15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

5 inspiracji na wielkanocne zabawy dla najmłodszych

Magdalena Zaporowska
10 kwietnia 2020

Święta Wielkanocne tuż-tuż. W tym roku spędzimy je inaczej niż zazwyczaj – wielu z nas z dala od rodziny i przyjaciół. Ale pamiętajmy, że ta sytuacja nie będzie trwała wiecznie i spójrzmy na to z drugiej strony. Możemy teraz spędzić więcej czasu razem z najbliższą rodziną, a przede wszystkim z naszymi wspaniałymi dziećmi, choć chcielibyśmy, aby okoliczności były inne. I mamy też więcej czasu na to, aby te Święta były jeszcze bardziej kolorowe i inspirujące! Tego Wam życzymy, a poniżej kilka kreatywnych świątecznych pomysłów z Instagrama. Spokojnych i zdrowych Świąt!

Skarpetkowy królik

Na pewno grube skarpetki już schowaliście głęboko do szafy, ale może jednak warto jeszcze wyciągnąć jedną parę i wyczarować z niej uroczego króliczka wielkanocnego. Podpowiadamy, że za wypełnienie może posłużyć chociażby zwykły ryż czy wata. Ciekawi też jesteśmy, jak by skarpetkowy królik wyglądał wykonany z kolorowej skarpety… Może nam pokażecie?

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Mila&Micah (@mila.and.micah)

Jajko-sznurowanka, dla niecierpliwych maluchów

Pieczesz właśnie najpyszniejszy mazurek i nerwowo spoglądasz na zegarek, a kiedy nadchodzi czas wyłączyć piekarnik, twoja pociecha właśnie szarpie cię za nogawkę i chce natychmiast na ręce… Znacie to? Podrzucamy jeden z pomysłów na to, jak zająć najmłodsze maluchy podczas przygotowań do Świąt. One też mogą zrobić świąteczne jajko, czegoś się nauczyć, a wy przy okazji trochę odetchniecie i dopieczecie swoje ciasto…

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez ℂ (@24claudia80)

Zwariowany królik z rolek po ręcznikach papierowych

Kolejny sposób na kreatywną zabawę dla najmłodszych w nurcie Montessori, ale w wersji świątecznej. Nie wyrzucajcie więc rolek po zużytych ręcznikach papierowych, bo można z nich zrobić prostą, ale i edukacyjną zabawkę. Pamiętajmy, że nasze dzieci, najlepiej bawią się tym, co znajdą w domu…

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Mandisa🌿Happy Toddler Playtime (@happytoddlerplaytime)

Koszyczek wielkanocny z pudełka po jajkach

Wyrzucacie pudełka po jajkach? Nie róbcie tego! Możecie z nich zrobić z dziećmi uroczy koszyczek na jajka, który będzie pięknie i oryginalnie prezentował się na świątecznym stole. Pomalujcie go i wypełnicie kolorowymi jajkami  – dzieci będą zachwycone! Poniżej inspiracja:

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez varuška Živa (@varuskaziva)

Króliczkowe łapki

Jak w każde Święta, tak i w te z pewnością będziecie pięknie ozdabiać świąteczny stół. Ta prosta wycinanka może posłużyć jako imienna kartka, którą możecie położyć przy talerzu członka rodziny na świątecznym stole – na pewno wywoła szczery uśmiech! Wystarczy tylko dopisać imię, pięknie ją pokolorować i ozdobić,  a może zrobicie z niej królikowe wizerunki waszych najbliższych?

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Author Kristy Hamby (@authorkristyhamby)

Wesołych Świąt życzy redakcja Egaga.pl

Magdalena Zaporowska