15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 5000 1 0 horizontal https://egaga.pl 300 4000
Jesteśmy blisko dzieci

Woda, woda i jeszcze raz woda!

Avatar
30 października 2020

Stanowi aż 60% masy naszego ciała. Dietetycy, lekarze, trenerzy personalni jednym głosem powtarzają: picie odpowiedniej ilości wody to droga do zdrowia i pięknej sylwetki i nieskazitelnej skóry. Oto kilka „łyków” faktów na jej temat.

Woda życia
Woda reguluje temperaturę ciała, odpowiada za transport składników odżywczych
z jedzenia, wypłukuje toksyny, a także pomaga w amortyzacji stawów, wypłukiwaniu toksyn. Picie odpowiedniej ilości wody zmniejsza ryzyko chorób, pomaga zachować młodość oraz poprawia koncentrację.
Straty wody
Intensywne pragnienie zaczynamy odczuwać już przy 1% spadku poziomu wody, jaką posiadamy w swoim ciele. Utrata 3% powoduje uczucie zmęczenia i ból głowy.
W ciągu doby – w procesie samego oddychania – tracisz około 0,5 litra. Wystarczy
8 szklanek wody dziennie, by uniknąć nieprzyjemnych skutków odwodnienia.

Magia wody – fakty:
– Dwie szklanki wody po przebudzeniu pomogą uaktywnić Twój organizm.
– Wodę należy pić regularnie, często i małymi łyczkami.
– Szklanka wody wypita 20 minut przed posiłkiem zmniejszy apetyt.
– Woda pomoże Ci załagodzić stres.
– Smak wody możesz urozmaicić ulubionymi owocami i ziołami.
– Jedna szklanka wody przed snem chroni przed udarem i atakiem serca.
Bogactwo wody
Woda wodzie nie jest równa! Ważna jest nie tylko ilość, ale i jej jakość. Powinna dostarczać cennych składników odżywczych. Woda bogata w takie pierwiastki jak: sód, potas, wapń, magnez, krzem i żelazo umożliwia właściwą pracę mięśni, buduje układ kostny, zapewnia zdrowie sercu. Co więcej dodaje energii i jest źródłem dobrego samopoczucia. Oddziaływanie wody na organizm zależy od stężenia rozpuszczonych w niej soli, m.in. wapnia i magnezu. Składniki mineralne występują
w wodzie w formie jonowej, dlatego też są dobrze przyswajane przez organizm
i stanowią jedno z istotniejszych źródeł pierwiastków, zwłaszcza niedoborowych w Twojej diecie. Takim pierwiastkiem jest magnez, będący substancją wręcz życiodajną.
Aby dostarczyć organizmowi odpowiednia ilość wody warto mieć ją zawsze przy sobie, dlatego z pewnością przyda się w tym butelka filtrująca, która będzie poręczna, ale także sprawi, że można ją uzupełnić w każdym miejscu, gdzie mamy dostęp do wody pitnej. A dodatkowo nie musisz kupować wody w jednorazowych butelkach!