15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Warsztaty Małych Architektów – bezpłatne TWÓRCZE WARSZTATY RODZINNE na Ursynowie

Avatar
31 marca 2017

Zapraszamy rodziców z dzieciakami na bezpłatne TWÓRCZE WARSZTATY RODZINNE na Ursynowie dla dzieci od 3 do 7 lat: „WARSZTATY MAŁYCH ARCHITEKTÓW”

Inspiracją do naszych działań będą domki, domki dla …, no właśnie dla kogo i jakie zdecydują dzieci J

Pierwszeństwo zgłoszeń mają osoby, które nie korzystały z twórczych warsztatów rodzinnych w tegorocznej edycji.

1.04 (sobota)
2 grupy w godzinach:
09:30 – 11:30 (1 grupa)
12:00 – 14:00 (2 grupa)

Gdzie: Sala warsztatowa w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 18, ul. Koncertowa 4 (stacja Metro Ursynów)

Koszt: BEZPŁATNE
Projekt finansowany jest przez Dzielnicę Ursynów m.st. Warszawy

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY (liczba miejsc ograniczona):
przestrzen@manzana.org.pl

Zgłoszenia: Imię i nazwisko, telefon kontaktowy, imię i wiek dziecka.
Rodzeństwa przyjmujemy do jednej grupy
Info:
Magdalena Wawrzycka, tel. 600 445 055
Zajęcia realizowane są w ramach projektu Przestrzeń dla rodziny.
Facebook: PRZESTRZEŃ DLA RODZINY
https://www.facebook.com/przestrzendlarodziny/
TWÓRCZE WARSZTATY RODZINNE to inspirujące, radosne i pełne pomysłów, spotkania dla dzieci i ich najbliższych. Ich celem jest budowanie bliskich, opartych na miłości i wzajemnym szacunku relacji. Poprzez twórcze formy działania będziemy angażować Was (Małych
i Dużych) do pełnej humoru i pozytywnej energii wspólnej zabawy.
TWÓRCZE WARSZTATY RODZINNE SĄ ZAPROSZENIEM DO WSPÓLNEGO PRZEŻYCIA JEDYNEJ W SWOIM RODZAJU PRZYGODY.
Nasze warsztaty dedykowane są RODZINOM. Na spotkania zapraszamy dzieci z rodzicami, babciami, dziadkami lub innymi opiekunami. Wszyscy członkowie rodziny są mile widziani.
Twórcze warsztaty rodzinne stanowią wspaniałą możliwością rozbudzania dziecięcej wyobraźni i ciekawości otaczającego nas świata. Podczas warsztatów zawsze towarzyszy nam otwartość na świat i drugiego człowieka. Będziemy poszukiwać odpowiedzi na nurtujące nas pytania i wspólnie odkrywać otaczający nas świat. Dzieciaki będą miały możliwość wcielania się w wymarzone role małych: badaczy, odkrywców, poszukiwaczy, przyrodników, konstruktorów, kucharzy, podróżników, czy naukowców. Wspólnie będziemy twórczo działać i pytać, wymyślać, tworzyć, konstruować, badać, eksperymentować, doświadczać, gotować, poszukiwać, odkrywać i wiele, wiele więcej.

Dla najbliższych (rodziców, babć, dziadków) działania te będą wspaniałą możliwością wejścia w świat dziecięcej wyobraźni i zabawy. Będziemy pokazywali jak poprzez zabawę wspierać twórczy i naukowy rozwój dzieci, jak wzmacniać poczucie własnej wartości dzieci, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach (np. zawstydzenie, trudności w sytuacji ekspozycji dziecka na tle grupy, złość itp.), jak prowadzić empatyczny dialog, jak opisywać prace dziecka, jak doceniać proces pracy z dzieckiem.

Co warto wiedzieć?

  • Warsztaty prowadzimy w duchu Rodzicielstwa przez zabawę i Pedagogiki Zabawy; w oparciu o filozofii Jespera Juula, Porozumienia Bez Przemocy, Rodzicielstwa Bliskości.
  • Warto zadać o wygodny, swobodny strój – też taki, który będzie można pobrudzić (dotyczy i dorosłych i dzieci)
  • Warto zabrać ze sobą torbę foliową i worek na rzeczy, które będziemy tworzyć. Wszystkie wytwory zabieramy ze sobą (to ważny element naszej pracy).
  • Podczas zajęć, nasze twórcze działania prowadzimy na podłodze (siedzimy na podłodze).
  • Na zajęcia wszyscy (i duzi i mali) przychodzimy ZDROWI.

WARSZTATY POPROWADZI:
Magdalena Wawrzycka pedagożka, certyfikowana trenerka umiejętności psychospołecznych, z zamiłowania animatorka twórczych działań rodzinnych, trenerka Odysei Umysłu, w trakcie certyfikacji Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR). Pracuję w duchu rodzicielstwa przez zabawę, pedagogiki zabawy, filozofii Jaspera Juula, Porozumienia bez przemocy
i pedagogiki montessoriańskiej.

Szczególne pole jej zainteresowań obejmuje rodzicielstwo przez zabawę oraz wspieranie rozwoju twórczego i naukowego dzieci. W tej sferze ciągle poszukuje inspiracji i przestrzeni do rozwoju. Swoją pasją zaraża innych: dzieci, rodziców, nauczycieli, babcie, dziadków. Twórcze działania są nieodłączną częścią jej życia prywatnego i zawodowego.

Prywatnie szczęśliwa żona Karola i mama 2,5-letnich bliźniaczek Hani i Marysi.