje bajkowa scena, na której występują profesjonalni aktorzy Wolskiego Centrum Kultury. Najbliższe przedstawienia odbędą się o godzinie 12:00 i 14:00, po każdym z nich dzieci mogą także wziąć udział w zajęciach plastycznych i muzycznych.