Masaż wpływa na polepszenie więzi między dzieckiem, a rodzicami, ale również:
– stymuluje rozwój psychruchowy, wzmacnia poczucie przynależności i bezpieczeństwa u dziecka
– relaksuje i ułatwia zasypianie szczególnie polecany dla dzieci płaczliwych i mających trudności ze snem,
– pomaga w kłopotach z brzuszkiem szczególnie zalecany w kolkach jelitowych,
– polecany również w przypadku lęków i problemów rozwojowych dziecka, świetny również dla wcześniaków
– poprawia pewność siebie, wiarę w siebie i swoje umiejętności opieki nad dzieckiem dlatego pomaga kobietom niestabilnym emocjonalnie lub z depresją poporodową
– pomaga tworzyć głębszą więź z dzieckiem dlatego zalecany jest rodzicom planującym adopcję itd..
Naukę masażu możemy już rozpocząć od 4-6 tyg życia dziecka, kiedy jest już zagojony pępek. Nie później niż do 9 m-ca życia. Masować dziecko możemy nawet w wieku przedszkolnym. Jednak przyzwyczajając dziecko do tego rodzaju ruchu należy wcześniej.
Na zajęciach uczymy się jak prawidłowo masować swoje dziecko, ale również pokazuję elementy masażu dla dorosłych, który możemy wykonywać u swojego partnera lub starszego dziecka. Daje nam to możliwość zobaczenia co czuje dziecko, gdy go masujemy. W kameralnym gronie wymieniamy się również doświadczeniami i dyskutujemy na interesujące nas tematy. Będzie czas na przewijanie i karmienie dzieci. Prosimy o zabranie ze sobą kocyka, ręcznika, sprawdzonej oliwki dla dziecka, wygodnego ubrania dla siebie, wszystkich niezbędnych rzeczy dla dziecka oraz dobrych humorów.
Warsztaty prowadzi Magdalena Hryciuk – położna, masażystka, certyfikowany instruktor masażu niemowląt wg. metody Shantala. Pracuje w jednym z warszawskich szpitali. Zajmuję się również masażem i kosmetyką kobiet w okresie ciąży. Prywatnie mama fantastycznego 4,5latka.